خانه / Reviews / نقد و بررسی Arcade Spirits

نقد و بررسی Arcade Spirits

در این مقاله بار دیگر با وب سایت IRg Review در کنار شما هستیم تا به بررسی یکی دیگر از عناوین روز دنیای گیم بپردازیم. بازی ای که در این مقاله برای شما عزیزان آماده کرده ایم بازی Arcade Spirits نام دارد. این بازی همانطور که از نامش پیداست به بازی های سبک Arcade و دنیای بازی های این ژانر تعلق دارد. بازیکن ها و گیمرهای حرفه ای دنیای گیم قطعا با این ژانر اشنایی کافی دارند. به هر صورت امیدواریم که در این مقاله هم مانند همیشه با ما همراه باشید تا بتوانیم این بازی را مورد نقد و بررسی کامل قرار دهیم.

این بازی یک بازی دیالوگ محور می باشد که تمامی اتفاقات بازی و مسائلی هم که در آن مطرح می شوند در همین دیاللوگ های بازی نهفته هستند بنابراین برای دنبال کردن بازی باید سعی کنید که تمام این دیالوگ ها را به خوبی دنبال نمایید. این مسئله باعث می شود تا یک سری مسائلی در همین ابتدا پیش بیاید و از آنجایی که بازی های این ژانر دارای مشخصا خاص خودشان نیز می باشند شما با یک سری مواردی مانند دیالوگ های طولانی و گیم پلی یکسان رو به رو خواهید بود. با ما همراه باشید تا در ادامه به این مولفه های بکاررفته در بازی بپردازیم.

یکی از ابتدایی ترین کار هایی که در بازی ممکن می شود امکان شخصی سازی بازی است که شما می توانید شخصیت خود را در بازی انتخاب نمایید و تغییرات مورد نظرتان را بر روی وی اعمال کنید. طبیعتا این بخش از بازی یک امتیاز مثبت کلی باری بازی به حساب می اید زیرا کم تر بازی ای مشابه ان در بازار موجود هستند که این خصیصه را در خودشان دارند. و در Arcade Spirits هم این امکان در بازی برای مخاطبین فراهم شده است که شخصیت خود را منطبق بر میل خود شخصی سازی نمایند.

اما همانطور که مشاهده کردید بخش داستانی بازی قدرت و برد خاصی ندارد و بیشتر از یک داستان کلیشه ای در این بخش بهره برده شده است. این بخش از بازی را باید به عنوان یکی از بخش هایی از بازی نام برد که جذابیت زیادی بای مخاطب ندارند و باعث نمی شود تا بازیکن بخواهد برای این بخش از بازی زمان خاصی را اختصاص دهد.

گرافیک رنگارنگ و جذاب بازی اما مولفه ای مثبت در بازی است. شما می توانید با دنبال کردن این بخش از بازی به خوبی از محیط بازی لذت ببرید. هر چند در ادامه به این نکته اشاره خواهیم کرد که گیم پلی بازی بسیار ایستا و یکنواخت است ما در کل بخش گرافیی بازی و طراحی مرال و محیط های مختلفی که داستان بازی در آن اتفاق می افتد در بازی خوب صورت گرفته است. این محیط ها دارای رنگ پردازی هایی خوب و چشم نواز هستند و طراحی کارکترها را هم این مورد در بر می یگرد.

اما همانطور که در ابتدای همین مقاله هم اشاره کردیم بازی های در این ژانر دارای مولفه های خاص خودشان می باشند. اما نکته اینجاست که این مولفه ها در اکثر اوقات سبب خواهند شد تا بازی از جذابیت اش کاسته شود و به صورت خلاصه باید گفت که بیشتر این مولفه های این ژانر در جهت منفی عمل می کنند تا مثبت. بطور مثال همان دیالوگ های بسیار طولاین بازی که همواره ادامه دارند و همینطور گیم پلی یکنواخت و تکراری بازی.

ایستا بودن گیم پلی بازی و عاری از هیجان بودن آن از مهم ترین المان های منفی این بازی بود که بالاتر هم به آن اشاره کردیم. گیم پلی هر بازی از مهم ترین بخش های آن محسوب می شود که می تواند باعث شود تا یک بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد و بازی ای دیگر بسیار خسته کننده و عاری از هیجان. متاسفانه بازی Arcade Spirits در دسته ی دوم قرار می گیرد و این امری است که ما مجبور به بیان آن هستیم. بخش گیم پلی بازی بسیار یکنواخت است و تماما گویی در دنبال کردن دیالوگهای بی ارزش شخصیت های بازی خلاصه می شود که این امر به شدت در بازی ناامید کننده و خسته کننده است.

هم چنین دیالوگ های بسیار زیاد و خسته کننده ی بازی هم بسیار نامنساب و ناامید کننده هستند. همانطور که البته در ابتدا گفته شد این بازی تماما دیالوگ محور است اما خب می توانست تیم سازنده ی بازی با اضافه کردن یک سری خلاقیت های خوب در بازی آن را کمی بیشتر غنا ببخشد و هیجان و جذابیت بیشتری به بازی اضافه کند که البته متاسفانه در بازی این امر ممکن نشده است و همین امر باعث می شود تا بتوان Arcade Spirits را یک بازی ناموق در جذب مخاطب دانست.

به صورت کلی بازی Arcade Spirits یک بازی در ژانر نام برده می باشد که متاسفانه فاقد مولفه های ضروری است که هر بازی رایانه ای برای جذاب شدن باید آن ها را داشته باشد. در بازی به شدت تعداد دیالوگ ها و زیرنویس ها بالا است و در عین حال گیم پلی بازی هم در این بخش خلاصه می شود و هیجانی ندارد. علاوه بر این ها داستان بازی یک داستان کلیشه ای همیگشی این ژانر یم باشد. به صورت کلی بازی را تنها شاید بتوان به طرفداران دو آتیشه ی این ژانر مهجور پیشنهاد کرد.

5

5

مزایا

  • امکان شخصی سازی بازی
  • گرافیک خوب
معایب

  • ایستا بودن و یکنواخت بودن گیم پلی بازی
  • دیالوگ محور بودن بازی
  • فاقد هیجان و جذابیت
  • داستان کلیشه ای بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 5
داستان - 5.5
موسیقی - 6

6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Roommates

با سلام خدمت تمامی شما دوستان عزیز  به همراهان همیشگی کتاب امروز هر لحظه ما …