خانه / Reviews / نقد و بررسی AGE OF WONDERS: PLANETFALL – REVELATIONS

نقد و بررسی AGE OF WONDERS: PLANETFALL – REVELATIONS

در این پست از مجموعه نقد و بررسی های وب سایت IRG Review قصد داریم به بررسی بازی AGE OF WONDERS: PLANETFALL – REVELATIONS بپردازیم. این بازی برای اکثر پلتفرم های دنیای بازی های رایانه ای به تازگی منتشر شده است و توانسته است نقدهای مثبتی را هم بگیرد. در ادامه با نقد و بررسی این عنوان جذاب با ما همراه باشید.

این بازی بخشی از یک سری از مجموعه بازی های پرطرفدار و شناخته شده می باشد که برای مدت بیش از 20 سال است که این سری در حال انتشار می باشد. این بخش از بازی که ما قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، در واقع یک بسته الحاقی به بازی می باشد که برای سویمن قسمت از این مجموعه بازی منتشر شده است.

این بسته ی الحاقی دارای ویژگی های برجسته و بسیار خوبی بوده است و بازی را به بعدی کاملا متفاوت کشانده است و بنابراین می توان گفت که این بسته ی الحاقی برای خود به یک بازی جداگانه و پرطرفدار تبدیل شد و همین موضوع باعث شد که ما تصمیم گرفتیم به نقد و بررسی آن بپردازیم و امکانات و مشخصات آن را برای شما کامل به محک آزمایش بگذاریم.

در ادامه به بررسی داستان بازی می پردازیم اما باید ابتدا اشاره کرد همانطور که بالاتر هم ذکر کردیم، این بازی در حقیقت بسته ای الحاقی می باشد در نتیجه تفاوت آنچنانی در داستان بازی پیش نیاورده است. هرچند مراحل اصلی و فرعی زیادی را به بازی اضافه کرده است هم چنین امپراطوری ها و شخصیت های بازی نیز رو به بهبود رفته اند و بزرگ تر و با جزئیات بیش تری شده اند.

در حقیقت باید اشاره کرد که اصلی ترین جنبه ای که این بسته ی الحاقی بر بازی افزوده است، این است که در این قسمت از بازی شما با بیگانه گانی رو به رو می شوید که قصد دارند کل سیاره را به تصاحب خود در بیاورند و در نتیجه باید تمام امپراطوری ها را با هم متحد کنید تا بتوانید جلوی هجوم آن ها بایستید.

مورد دیگری که وجود دارد این است که شما می توانید در نقش این آدم فصایی ها و بیگانگان نیز به ایفای نقش بپردازید و در حقیقت کمر به تصاحب زمین و امپراطوری های موجود  در آن ببندیدی. پس همانطور که مشاهده کردید هر دو حالت در بازی امکان پذیر می باشد و خود این مسئله به تنهایی برای طرفداران این سبک از بازی و مخصوصا این سری بازی بسیار خوشحال کننده می باشد.

داستان بازی مربوط است که شاید به آینده نزدیک انسانها در فضا و کیهان می باشد. شما باید به عنوان در نقش رهبر جدید این دنیا سرنوشت انسان ها را به عهده بگیرید و آینده ی یک عصر جدید و تازه را با حکومت خود رقم بزنید. برای پیروزی در این مهم می توانید بین 6 جبهه ای که در بازی وجود دارد یک نژاد را انتخاب کنید و کار خود را آغاز نمایید.

ممکن است  که شاید در ابتدا بازی عنوان جالبی از نظر داستانی به نظر نرسد، اما به تدریج کیفیت بالای بازی رفته رفته مشخص می‌شود و شخصیت پردازی خوب شخصیت‌ها و وقایع گوناگونی که در داستان بازی اتفاق می‌افتند، باعث می‌شود تا بازی بتواند به خوبی ارزش بالای داستانی خود را به بازیکنان به ثابت برساند و بعد از مدتی، داستان جالب بازی، انگیزه اصلی شما برای ادامه خط داستانی آن خواهد شد

بعد از اینکه شهر خود را مستقر کردید، اصلی‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کنید، تصرف مناطق اطراف شهر است. هر شهر بعد از مدتی رشد و کسب جمعیت جدید، می‌تواند نواحی اطراف را تحت کنترل خود در بیاورد و برای این کار باید با اعزام یک نیرو به قسمت مشخص شده در هر کدام از نواحی، آن منطقه را به سرزمین خود اضافه کنید.

