خانه / Reviews / نقد و بررسی TOEM

نقد و بررسی TOEM

بازی TOEM از آن دسته بازی هایی است که به راحتی می توان با یک نگاه به اسکرین شات های آن، آن را به عنوان یک بازی آماتور و ساده تلقی کرد ولی به جرات می توان گفت که اگر واقعا از آن دسته گیمر های واقعی باشید و وقت خودتان را برای انجام بازی های با کیفیت ننتیندو می گذارید اصلا نباید بازی TOEM را دست کم بگیرید زیرا ویژگی های بسیار زیادی و قابلیت های منحصر به فردی در این بازی وجود دارد که ارزش انجام این بازی را بسیار بالا می برد که خوب امروز ما در سایت IRG Review به معرفی این بازی جالب برای شما کاربران گرامی و گیمرهای خوبمان می پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی TOEM از آن دسته بازی هایی است که باید گفت از لحاظ شیوه توسعه بازی یک گیمی را به کاربران تحویل می دهد که در ن آرامش خاصی در انتهای انجام بازی به همه گیمر ها القا خواهد شد. در این بازی شما خبری از اکشن های خشن و همینطور پازل های سراسری وجود ندارد. در بازی TOEM شما در دنیایی قرار خواهید گرفت که باید ذره ذره آن را به خوبی تجربه کنید و یادگاری هایی را برای خود جمع آوری کنید که در اصل جمع آوری این یادگاری ها قسمتی اعظم و مفهوم اصلی گیم پلی بازی است که در ادامه با توضیح داستان بازی به گیم پل آن نیز خواهیم رسید.

در بازی TOEM شما در روستایی دور افتاده ای از شهر زندگی می کنید. این روستای خاص از آن دسته مکان هایی است که نه گردشگر خاصی دارد و نه مردم معمولی به آن اهمیت خاصی می دهند. در این روستا پدیده عجیبی وجد دارد که به نام TOEM معروف است و شما باید بتوانید این پدیده را پیدا کنید. البته اگر خود TOEM را برای شما توضیح دهیم داستان بازی به کل اسپویل م شود ولی می توانید به خوبی گیم پلی بازی را برای شما شرح دهیم. در بازی TOEM شما در اصل به یک سلاح خاصی مجهز هستید و این سلاح چیزی نیست جز یک دوربین عکاسی. در این روستا شما این دوربین عکاسی را به همه قسمت های مپ بازی میبرید و سعی می کنید از مجموعه ها و موجودات بازی عکس برداری کنید.

شاید نمونه هایی معدود از این بازی ها در گذشته توسعه داده شده باشند ولی این بازی استایل بسیار خاص و شکل گیم پلی مخصوص به خودش را دارد که در بین نمونه های مشابه به خودش بی نظیر است. مخصوصا شکلی که در توسعه گرافیکی آن به کار برده شده است و نحوه توسعه و انجام بازی آنقدر خاص است که در ذهن اکثر گیمرها باقی بماند. دنیای بازی TOEM به شکلی بسیار جذاب و نقاشی شده ساخته شده است که با این که کل بازی به نظر فلت و دو بعدی می آید ولی در اصل شما می توانید دوربین بازی را روتیت کرده و در محیط به شکل 360 درجه بچرخید.

در کنار این ها رنگ ها در بازی وجود ندارند  کل بازی به شکل سیاه و سفید توسعه داده شده است. ولی جذاب تر از این ها حرکت های موجودات بازی است که همگی انگار بخشی از یک کارتون و انیمیشن بسیار بزرگتری هستند که باعث می شو بخواهید ذره ذره از قسمت های مختلف نقشه بازی TOEM را اکسپلور کنید تا بتوانید همه زیبایی ها مربوط به بازی TOEM را شاهده کنید. درک نار این ها عکس برداری هایی که شما می کنید بخش اصلی گیم پلی بازی است.

ولی خوب این شیوه توسعه بازی به شکل جالبی گیمر ها در بازی نگه می دارد زیرا هر عکسی که هر گیمر در بازی می گیرد متفاوت با تصویر دیگری است که خوب این نحوه طراحی بازی باعث می شود که فضای رقابتی خوبی برای گرفتن بهترین عکس های جذاب از محیط بازی TOEM به وجود بیاید که همگی آن بخشی از سرگرمی های جذابی است که بازی TOEM برای کاربرانش به ارمغان می آورد. در این بازی می توانید استایل عکس برداری خودتان را به رخ بکشید و در کنار دوستانتان بهترین عکس ها را در این محیط گرفته و با هم مقایسه کنید. موسیقی متن آرامش بخش بازی در کنار صدای طبیعتی که در TOEM نهادینه شده است به شکل بسیار خوبی آمبیانس جذابی به وجود آورده است که بازی TOEM را بسیار خاص تر از قبل نشان می دهد.

در مجموع باید گفت که بازی TOEM را باید یکی از بازی های خاصی نامید که به بقیه بازی ها نشان می دهد همه گیم های تولید شده نمی خواهند داستان های خاص همراه با گیم پلی های ماجراجویی داشته باشند. هرچند که بازی TOEM به شکلی ماجراجویانه هست و در آن شما محیط بازی را اکسپلور می کنید ولی خوب نوع نگرش بازی سازی کاملا با آنچه در دنیای گیمینگ متداول است متفاوت می باشد که برای هر گیمری انجام این بازی ها می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

5

5

مزایا

  • ژانر جذاب و جالب
  • نوع جدید گیم پلی
  • فضای هنری و استالی خاص گرافیی
  • داستان های جذاب داخل بازی
معایب

  • کوتاه بوددن بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
داستان - 8
گیم پلی - 9
موسیقی متن - 7

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی PowerSlave Exhumed

بازی ای که امروز در وب سایت IRG Review قصد نقد و بررسی آن را …