خانه / Reviews / نقد و بررسی Swoon! Earth Escape

نقد و بررسی Swoon! Earth Escape

این برای بار چندم است که ی سفینه فضایی به سمت زمین در حال حرکت است و ما بازی را در ژانر بازی های آدم  فضایی و داستان های مربوط به آن انجام می دهیم. امروز ما با معرفی یک بازی با اکشن و ابتدایی ننتیندو سوئیچ در خدمت شما کاربران گرامی هستیم که به تازگی با نام Swoon! Earth Escape در استور ننتیندو منتشر شده است. بازی جالب توجه برای سنین کوچک که می تواند انتخاب خوبی مخصوصا برای خرید در انتهای سال با تخفیفات استور باشد که امروز به نقد و بررسی این بازی در سایت IRG Review خواهیم پرداخت.

بازی Swoon! Earth Escape را باید یک بازی سطح متوسط رو به پایین با استایل همیشگی بازی های ننتیندو در نظر گرفت. آنچنان نباید از این بازی انتظار توسعه خاصی را داشته باشید. این بازی کی گیم ماجراجوی است که در آن توسعه های جانبی به شدت ضعیف انجام شده است. داستان اصلی بازی در مورد آدم های فضایی هستند که در اصل موجودات خوبی به شما می روند ولی طبق داستانی که در ابتدای بازی برای ما نقل می شود متوجه میشویم که این آدم فضایی ها در اصل در سفینه خودشان مشکلاتی دارند که باید یک فرود اورژانسی داشته باشند و چه جایی بهتر از کره زمین ما. با ورود آنها به زمین نیز دارند تا منابعی برای خودشان تامین کنند ولی در عین حال نیاز دارند تا به تعمیر سفینه خودشان نیز برسند.

در این میان شما نقش یکی از این موجودات فضایی را بازی خواهید کرد. مکانی که سفینه فضایی در آن فرود آمده است یکی از جزیره های متروکه است که در آن شما باید به گشت گذار بپردازید تا مراحل بازی را به خوب پشت سر بگذارید. در بازی نقشه کلی وجود دارد که جزیره بازی را به شکل یک نقشه سه بعدی نشان می دهد. در هر قسمت از این نقشه شما با پیشروی در انجام مرحله های بازی یک قدم جلو تر خواهید رفت و همینطور می توانید ببینید که چه مقدار از مسیر بازی را انجام داده اید. اچیومنت های مختلفی در بازی وجود دارد که با رسیدن به همه آنها می توانید از کوپون بازی برای دریافت یک گیم رایگان دیگر استفاده کنید. از لحاظ طراحی گرافیکی باید گفت که بازی از رقبای دو بعدی خودش پایین تر به نظر می رسد. البته می دانیم که تولید کننده مستقل این بازی چقدر دوست داشته است که بازی خودش را در شکل سه بعدی توسعه دهد ولی باید از همینجا بگوییم که این توسعه به شکل خوبی انجام نشده است. بازی های دو بعدی وجد دارند که با استفاده از نقاشی های معمولی فضای بهتر را نسبت به گیم Swoon! Earth Escape برای ما بوجود می آورند. در این بازی با این که فضای گیمینگ آن به شکل سه بعدی است ولی در آن خبری از کیفیت طراحی نقشه و همینطور نرمی بازی و فریم ریت مناسب نیست.

در این گیم حتی با مشاهده فضای پشت بازی که تقریبا یک فضای متحرک است می توانید ببینید که ضعف طراحی گرافیکی تا چه میزانی کیفیت این بازی را پایین آورده است. محیط بازی به شکل بدی به نظر تار می رسد و استفاده از رنگ های روشن و به روح در بازی Swoon! Earth Escape جزیره بازی را به شدت خسته کننده جلوه می دهد. همینطور انیمیشن های ابتدایی بازی از ابتدایی ترین ساختار هایی گرافیکی است که برای نقل داستانی بازی استفاده شده است که ما نیز با نشان دادن چند تصویر و نوشتن داستان بر زیر آنها راضی بودیم ولی اصرار توسعه دهنده بازی بر این که محیط بازی همگی به شکل سه بعدی باشند باعث شده است که این ضعف طراحی را در همه جای بازی تحمل کنیم.

مکانیک های بازی و گیم پلی بازی نیز همانطور که حدسش را میزدیم چنگی به دل نمی زنند. پرش های کارکتر اصلی به طرز نا مناسبی سریع و تند می شود و نمی توانید مقصد و فرود آمدن آن را به خوبی کنترل کنید و جدا از آن مکانیک های خود محیط بازی نیز از قسمت های بسیار ناامید کنند هستند که با طراحی گرافییکی بد با محیط پشتی بازی به شکلی ادغام می شوند که باعث میشود اصلا نتوانیم تفاوتی بین آنها و بک گراند بازی قائل شویم که باعث می شود انجام گیم پلی بازی با دشواری های خودش همراه شود.

در مجموع باید گفت که بازی Swoon! Earth Escape را باید یکی از بازی هایی در نظر گرفت که توسعه دهنده خودش پایش را فرا تر از آن حدی گذاشته است که توانایی توسعه آن را داشته باشد. بیشتر به نظر می آید که این بازی اولین تجربه از بازی ساز این مجموعه به شکل سه بعدی است که نمی توان آن را به یک گیم خوب توصیف کرد. اشتباهات و همینطور طراحی های آماتور در این بازی کاملا این گیم را بدون نقطه مثبتی نشان می دهد که خوب اگر نقشه ای برای خرید یک گیم در این ژانر را دارید پیشنهاد می دهیم که این بازی را در انتهای لیست خود بگذارید.

5

5

مزایا

  • ندارد
معایب

  • داستان فوق العاده کلیشه ای
  • گرافیک بد و کم کیفیت
  • ایده بازی تکراری
  • خسته کننده بودن گرافیک بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 4
داستان - 3
گیم پلی - 3
موسیقی متن - 6

4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …