خانه / Reviews / نقد و بررسی Peace, Death! 2

نقد و بررسی Peace, Death! 2

بازی های مختلف در ژانر های اکشن و ماجراجویی و حتی داستانی به شکل های مختلفی هر کدام ما را به دنیای خودشان می برند ولی حداقل می توانیم حدس بزنیم که از این بازی های چه چیزی را انتظار داریم. ولی بعضی از مواقع بازی هایی را در استور ننتیندو مشاهده می کنیم که به راحتی نمی توانیم بگوییم که آنها در چه ژانری قرار می گیرند و یا اصلا نمونه ای مشابه با آنها آیا در گذشته وجود داشته است یا خیر؟ بازی Peace, Death! 2 هم یکی از همین دسته بازی هایی است که همه ما را بسیار گیج کرده است که خوب امروز به معرفی آن در سایت IRG Review و نقد و بررسی اش برای شما کاربران عزیز و گیمرهای خوب سایتمان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم بازی Peace, Death! 2 از آن دسته بازی های بسیار خاص است که اصلا نمی توان حدس زد که این بازی برای چه ژانر ساخت شده است و مفهوم آن با این که اصلا برای ما تازگی دارد ولی خوب کیفیت جالب و جاذبه عجیبی دارد که ما را به سمت خودش نیز کشیده است. در بازی Peace, Death! 2 شما به شکل خاصی تصمیم گیرنده سرنوشت افراد هستید. در Peace, Death! 2 سناریوها و شکل های مختلفی از محیط های زندی افراد و انسان ها مختلفی را نگاه می کنید.

شما فقط نگاه می کنید و می توانید حدس بزنید که چه فردی به چه شکلی است و چه رفتاری دارد. بعد از اینکه آنها می میرند دسته دسته به سمت شما می آیند و شما باید تصمیمی بگیرید که کدام به بهشت می رود و کدام به جهنم و یا برزخ راه پیدا خواهد کرد. در کنار این ها جوک ها و داستان های جذابی نیز در بازی قرار می گیرد که خوب توانسته روحیه جذابی به بازی القا کند.

شکل و صورت بعضی از کارکترها به روحیه و قلب آنها اصلا شباهت ندارد. شما باید بتوانید به طور مناسب حدس بزنید که کدام یک از کارکتر هایی که آن روز برای قضاوت در مقابل شما قرار گرفته اند لیاقت این را دارند که به بهشت بروند یا خیر. برای هر کدام از آنها دفترهایی قرار دارد که با باز کردن آنها می توانید ببینید که چه کار هایی را انجام داده است. حدس زدن این که کدام یک از این کارها مناسب بوده است یا نه دیگر به خودتان بستگی دارد و بازی راهنمایی در این مورد به شما نمی دهد.

اما اطلاعاتی که در مورد هر کارکتر به شما داده می شود با فرشتگانی صورت می گیرد که شما آنها را به دنیای انسان ها می فرستید. این فرشتگان همگی به شکل های جالبی در محیط های زندگی افراد پرسه می زنند و رفتار های آنها را یاد داشت می کنند و به شما اطلاعات مربوط به هر کارکتر را نشان می دهند. در کنار این ها بحث های مانند دستمزد و حقوق فرشتگان و همچنین تظاهرات در دنیای ماورای وجود دارد که کمدی خالص در بازی Peace, Death! 2 محسوب می شود.

ساخت گرافیکی بازی بسیار ساده است و حتی گوشی های جاوا نیز می توانند بازی Peace, Death! 2 را به خوبی اجرا نمایند. جزییات جالبی در طراحی نقشه های بازی انجام شده است ولی کل بازی شکل و خاصیت قرمز جهنمی دارد و اگر صادق باشیم می توانیم بگوییم که کلا کیفیت طراحی بازی آنچنان خوب نیست و از استایل ساخت بازی خوشمان نیامد زیرا از شکل های مختلفی برای ساخت آن استفاده شده است که اصلا با یکدیگر هم خوانی ندارند. ول خوب موسیقی های متن بازی بسیار خوب و جذاب هستند و اگر این بازی صدا گذاری و دیالوگ هم داشت می توانستیم آن را به عنوان یک بازی بسیار شاخص مطرح کنیم.

در مجموع باید بگوییم که بازی Peace, Death! 2 یک بازی بسیار خاص در میان سیل بازی های منتشر شده در دنیای بازی های است که می تواند یک استارت جالب در نوع خودش باشد. در این بازی شما داستان های زیادی را همراه با گیم پلی ای تجربه می نید که در آن با سرگرمی فراوانی خودتان را در جایگاهی می بینید که می توانید بقیه افراد را بر اساس رفتارشان قضاوت کنید که در مجموع می توان گفت بازی Peace, Death! 2 از آن دسته بازی هایی است که در انتها می توانید درس های خوبی از آن بگیرید.

5

5

مزایا

  • ایده پردازی نوین در بازی سازی
  • ساخت داستان های جالب برای کارکتر اه
  • کمدی های زیبا در متن داستان بازی
معایب

  • گرافیک سطح پایین دو بعدی

0

0

0

0

0

گرافیک - 3
داستان - 8
گیم پلی - 10
موسیقی متن - 6

6.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

با اینکه من از طرفداران دوآتیشه بازیهای موسیقی محور یا به اصطلاح “ریتمی” نیستم، ولی …