مذاکره با رقیبان نیز نقش مهمی در پیشبر اهداف شما در بازی دارد.  می‌توانید به مبادله منابع مختلف با سایر حکومت‌ها بپردازید و یا با بستن پیمان‌ های همبستگی و برادری، به یکدیگر در مبارزات یاری برسانید. در Planetfall روابط میان حکومت‌ها  فقط مربوط به کارهای استراتژیک مهم‌ نظیر اتحاد یا تبادل منابع مهم است و تجارت‌های کوچک اهمیت چندانی پیدا نمی‌کنند.

یکی دیگر از مواردی که در این بسته ی الحاقی بازی به چشم می خورد بخش گیم پلی بازی است که بسیار روان تر و منعطف تر شده است و بازیکن را کم تر گیج می کند. هم چنین تنوع سلاح ها و امپراطوری ها و شخصیت ها و هم چنین قابلیت های شخصی سازی بسیار بیش تر شده است و این بسته ی الحاقی را به یک بازی درجه یک تبدیل کرده است.

اکنون باید در مورد سیستم‌های جنگی و مبارزاتی بازی کمی صحبت کنیم. واحدهای نظامی مختلف  با اکتساب و به دست آوردن تکنولوژی‌ های مربوطه و ساخت بناهای لازم، در شهرها تعلیم می‌بینند. اما نکته‌ای که بازی را در این زمینه بسیار خاص می‌کند این است که در AGE OF WONDERS: PLANETFALL – REVELATIONS سیستم مبارزاتی به صورت نقش آفرینی هم نیز طراحی شده است و می توانید به صورت رو در رو نیز با دشمنان تان مواجه شوید و با آن ها مبارزه نمایید.

درباره ی هوش مصنوعی بازی باید گفت که طراحی آن بصورت بسیار خوبی خوب بوده است. البته اگر شما  در این ژانر سابقه ای طولانی داشته باشید، ممکن است بتوانید از بعضی ضعف‌ هایی که در گیم پلی بازی وجود دارد استفاده های هوشمندانه ای نیز به عمل بیاورید.

و هم چنین پیشنهاد می شود اگر تا به حال عنوانی از این سری بازی را تجربه نکرده‌ اید، پیشنهاد می‌ شود که حتما در ابتدا با درجه سختی آسان آن را  شروع کنید تا بتوانید آموزش های ابتدایی که در ابتدای بازی وجود دارد و بسیار هم مهم هستند را فرا بگیرید و بعد از همه ی این ها  درجه سختی بازی را بالا ببرید. در غیر اینصورت هوش مصنوعی بسیار قوی بازی از رشد امپراطوری شما به حد چشمگیری جلوگیری خواهد کرد.

بالاتر به این اشاره شد که در ابتدای بازی آموزش هایی وجود دارد باید اشاره کرد که این آموزش ها بسیار جامع و کامل هستند و شما را بسیار رهنمون خواهند شد به سوی این که بتوانید آغاز بسیار خوبی در بازی داشته باشید و در نتیجه بتوانید بعد تر یک امپراطوری عظیم تشکیل بدهید.

AGE OF WONDERS: PLANETFALL – REVELATIONS را می‌ توان یکی از بهترین بازی‌ های سبک استراتژیک چند سال اخیر دانست.  مبارزات تاکتیکی بسیار لذت بخش و جالب بازی همراه با ارائه داستانی خوب باعث می‌ شوند که گیم پلی بازی از نظر سطح کیفی در رده بسیار خوبی قرار بگیرد. با همه این موارد، AGE OF WONDERS: PLANETFALL – REVELATIONS  بازیکنان را متقاعد می کند تا برای کشف جزئیات بیش‌ تر داستان بازی، با آن تا آخر پیش بروند.

5

5

مزایا

  • داستان خوب
  • گرافیک بصری جذاب
  • تنوع شیوه های مبارزاتی
  • موسیقی شنیدنی
معایب

  • پیچیدگی داستانی
  • پیچیدگی ماموریت ها

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 9
داستان - 8.5
موسیقی - 8.5

8.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Ninja Gaiden Master Collection

بازی Ninja Gaiden بازی نیست که طرفداران بازی های اکشن توانسته باشند از انجام دادنش …