خانه / Reviews / نقد و بررسی Book of Demons

نقد و بررسی Book of Demons

سلام به تمامی همرهان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی تک نفره و جذاب Book of Demons در خدمت شما هستیم. این بازی در سال 28 ژانویه ی 2016 برای پلتفرم های Xbox one ، Nintendo Switch ، PC و سیستم عامل MAC OS توسط شرکت های Thing Trunk به بازار عرصه شد و تونست توی دل بعضی از گیمر ها جا خوش کنه.

داستان بازی از جایی شروع میشه که شما یک مرد جوان هستید که در حال یاد گیر هنر های رزمی هستید هنر هایی مثل شمشیر زنی ، تیر اندازی با کمان و حتی هنر های عرفانی هر کدام که شما بخواهید . بعد از این که تمام هنر های رزمی رو یاد گرفتید تصمیم میگیرید که به زادگاهتون برگردید. وقتی که به شهر میرسید میبینید که مردم وحشت زده اند و در حال فرار کردن هستند شما وارد شهر میشید و به سمت کلیسا میرید که خیلی زود متوجه میشید که دروازه های جهنم در اعماق کلیسا باز شده اند و موجودات ترسناکی از اعماق جهنم وارد دنیای شما شده اند و زمین را به کلی ویران میکنند حالا شما سعی دارید این دروازه را برای همیشه ببندید و جون خودتون و کل مردم رو نجات بدید. شما در طول جنگی که با شیاطین دارید دوستی به نام Barmaid که دوست دوران کودکی شماست در طول این مبارزات شانه به شانه ی شما میجنگد روند بازی به این شکل است شما به سمت کلیسا میروید در طول راه چندیم موجود شیطانی از جمله اسکلت ها و زامبی ها میکشید و هر چه بیشتر نزدیک کلیسا میشوید با موجودات بزرگ تر خشن تر و قوی تر رو به رو میشوید شما متوجه میشوید 3 موجود شیطانی در کلیسا هستند که تمامی خانواده و عزیزان شما را قتل عام کرده اند و شما تشنه ی انتقام هستید پس اسلحه های خودتون رو بردارید و کلیسا برید.

میشه گفت که بازی Book of Demons گیم پلی ساده ای داره و در طول بازی با معما و چیز های دیگر رو به رو نمیشوید بازی در سبک و ژانر Hack-and-slash  میشه و شما از بالا تمامی موارد را زیر نظر دارید گیم پلی بازی شامل کنترل شخصیت و استفاده ی درست از کارت های موجود در بازی می باشد مهم ترین بخش و اساسی ترین قسمت بازی انتخاب درست کارت ها است شما با این کارت ها بازی را پیش میبرید و به زبان دیگه شما با این کارت ها از اسلحه و متود جنگتون استفاده میکنید ، با کشتن هر چه بیشتر هیولا ها کارت ها قدرتمند تر میشوند و غلبه ی شما به شیاطین و جهنم تا حدی آسان تر میشه ، هنگامی که قدرت شما و اسلحه های شما با این کارت ها بیشتر میشه به قول معروف شخصیت شما لول آپ میشه و شما وقتی که به لول های بالا تر برسید قابلیت این رو دارید عمر دشمنانتون رو کم تر کنید و به سلامتی (Health) خودتون اضافه کنید که من عاشق این قسمت بودم. در طول بازی شما در سیاه چال ها و دالان های تنگ وسایلی رو پیدا میکنید که میت.نید با آپشن هایی که در بازی وجود داره مثل گلدون طلایی برای خودتون جون اضافی درست کنیید و هر زمان که خواستید و لازم بود از اون ها استفاده کنید ، همینجور شما طلا هایی در بازی پیدا میکنید که میتونید با اون ها هم جون بخرید و لی این آپشن برای پرداخت سیر صعودی داره و شما هر سرس نسبت به دفعه ی قبل پول بیشتری رو پرداخت میکنید . چیزی که کمی بازی را هیجانی و البته چالش بر انگیز میکنه اینه که اگر شما در طول بازی در سیاه چاله ها بمیرید و Game Over  بشید تمام دارایی از جمله طلا و معجون های سلامتی رو از دست میدید  پس باید خیلی مواظب باشید.

مرگ در مراحل اول بازی کمی سخت است ولی اگر شخصیت شما لول اپ شود شما میتونید با استفاده از کارت هایی که دارید پورتال هایی باز کنید که شما رو به همان نقطه که مرده اید برگرداند . نکته ی دیگه ای که در این بازی بود این بود که شما با کشتن باس یا غول هر مرحله یک آپشن داشتید نتا بدون نیاز به پیاده روی وارد مرحله بعد بشید و اگه دوست داشتید از زمانتون استفاده کنید میتونید از این آپشن استفاده کنید. دروازه ی جهنم در عمق زمین پشت چندین دروازه است که شما هر چقدر پایین تر میروید وارد مراحل دشوار تری میشوید . گیم پلی قابلیت این رو داره که به خوبی شما رو سوپرایز کنه مثل وقتی که شما در تاریکی مطلق گیر اتاده اید و چند ستاره به سرعت مسیر را نشان شما میدهند و شما باید در ذهنتان ضبط کنید که از کدام مسیر برید. تنها سختی بازی این نیست شما باید در طول بازی کمی سرعت داشته باشید چون که هیولا ها توانایی این رو دارند که راه و مسیری که شما باید در طول بازی برید رو مسدود کنن و این یک مورد اتفاق واقعا اذیت کننده است.

راجع به گرافیک بازی چیزی ندارم جز تحسین ، تمامی شخصیت های بازی با کاغذ های تا شو ساخته شده اند که دقیقا یک اثر هنری است ، طراحان و انیماتور ها انقدر دقیق کار کردند که نمیتوان ایرادی گرفت حتی مشعل های آتش توی بازی همراه با سایه ها با کاغذ درست شده اند و کل بازی در یک دنیای جادویی و کاغدی است. قسمت صوتی بازی هم نسبتا خوب بوده اما پس از چندین مرحله متوجه تکراری بودن آن میشوید اما افکت های صوتی به خوبی کار شده و دقیق و با جزئیات هستند مثل شنیدن صدای هیزم که در آتش میسوزد.

این بازی برای افرادی که به میزان هنر بودن بازی توجه دارند پیشنهاد میشه و با توجه به گیم پلی کوتاه و خوبی که داره ارزش تکرار و داره چرا که تجربه ی زیبایی رو با دنیای کاغذی برای شما رقم میزنه.

ممنون که در این نقد و بررسی هم همراه ما بودین.
5

5

مزایا

  • استفاده از نو آوری و خلاقیت
  • گیم پلی لذت بخش
معایب

  • موسیقی تکراری و ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7.5
داستان - 7.5
موسیقی - 6.5

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Those Who Remain

امروز قرار است تا در کنار شما به تحلیل بازی Those Who Remain از طرف …