خانه / Reviews / نقد و بررسی Tilesweeper

نقد و بررسی Tilesweeper

وقتی به بازی های ماین سویپر نگاهی می اندازیم متوجه می شویم که آنچنان توسعه دهندگان در دنیای ننتیندو به این بازی اهمیتی نداده اند. البته نه این که صرفا بخواهیم بگوییم که این بازی از بازی هایی است که توسعه دهنده اش به آن اهمیتی نداده است ولی با بررسی استور های گیمینگ می بینیم که نسبت به ژانر های دیگر توسعه دهندگان به صورت عمومی این بازی را نساخته اند. شاید به خاطر این که این بازی ازگیم های اورجینال در ننتیندو نیست این بازی را به صورت تعداد بالا در این ژانر پیدا نمی کنیم ولی هر از گاهی بعضی از سازندگان بازی های ایندی خوش سلیقه به توسعه این بازی خواهند پرداخت که ما را نیز خوشحال می کنند. امروز با معرفی یک توسعه دیگر در این ژانر از بازی ها به نام Tilesweeper در خدمت شما بازی دوستان گرامی و گیمر ها محترم و همیشگی سایت IRG Review هستیم. با ما همراه باشید.

بازی Tilesweeper را باید یک بازی در ژانر خاص خودش معرفی کرد. البته این بازی در زیر مجموعه ژانر بازی های پازل قرار میگیرد ولی نوع این پازل ها از آن دسته از گیم هایی است که به صورت روزمره در دنیای بازی های پازلی مشاهده نمی کنید. البته گیمر های قدیم با این نوع بازی ها آشنایی دارند و شیاد این گیم ها از اولین گیم های باشند که برروی تلوزیون های هوشمند و اولین بازی های آتاری خودشان را نشان داده بوده اند. با این حال باید گفت که اصول انجام بازی به این طریق است که در نقشه ای بزرگ مربع هایی وجود دارد که شما اصلا از آنچه که زیر آن است خبری ندارید.

در نقاطی رندوم در این مربع ها بمب هایی وجود دارد که اصلا نباید به آنها دست بزنید. مهمترین چیز این است که شما مربع هایی را انتخاب کنید که در زیر آنها چیز ینیست و بمب ها را در بازی به حال خودشان بگذارید. با انتخاب مربع های مناسب در بازی و استفاده از مسیر اصلی بازی که همان شمارهای مربع ها است می توانید این کار را انجام دهید. شما ره های مربع ها در بازی با استفاده یک مربع رندوم در این گیم نشان داده می شوند و هر ضلع از مربع حاوی شماره و عددی است که نشان می دهد که چه مقدار می توانید از کاشی ها را از هر سمت این مربع بازی کنید بدون این که به بمب برخوردی داشته باشید این شیوه بازی منجر به این می شود که در بسیاری از مواقع به تحلیل صفحه اصلی بازی بپردازید که پازل جذاب گیم Tilesweeper را تشکیل می دهد.

اما بازی  تایل سویپر توسعه دهندگان این گیم یک قدم پا را فرا تر گذاشته اندو البته در خود مسیر پازلی و آنچه که گیم پلی بازی را تشکیل می دهد در این بازی اصلا تغییری ایجاد نشده است ولی باید گفت که در زمینه گرافیکی یک آدیت عظیم را مشاهده م کنیم. به طور مثال دیگر خبری از گرافیکی یک بیتی وی تک رنگ در این بازی های نیست و بازی را در محیطی سه بعدی انجام می دهید. البته کمی این موضوع اذیت کننده است که ای کاش این بازی با حالت POV و حرکت شما در نقشه بازی سه بعدی انجام می گرفت که به نظر می آید که توجه دهندگان بازی از این موقعیت توسعه استفاده نکرده اند. به هر حال باید گفت که نقشه هایی بزرگ و جذابی از قصر های قدیمی در بازی Tilesweeper وجود دارد که درآنها محیط بازی به صورت سه بعدی طراحی شده است.

مربع های اصلی بازی همان کاشی هایی هستند که بر روی پل های این قصر ها وجود دارد. با انتخاب آنها این کاشی ها فرو می ریزند و به اعماق این دره ها پرتاب می شوند. که همگی با یک گرافیک جذاب خودشان را نشان می دهند. تعداد نقشه های بازی کاملا راضی کننده است و در کنار آنها می توان به آمبیانس خوب بازی و صدا های SFX جذاب محیط های آن نیز اشاره کرد که بعضی از محتوای دیداری و شنیداری جذابی است که در این بازی آن را دریافت خواهید کرد. البته با اینکه آنچنان توسعه های گرافیک بازی در انجام پازل های آن تاثیری نگذاشته است بسیار مخالفیم و بیشتر دوست داشتیم که تغییراتی را در بدنه اصل پازل می دیدیم که خوب در این زمینه نا امید شدیم.

در مجموع باید گفت که این پازل قدیمی با یک آپدیت گرافیکی بسیار غیر قابل منتظر رو به رو شده است و بازی Tilesweeper را بوجود آورده است. به نظر می آید که توسعه بازی در محیط آنرئال انجین 4 به صورتی انجام گرفته است که در کل نقشه های بازی ابتدا ساخته شده اند و سازندگان نقشه می خواسته اند که یک گیم را در آن تولید کنند و به یاد استفاده از این پازل قدیمی و ادغام آن با نقشه های گرافیکی بازیشان افتاده اند که و آنچنان ایرادی در این بازی نمی بینیم ولی خوب اگر توسعه همزمان را در بین گیم پلی بازی و گرافیک آن می دیدم شاید تغییرات منحصر به فرد را در گیم پلی قدیمی این بازی نیز حس می کردیم.

5

5

مزایا

  • گیم پلی نوستالژیک
  • گرافیک بسیار عالی
  • فضا و اتمسفر باستانی
  • دو موود مختلف خوب برای بازی
معایب

  • کند بودن حرکت دوربین بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 4
گیم پلی - 8
موسیقی متن - 6

6.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …