خانه / Reviews / نقد و بررسی Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX

نقد و بررسی Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX

در پست امرزمون قصد داریم بازی Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX را مورد بررسی قرار دهیم این بازی یک قسمت از سری بازی های با این نام می باشد که هرکدام دارای داستانی متفاوت می باشند اما گیم پلی و گرافیک بازی و همچنین استودیوی سازنده بازی یکی بوده است بنابراین تا به انتها با ما همراه باشید تا به بررسی این قسمت از این بازی بپردازیم.

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX این گزینه را به شما می دهد تا از ابتدا یکی از دو نقش بازی را برای خود و برای پرداختن به بازی انتخاب نمایید و تا به انتها با آن شخصیت همراه شوید. که این دو شخصیت یکی دختر و دیگری پسر می باشد که البته تفاوت زیادی در روند بازی ایجاد نمی کند چرا که هر دو باید در کنار یکدیگر به بازی بپردازید و در حقیقت ماموریت ها یکسان می باشد.

این دو دوست با یکدیگر یک تیم را تشکیل می دهند تا به مردمان شهر خودشان که مورد هجوم قرار گرفته است کمک نند و با قدرتی که در اختیار دارند آن ها را از خطر نابودی نجات دهند هم چنین در این راه ما کم کم با شخصیت های بازی بیش تر آشنا می شویم و آن ها را بهتر می شناسیم و با گذشته ی آن ها ارتباط برقرار می کنیم.

هم چنین می دانیم که این بازی یکی از سری بازی های این داستان می باشد که دارای طرفداران خاص خودش می باشد اما این نسخه نسخه ی نسبتا پرطرفدار تری نسبت به دیگر نسخه ها می باشد و البته امکان اینکه پایان بندی بازی را تغییر بدهید نیز وجود دارد و تصیمات شما بر روند بازی و هم چنین پایان آن تاثیر می گذارند.

رویداد Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX به منظور منعکس کردن پیشرفت کار شما برگزار می شود ، زیرا مهلت دارید و هر ماه ارزیابی می شوید ، که می تواند به شما پول و فرصت های تبلیغاتی بدهد. و خب اینکار آزادی عمل بیشتری برای انتخاب سیستم های مبرزاتی و بطورکلی پیشبرد بازی در اختیار شما قرار می دهد.

با گفتن این نکته که ، پر کردن شبکه مأموریت خود و گرفتن جوایز بسیار رضایت بخش است و دائماً در حال افزایش به درخواست های جایزه کوچک است. به طور کلی ، این یک حلقه بازی تکراری اما با ارزش است که شما را مجذوب خود خواهد کرد و در عین حال به تفکر وا خواهد داشت که هماره تصمیم درستی را در بازی بگیرید تا با پاداش مناسبی هم رو به رو شوید.

دعوا نباید فراتر رود. ضربه زدن به دشمن  که منجر به کاهش سطح انرژی وی خواهد شد در دنیای آزاد باعث نبرد خواهد شد و از آنجا با وجود برخی ویژگی های منحصر به فرد ، بیشتر این کار به نوبه خود مبتنی بر شماست. هم چنین امکان استفاده از معجون های آزمایشی های شان نیز می توانند در این بازی هم استفاده ی لازم را ببرند.

آنها قدرتمند هستند و می توانند هر بار که به شهر برگردید به طور رایگان مجدداً جبران شوند پس تفاوت این نسخه با نسخه های دیگر شاید یکی این باشد که معجون ها چندان هزینه بر نیستند بنابراین توصیه می شود از آنها استفاده کنید. با این حال ، شما فقط می توانید تعداد بسیار محدودی را حمل کنید ، بنابراین باید استفاده ی خود و چیزهایی که لازم دارید را بصورت بهینه استفاده نمایید و هزینه نمایید.

یکی دیگر از ویژگیهای نسبتاً منحصر به فرد استفاده از کل تیم است. شما می توانید در حدود 5 یا 6 عضو در زمان های مبارزه را برای خود جمع آوری نمایید یا از آن ها به تیم تان دعوت بعمل آورید تا بتوانید تمامی دشمنان با هر درجه سختی را به آسانی شکست دهید. هر چه تعداد شما کم ت باشد و دشمنان نیز قوی تر باشند باعث می شود تا آن مبارزه به شکست خوردن شما منتهی شود.

هر عضوی می تواند افراد را در پشت سر خود نشان دهد ، و همچنین یک دستیار پشتیبانی وجود دارد که به شما امکان می دهد اعضای تیم حمله را انجام دهند و در عین حال خیال شان راحت باشد که امکان جایگزینی آن ها با دیگر افراد درون تیم می باشد و هر لحظه که نتوانستند به مبارزات ادامه دهند می توانند جای خود را تعویض نمایند اما این کار باید بسیار سریع صورت بگیرد چرا که دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به شما استفاده می نمایند.

دشمنان اگر نخواهید با همه ی آنان به مبارزه مشغول شوید و از مبارزه با آن ها اجتناب نمایید چندان اصراری در جنگ کردن نشان نمی دهند البته اگر خیلی به آن ها نزدیک شوید خب مسلما از سر شما دست بر نخواهند داشت و شما را تا آخرین لحظه دنبال می کنند تا یا به زانو درتان بیاورند و یا اینکه شما آن ها را از هستی ساقط نمایید بنابراین باید حواستان به این نکته باشد.

عناصر اصلی بازی Atelier Escha & Logy نسبتاً استاندارد هستند و سیستم کیمیاگری آنها تقریباً مشابه نسخه های دیگر بازی است. در عین حال ، سیستم جنگی از این نظر متفاوت است که شما به 3 عضو تیم فرمان می دهید ، در حالی که دیگر عضوهای تیم دیگر ردیف عقب را تشکیل می دهند.شما می توانید حملات بعدی را انجام دهید و مواضع دفاعی در نظر بگیرید تا آسیب های متحدانشان به حداقل برسد و آنها را جایگزین کنید.

متفقین خوب کار می کند ، نکته آخر اینکه کاوش در نقشه جهان آسان است زیرا چندین منطقه در آن وجود دارد و هر منطقه شامل مکان های بسیاری برای کشف است. وقتی کاوش می کنید ، مقیاسی را پر می کنید که می تواند برای شروع رویدادهای میدانی استفاده شود ، به شما یک تقویت کننده مفید می دهد ، که بسیار جالب است.

بنابراین همانطور که مشاهده می کنید منطقه ی بازی نیز بر خلاف دیگر قسمت های بازی دارای وسعت بسیار بیشتری است و امکان اینکه در این نقاط مختلف به جستجو بپردازید و چیزهای تازه کش کنید و همچنین به مبارزه با دشمنان بپردازید وجود دارد که به نوبه ی خود بسیار جالب می باشد.

5

5

مزایا

  • گرافیک جذاب
  • جهان بازی وسیع است
  • داستان درگیرکننده
معایب

  • تکراری شدن دیالوگ ها
  • شباهت های زیاد با دیگر نسخه های بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8
داستان - 8
موسیقی - 8

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …