خانه / Reviews / نقد و بررسی Age of Wonders: Planetfall

نقد و بررسی Age of Wonders: Planetfall

بار دیگر با مجموعه نقدهای تیم IRG Review  در خدمت شما هستیم امروزز به بررسی بازی Age of Wonders: Planetfall می پردازیم که یک بازی در ژانر استراتژیک و علمی تخیلی می باشد. این بازی برای اکثر پلتفرم های دنیای بازی های رایانه ای به تازگی منتشر شده است و توانسته است نقدهای مثبتی را هم بگیرد. در ادامه با نقد و بررسی این عنوان جذاب با ما همراه باشید.

داستان بازی با این داستان ابتدایی شروع می‌شود که سال‌ها پیش، اتحادی به نام “اتحاد کهکشانی” در جهان هستی میان گروه‌های مختلف انسان‌ها وجود داشته است. اما اکنون این همبستگی بنا به دلایلی فرو پاشیده  است و انسان‌ها نیز از دوران طلایی خود در کهکشان بسیار دور شده اند و وارد یک دوران تاریکی شده‌اند.  در این میان، شما داستان بازی را در نقش گروهی از انسان‌ها در سیاره‌ای شروع می‌کنید که وظیفه دارید همبستگی و قدرت را به سیارات بازگردانید

داستان بازی مربوط است که شاید به آینده نزدیک انسانها در فضا و کیهان می باشد. شما باید به عنوان در نقش رهبر جدید این دنیا سرنوشت انسان ها را به عهده بگیرید و آینده ی یک عصر جدید و تازه را با حکومت خود رقم بزنید. برای پیروزی در این مهم می توانید بین 6 جبهه ای که در بازی وجود دارد یک نژاد را انتخاب کنید و کار خود را آغاز نمایید.

ممکن است  که شاید در ابتدا بازی عنوان جالبی از نظر داستانی به نظر نرسد، اما به تدریج کیفیت بالای بازی رفته رفته مشخص می‌شود و شخصیت پردازی خوب شخصیت‌ها و وقایع گوناگونی که در داستان بازی اتفاق می‌افتند، باعث می‌شود تا بازی بتواند به خوبی ارزش بالای داستانی خود را به بازیکنان به ثابت برساند و بعد از مدتی، داستان جالب بازی، انگیزه اصلی شما برای ادامه خط داستانی آن خواهد شد

بعد از اینکه شهر خود را مستقر کردید، اصلی‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کنید، تصرف مناطق اطراف شهر است. هر شهر بعد از مدتی رشد و کسب جمعیت جدید، می‌تواند نواحی اطراف را تحت کنترل خود در بیاورد و برای این کار باید با اعزام یک نیرو به قسمت مشخص شده در هر کدام از نواحی، آن منطقه را به سرزمین خود اضافه کنید.

مذاکره با رقیبان نیز نقش مهمی در پیشبر اهداف شما در بازی دارد.  می‌توانید به مبادله منابع مختلف با سایر حکومت‌ها بپردازید و یا با بستن پیمان‌ های همبستگی و برادری، به یکدیگر در مبارزات یاری برسانید. در Planetfall روابط میان حکومت‌ها  فقط مربوط به کارهای استراتژیک مهم‌ نظیر اتحاد یا تبادل منابع مهم است و تجارت‌های کوچک اهمیت چندانی پیدا نمی‌کنند.

اکنون باید در مورد سیستم‌های جنگی و مبارزاتی بازی کمی صحبت کنیم. واحدهای نظامی مختلف  با اکتساب و به دست آوردن تکنولوژی‌ های مربوطه و ساخت بناهای لازم، در شهرها تعلیم می‌بینند. اما نکته‌ای که بازی را در این زمینه بسیار خاص می‌کند این است که در Age of Wonders: Planetfall سیستم مبارزاتی به صورت نقش آفرینی هم نیز طراحی شده است و می توانید به صورت رو در رو نیز با دشمنان تان مواجه شوید و با آن ها مبارزه نمایید.

درباره ی هوش مصنوعی بازی باید گفت که طراحی آن بصورت بسیار خوبی خوب بوده است. البته اگر شما  در این ژانر سابقه ای طولانی داشته باشید، ممکن است بتوانید از بعضی ضعف‌ هایی که در گیم پلی بازی وجود دارد استفاده های هوشمندانه ای نیز به عمل بیاورید.

و هم چنین پیشنهاد می شود اگر تا به حال عنوانی از این سری بازی را تجربه نکرده‌ اید، پیشنهاد می‌ شود که حتما در ابتدا با درجه سختی آسان آن را  شروع کنید تا بتوانید آموزش هایابتدایی که در ابتدای بازی وجود دارد و بسیار هم مهم هستند را فرا بگیرید و بعد از همه ی این ها  درجه سختی بازی را بالا ببرید. در غیر اینصورت هوش مصنوعی بسیار قوی بازی از رشد امپراطوری شما به حد چشمگیری جلوگیری خواهد کرد.

بالاتر به این اشاره شد که در ابتدای بازی آموزش هایی وجود ارد باید اشاره کرد که این آموزش ها بسیار جامع و کامل هستند و شما را بسیار رهنمون خواهند شد به سوی این که بتوانید آغاز بسیار خوبی در بازی داشته باشید و در نتیجه بتوانید بعد تر یک امپراطوری عظیم تشکیل بدهید.

Age of Wonders: Planetfall را می‌ توان یکی از بهترین بازی‌ های سبک استراتژیک چند سال اخیر دانست.  مبارزات تاکتیکی بسیار لذت بخش و جالب بازی همراه با ارائه داستانی خوب باعث می‌ شوند که گیم پلی بازی از نظر سطح کیفی در رده بسیار خوبی قرار بگیرد. با همه این موارد، Planetfall  بازیکنان را متقاعد می کند تا برای کشف جزئیات بیش‌ تر داستان بازی، با آن تا آخر پیش بروند.

5

5

مزایا

  • داستان خوب
  • گرافیک بصری جذاب
  • تنوع شیوه های مبارزاتی
  • موسیقی شنیدنی
معایب

  • پیچیدگی داستانی
  • پیچیدگی ماموریت ها

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 9
داستان - 8.5
موسیقی - 8.5

8.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی SuperEpic: The Entertainment War

با سلام و خسته نباشید خدمت همراهان همیشگی وبسایت IRG Review بار دیگر با مجموعه …