خانه / Reviews / نقد و بررسی Distraint 2

نقد و بررسی Distraint 2

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز ، همراهان و مخاطبان همیشگی وبسایت IRGReview. اینبار یک بازی مخصوص گیمرهایی داریم که از بازی های هاردکور و یا جدی و خشن خسته شده اند و به دنبال یک بازی غیر جدی و یا همان Casual هستند. اگر از این دسته بازیکنان به حساب میایید بهتر است در این نقد حرفه ای با ما همراه باشید.

یک بازی ماجراجویانه با تم Casual و مثل همیشه ایندی که به کمک چندین برنامه نویس و شرکت بازی سازی ساخته شده است.

بازی Distraint 2 که همانطور که گفتیم یک بازی ایندی است که توسط شرکت های Jesse Makhone و Ratalaika Games ساخته شد و در سال ۲۰۱۸ و در تاریخ ۱۳ نووامبر توسط همین شرکت ها و به یاری گروهی به نام Winterveil Studios Oy به بازار عرضه شد.

این بازی که در حال حاضر برای پلتفورم های Nintendo Switch,Playstation 4, Android,Xbox One, PC و iOS در دسترس میباشد ، یک بازی در ژانر ایندی، ماجراجویانه و Casual است.

ابتدا برای دوستداران نقد های ما باید بگوییم که بازی های Casual همانطور که اشاره کردیم، بازی هایی هستند که هدف آنها اکثریت مخاطبان یک جامعه و گیشه است. در واقع اینگونه بازی ها به طوری طراحی میشوند که به سادگی بشود آنها را بازی کرد و کمتر کسی در بازی به مشکلات غیر قابل رفع بر میخورد و در نتیجه اکثریت مخاطبان را شامل میشود.

حال کمی به سراغ جزئیات بازی برویم. در کنار این سبکهایی که نام بردیم بازی شامل ژانرهای دیگری نیز میباشد. بازی یک حالت ماجراجویانه ترسناک  دارد که کمی هم تم روانی و یا همان روانشناسی دارد و همانطور که در تصاویر مشخص است، بازی با دوربین و‌ گرافیک دو بعدی طراحی شده است.

شما نقش فردی را به نام Price بازی میکنید که انسانیت خود را فروخته که در ازای آن عضویت در یکی از گروه های برتر را بدست آورد. نام این گروه ها در بازی McDade, Bruton و Moore میباشد.

در واقع بازی با دنبال کردن رویدادهایی آغاز میشود که در نسخه ابتدایی بازی یعنی Distraint شرح داده شده بود و کمی جلوتر بازیکن با یک افسانه شیطانی مواجه میشود که درباره بازیابی امید و پیدا کردن هدف شخصی است.

بازی دارای داستانی تاریک است اما از طرفی نیز به صورت عادلانه در بازی شاهد شوخی‌ های تلخی هم هستیم که البته این موضوع کاملا با محتوای بازی ما سنخیت دارد.

جالب است بدانید که ظاهر بازی بسیار ساده به نظر میرسد اما در کنار آن بازی دارای جذابیت های ویژه ای نیز میباشد. فضا سازی دارک و تاریک بازی، داستان را بسیار تاثیر گذار میکند و شما در بازی Distrain 2 که بصورت دو بعدی طراحی شده است  شخصیت خود را به چپ و راست هدایت میکنید ، آیتم ها را پیدا کرده و آن ها را برمیدارید و همچنین به حل معما ها و پازل های گوناگون میپردازید.

بازی دارای گرافیک نقطه ای است اما جالب ایت بدانید که تمام طراحی های بازی با دست کشیده شده اند و از تکنیک های گرافیکی برای کشیدن شکل هل استفاده نشده است.

شما در بازی با معماهای گوناگونی روبرو هستید که با کلیک کردن میتوانید آن ها را حل کنید. به این سبک حل معماها در بازی ها click/puzzle گفته میشود.

در واقع شما در جایگاه یک کلاهبردار به نام Price بازی را آغاز میکنید و وارد دنیای او میشوید. ابتدا متوجه یکی از آخرید کارهایی که او انجام داده میشوید که آن هم تبدیل کردن یک پیرزن به یک بی خانمان است. البته آن پیرزن به ظاهر با این اتفاق مشکلی ندارد اما در باطن اینگونه نیست. این کارهای غیر انسانی او در انتها Price را به خودکشی میکشاند.

حال که شما در زندگی Price هستید باید به جست و‌جوی گذشته او بپردازید. بله اینحاست که هزاران سوال برای شما و بازیکن بوجود می آید و‌ دقیقا نقطه جذاب بازی در همین جا شکل میگیرد.

آیا این اتفاقات واقعی هستند و یا اینکه همه آنها فقط رویا هستند ؟ شاید Price مدتها قبل مرده باشد ؟ 

شابد در ابتدا با کنکاش و‌ جست و جوها و تمام بیراهه هایی که بازیکن میرود به نظر بیاید که Price انسان بدی است اما در نهایت متوجه خواهید شد که چرا او به همچین آدمی تبدیل شده است.

در روند بازی Price با شخصیت هایی در بازی روبزو میشود و شما به عنوان بازیکن باید بتوانید گذشته Price را پیدا کنید و برای این کار میتوانید از دیالوگ ها کمک بگیرید. در انتهای هر اپیلوگ متوجه میشوید که جزئیات بازی از همه لحاظ به هم مربوط هستند. به گونه ای که ختی شاید در انتها شخصیت داستان ما هم به یکدیگر برسند.

با تمام این اوصاف بازی آنقدرها هم طولانی نیست و شاید بازیکن حتی بتواند در یک روز بازی را به پایان برساند. اما همین نیز شاید بتواند جذاب باشد که بیشتر از این شما را در خماری نگذارد.

بازی دارای افکت های صوتی فوق العاده جذابی است که کاملا مطابق با فضای سرد و بی روح بازی طراحی شده است.

با توجه به توضیحاتی که دادیم و یک جمع بندی کلی، بازی دارای داستان، موسیقی و شخصیت پردازی فوق العاده ایست اما از طرفی کوتاه بودن بازی میتواند کمی زجرآور باشد.

5

5

مزایا

  • داستان فوق العاده
  • موسیقی عالی
  • شخصیت پردازی زیبا
معایب

  • کوتاه بودن بازی
  • گرافیک بازی کمی پایین است

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 6.5
داستان - 8
موسیقی - 9

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Rigid Force Redux

با سلام در این نقد و بررسی به شرح دادن و توضیح نکات بازی ای …