خانه / Reviews / نقد و بررسی Derpy Conga

نقد و بررسی Derpy Conga

همیشه بازی های پازلی پلتفرمی را در استور بازی ها می بینیم و همگی شکل و شمایل تقریبا شبیه به همی دارند زیرا آنچنان در این ژانر نمیتوان بر روی بازی سازی مانور داد. اما با معرفی بازی Derpy Conga کمی تعجب کردیم زیرا این بازی کاملا سه بعدی است و به شکل خاصی طراحی شده است که لازم دیدیم آن را در سایت IRG Review برای شما کاربران گرامی و بازی دوستان عزیز معرفی کنیم. در ادامه به نقد و بررسی این بازی یعنی، Derpy Conga خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی Derpy Conga از آن دسته بازی هایی است که شاید انجام آن به مذاق خیلی از گیمرها خوش نیاید. طراحی پازل و ایده اصلی این بازی از آن ایده های خاصی است که یا شما را واقعا شگفت زده می کند و به صورت اعتیاد آوری آن را انجام خواهید داد یا بسیار از آن متنفرم می کند که درجا بازی را پاک خواهید کرد.

در داستان بازی Derpy Conga شما یکی از موجودات در حال انقراضی هستید که بعد از اینکه غذا های سرزمینتان تمام شد شروع به مهاجرت می کنید. سوار بر یک کشتی می شوید ولی در ادامه راه این کشتی شروع به قرق شدن می کند و شما و دوستانتان از همدیگر جدا می شوید. فردا آن روز شوم خودتان را در یک جزیره این پیدا می کنید که در آن باید به دنبال بقیه اعضای گروهتان بگردید. نکته ای که در رابطه با کارکترهای بازی Derpy Conga وجود دارد این است که مه آنها موجودات حساس و بی گناهی هستند که در کنار یکدیگر آرامش پیدا می کنند. هر موجودی را که پیدا می کنید در کنار آنها دست هایش را در ست شما قرار می دهد با شما شروع به حرکت کردن می کند و این موجودات الا دوست ندارند از همدیگر جدا شود. در این میان گیم پلی باز از این ایده شکل می گیرد.

پازل اصلی بازی از همین شکل یعنی پیدا کردن دیگر اعضای گروهتان شکل می گیرد. وقتی بقیه اعضا را در جزیره پیدا می کنید آنها به همدیگر نزدیک می شوند و شروع به گرفتن دست های همدیگر می کنند. این صف های Derpy Conga می تواند بسیار طولانی شود و بستگی به این که چه تعداد از شما وجود دارند همگی در یک صف قرار می گیرند. اما مهمترین چیز این است که در ابتدای مسیر تا انتهای مسیر همگی به شکل سالم و همینطور دست در دست همدیگر به انتهای مسیر برسند تا همه با خیال راحت امنیت را تجربه کند. کلید اصلی و چالش بازی این جا رقم می خورد که در مسیر انجام باز و حرکت شما دائما پرتگاه ها و دشمنان وجود دارند که باید به شکل خوبی از آنها دوری کنید وبا تشکیل دقیق گروه خود به شکل های مختلف از آنها گذر کنید که انجام آن و دوست داشتن این پارل به صورت همزمان نیز چالش برانگیز نیز خواهد بود!

بازی با سبک ننتیندو و موتو قدیمی گرافیکی آن ساخته شده است. کل بازی به صورت سه بعدی توسعه داده شده است ولی راحت می توان گفت که سرعت انجام بازی بسیار کند است. کارکترهای بازی نیز حرکت های کندی را نشان می دهند و کلا در اجرای دستورات بازی نیز تاخیرات و لتنسی های را تجربه کردیم که اصلا به مذاق ما خوش نیامد.

در کنار این ها محیط بازی نیز به شکل روشنی ساخته شده است که متاسفانه همیشه در تم جزیره خواهد ماند و در کنار آن نمی توان کارکترهای اصلی بازی را شخصی سازی کرد که امتیاز منفی برای Derpy Conga محسوب می شود. در ادامه راه با موجودات از گونه ای دیگر که به شکل های رنگ های بنفش هستند نیز آشنا می شوید که مسیر بازی را در نقشه های بازی Derpy Conga با آنها می توانید انجام دهید که خوب آنها وزن های متفاوتی نسبت به کارکترهای معمولی بازی دارند.

در مجموع بازی Derpy Conga را می توان یک پازل خاص و سرگرم کننده نامید. ایده ساخت این پازل در اصل به خودی خود شکل خوب و جالبی دارد ولی آنقدر مهم نیست که بخواهیم با آن یک بازی را توسعه دهیم. نمونه هایی از این ایده ها را در بازی های معمولی نیز می توانیم پیدا کنیم که این بازی ساز تصمیم داشته با ساخت یک بازی سه بعدی آن را در این گیم یعنی Derpy Conga تجربه کنید که خوب انتخاب این بازی را به خود شما می سپاریم.

5

5

مزایا

  • شکل گرافیک سه بعدی ننتیندوی
  • ایده جالب برای پازل و گیم پلی بازی
  • کارکترهای دوست داشتنی
معایب

  • یک بعدی بودن بازی
  • محیط یکسان در همه شرایط گیم پلی
  • تاخیر در اجرای دستورات

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 6
گیم پلی - 6
موسیقی متن - 5

6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Balloony

دکتر Blimp خبیث، حباب های گرانبهای هلیوم را دزدیده است، بنابراین خودتان را مانند لاستیک …