خانه / Reviews / نقد و بررسی Daymare:1998

نقد و بررسی Daymare:1998

در این مقاله قصد داریم به بررسی بازی Daymare: 1998 بپردازیم. این بازی که یک بازی در ژانر ترسناک و سوم شخص می باشد به داستان دنیای می پردازد که بعد از همه گیر شدن یک بیماری تعداد زیادی از مردم به زامبی بدل شده اند و بنابراین شما هم به عنوان یک انسان نجات یافته از این بیماری باید با این زامبی ها برای بقای خود به مبارزه ای پر کشش و بسیار خطرناک بپردازید. امیدواریم با ما در این مقاله همراه باشید.

از اولین مولفه هایی که در این بازی با آن مواجه می شویم این است که این بازی دارای داستانی می باشد که در آن کشش های احساسی زیاید به چشم می خورد و از انجایی که شما جزو معدود باقی ماندگان هستید باید با این زامبی هایی که زمانی انسان بوده اند به مبارزه بپردازید و آن ها را بکشید تا جان خودتان را بتوانید نجات دهید.که بازی البته سیستم مبارزه ای و بقای خاص خودش را نیز دارد که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

اما در ابتدا جای دارد که اشاره کنیم که بازی Daymare:1998 برای کنسول های مختلف و متنوعی عرضه شده است. این بازی را شما م یتوانید در کنسول های نسل هشتمی خود مانند پلی استیشن  و همینطور روی کنسول ایکس باکس وان در دسترس داشته باشید. هم چنینی بازی برای رایانه های شخصی ویندوزی نیز قابل بارگیری می باشد و می توانید از اجرای بازی روی رایانه ای شخصی خودتان نیز لذت ببرید. با IRG Review همراه باشید.

از مهم ترین المان هایی که در بازی Daymare:1998 بکار رفته است و نگاه هر بازیکنی را به خود جذب خواهد کرد بخش گرافیکی بازی می باشد که بسیار قوی توسعه داده شده است. در این بخش از بازی شما با جذابیت های بسیار زیادی رو به رو هستید که از جمله می توان به طراحی با جزئیات و دقیق بازی اشاره کرد و هم چنین اینکه در بازی می توانید در محیط بازی و جزئیات زیادی که در بازی کار شده اند خود را بسیار سرگرم کنید و رازهای کوچک و درشت را کشف کنید.

هم چنینی در بازی از موتوری قدرتمند و قوی نیز بهره برده شده است که باعث شده است تا گرافیک بازی نیز بسیار قوی باشد و چشم ها را به خود خیره کند. در این بخش از بازی هم چنینی شما همانطور که گفته شدمی توانید جزئیات ریز و درشت را مورد بررسی قرار دهید. بطور مثال می توانید در بازی به سلاح ها و مهماتی که قرار داده شده اند از ان ها استفاده نمایید و هم چنین برای خود سلاح های تازه ای بردارید که بتوانید ضربات قوی تری به دشمنان خود بزنید.

هم چنین گیم پلی بازی هم در نوع خودش بسیار جذاب می باشد و دارای جزئیات خوب و چشمگیری است. در این بخش از بازی که اصلی ترین بخش بازی و به نوعی هسته ی اصلی بازی می باشد باید برای بقای خود با دشمنان مبارزه کنید و هم چنین بتوانید دشمنان خود را شکست دهید. این بخش از بازی را البته نمی توان بدون گرافیک قوی بازی متصور شد اما به هر صورت این ترکیب از گرافیک قوی و گیم پلی متنوع و باجزئیات توانسته است یک ترکیب جذاب در بازی به وجود بیاورد که بسیار سرگرم کننده است.

یکی از جزئیاتی که اشاره کردیم بازی در بخش گیم پلی دارد را می توان به مکانیک جالب خشاب گذاری در بازی اشاره کرد. در این بخش از بازی شما باید خشاب های خود را به صورت دستی و با در نظر گرفتن زمان واقعی خشاب گذاری، خشاب گذاری نمایید. که این مسئله علاوه بر اینکه بسیار خلاقانه است باعث می شود تا رنگ و بوی استراتژیک نیز به بازی اضافه شود. زیرا از انجایی که جای گذاری این خشاب ها زمان بر است شما باید به خوبی گلوله های خود را مدیریت کنید تا دشمنان را با تیرهای کم تری از میان بردارید.

به صورت کلی خلاقیت بازی در این بخش بسیار خوب بوده است و برای مخاطب بسیار جذاب می باشد. اما یک مسئله ای که شاید بعد از مدتی در بازی برای شما کمی شاید ناامید کننده باشد این است که هوش مصنوعی دشمن ها و زامبی های بازی به صورت کلی کمی بد و ضعیف طراحی شده است به نوعی که بیشتر ان ها سرعت پایینی دارند و شما هم با اندگی درایت می توانید آن ها را شکست دهید و برنده ی مبارزه ی بقا باشید.

اما به صورت کلی باید گفت که بازی Daymare:1998 یک بازی بسیار قوی در ژانر خودش می باشد که جذابیت های خاص خودش  را دارد که کم هم نیستند و در عین حال بازی توانسته است خلاقیت های خوبی را هم نیز در خود بگنجاند که مخصوص خود بازی می باشد. به هر صورت بازی موتوری قدرتمند نیز در توسعه ی خود کار کرده است که باعث می شود تا ترکیبی قدرتمند از گرافیک قوی بازی و هم چنین گیم پلی ای خوب به وجود بیاید. شاید از معدود ایراداتی که بتوان به بازی گرفت این است که هوش مصنوعی بازی کمی در طراحی دشمنان ضعیف کار کرده است هر چند وجود برخی باس فایت ها این مشکل را کمی تعدیل می کند.

5

5

مزایا

  • گرافیک قوی
  • مکانیک جالب خشاب گذاری در بازی
  • داستان گیرا
  • موتور قدرتمند بازی
معایب

  • هوش مصنوعی ضعیف بازی
  • برخی ایرادات جزئی در بخش صداگذاری

0

0

0

0

0

گرافیک - 9.5
گیم پلی - 9
داستان - 9
موسیقی - 9

9.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Pack Master

بازی Pack Master را میتوان یک عنوان سرگرم کننده و دم دستی برای برخی از …