خانه / Reviews / نقد و بررسی UORiS DX

نقد و بررسی UORiS DX

سلام به دوستان و همراهان همیشگی و دوستداران وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی جذاب و پازلی UORiS DX در خدمت شمادوستان گیم دوست هستیم پس ما را در ادامه مطالب همراهی کنید.

این بازی به تازگی در تاریخ 30 ژانویه ی 2020 به دست شرکت temo ساخته و برنامه نویسی و توسط شرکت Registaبه بازار عرصه و منتشر شد ، این بازی هم اکنون برای پلتفرم Nintendo Switch در دسترس و قابل خریداری است و تا کنون خبری مبنی به این که آیا این بازی برای پلتفرم های دیگر منتشر خواهد شد یا نه دردسترس نیست.

بازی های پازلی در بین گیمر ها طرفداران خاص خودش را ارد اما تعدادی از بازی های پازلی وجود دارند که شاید از آن دسته از بازی هایی باشد که هر روز می بینیم مردم بازی می کنند مانند بازی های پازلی که باید رنگ ها را در کنار یک دیگر قرار دهید ، شکل ها و غیره که معمولا گیم پلی طولانی دارند و پس از مدتی خسته کننده و یک دست می شود . بازی UORiS DX یک بازی پازلی است که به دست کمپانی های زاپنی ساخته شده است و نمی توان گفت به اندازه ی انیمه هایشان خوب و بدون ایراد است.

بیشتر ما ها می دانیم که بازی های پازلی اکثرا داستان ندارند و باید بدانید این بازی هم از این قوانین پیروی می کند و بدون داستان گیم پلی را به شما ارائه می دهد ، خوش بختانه باید بگویم گیم پلی بازی بسیار سرگرم کننده و اعتیاد آور است و من را معتاد خودش کرد. گیم لی بازی به این گونه است که شما یک بک گراند دارید که در یک چهار چوب است در بالای صفحه آجر هایی کر شکل ها و رنگ های مختلف ظاهر می شوند ، بازی به این گونه است که شما باید به گونه ای این آجر ها را در کنار یک دیگر بچینید که کمترین فضای خالی بین آن ها وجود داشته باشد و سرعت بازی را بالا ببرید تا صفحه ی شما مملو از آجر چیده نشده نشود.

بازی به این گونه است شما لازم نیست رنگ ها را در کنار یکدیگر قرار دهید تا بتوانید گیم پلی را پیش ببرید در این بازی کمی با چالش رو به رو هستید ، چرا که باید زوایا را در نظر بگیرید و این که جهت و زاویه ی قرار گیری این آجر ها چگونه باشد ، هنگامی که در بالای صفحه برای شما این اجر ها به نمایش در می آید قبل از این که به پایین سقوط کند شما تایم کمی دارید تا زاویه و جهت این آجر ها را در بالای بازی تنظیم کنید برای همین شما در بازی باید سعت عمل لازم و کافی را داشته باشید تا به کمک آن بتوانید بازی را پیش ببرید.

از آنجایی که بازی برای پلتفرم Nintendo witch در دسترس است شما میتوانید با رفتن به قسمت منوی بازی انتخاب کنید که بازی به شکل دستس برگدار شود و یا با تاچ برگذار شود. خوش بختانه بازی دارای یک لول و یا درجه سختی است که از یک تا شماره ی پنج شماره گذاری شده است و شما می توانید با تغییر این شماره ها درجه ی سختی بازی را کم و زیاد کنید که به نظرم یکی از قسمت های جالب و جذاب موجود در بازی بود ، هم چنین بازی قسمت های آموزشی دارد که به شما به خوبی یاد می دهد که با بالا بردن درجه سختی بازی باید چه کار هایی انجام دهید. هم چنین بازی برای این که هیجان خود را حفظ کرده باشد از مکانیزم زمان هم استفاده کرده است به این صورت که بازی یک حالت زمانی دارد شما باید در یک زمان مشخص تعدادی آجر را به بهترین شکل در کنار یک دیگر بچینید و به عبارتی رکورد خودتان راثبت کنید شاید در کل بازی یک بازی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد اما من این اطمینان را به شما می دهم که در قسمت زمانی بای ، بازی بسیار چالش برانگیز و دشوار می شود و باید مهارت داشته باشید تا بتوانید این مراحل را پشت سر بگذارید.

گرافیک بازی به گونه ای است که اکثر بازی در دنیای زیر آب اتفاق می افتند و بک گراند های شما اکثرا در زیر دریا است که به خوبی طراحی شده است اما متاسفانه باید گفت از طراحی های متنوع در این بازی استفاده نشده و اکثر تصاویر تکراری هستند ، چیزی که در بازی بسیار دوست داشتنی بود آجر ها بودند که اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که تصاویر ماهی ها به صورت خنده داری روی آن ها وجود دارد. موسیقی بازی بسیار تکراری و خسته کننده است که بعد از گذشت چندین مرحله نمی توان آن را تحمل کرد با این وجود افکت های صوتی به خصوص صدای حباب های ذریایی زیبا و دوست داشتنی است

ممنون که در این نقد و بررسی همراه ما بودید.

5

5

مزایا

  • گرافیک کارتونی و دوست داشتنی
  • وجود حالت های مختلف گیم پلی
معایب

  • موسیقی خسته کننده
  • بازی بعد از مدتی تکراری میشود
  • بک گراند های تکراری

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 6.5
داستان - 1
موسیقی - 4.5

4.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Rigid Force Redux

با سلام در این نقد و بررسی به شرح دادن و توضیح نکات بازی ای …