خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Picross S8

نقد و بررسی بازی Picross S8

مجموعه بازیهای Picross یکی از برترین عناوین سبک معمایی در ژاپن محسوب می شوند که البته طی چند سال اخیر، طرفداران بسیار زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده اند. Picross یک بازی پازلی با محوریت جدول کلمات متقاطع است که در آنها شما از شماره‌هایی که به عنوان راهنما و اشاره برای تکمیل یک تصویر به کار می روند، استفاده می کنید و معماهای مختلف را حل می کنید. با قوانین ساده و آسان برای پیروی، این یک بازی است که هر کسی می تواند بازی کند. من در طول سال‌ها چندین نسخه از سری پیکروس را بازی کرده‌ام و احساس می‌کنم در زندگی روزمره‌ام با پازل‌هایی از این مجموعه محبوب به تعداد دفعات زیاد روبرو شده ام و کاملا عاشق آنها هستنم، به طوری که می‌خواهم قلمی بردارم و شروع به نوشتن همه چیزهای شبکه‌ای خود کنم، همیشه احساس می‌کنم که توسعه‌دهنده Jupiter Corporation به طور قابل اعتمادی در حال آماده‌سازی یک ورودی دیگر در سری Picross S خود است تا به این میل کمک کند و خوشبختانه آنها با Picross S8 بازگشته اند.
در مجموعه‌ای مانند Picross S که گیم پلی آن بر روی چند نفره متمرکز شده است، همواره با دو پلیر بازی می شوند، اما با انتشار بازی Picross S8 همه چیز یکدفعه تغییر کرد و اکنون شما می توانید این عنوان محبوب را به صورت چهارنفره انجام دهید که برای اولین بار در سری پیکروس شاهد استفاده از چنین ویژگی هستیم.

این نسخه جدید به حداکثر چهار بازیکن اجازه می دهد تا به صورت همزمان با یکدیگر رقابت کنند و این بدان معناست که این بازی از نظر عملکردی، حداقل دو برابر بهتر از چندین گذشته خود عمل کرده است. اگر تا پیش از این هیچ کدام از نسخه‌های مجموعه فوق العاده محبوب Picross را تجربه نکرده اید و به دنبال یک نقطه ورودی خوب هستید، Picross S8 انتخاب مناسبی است، اما به شما توصیه می کنم حداقل دو فصل اول انیمه مربوط به این سری بازیها را تماشا کنید تا درک درستی از کلیات این مجموعه داشته باشید. به هر حال، عملکرد درخشان این نسخه در حدی است که با به‌روزرسانی‌هایی که بخش چهار نفره را به آن اضافه می‌کند، هفت بازی قبلی (یا ده بازی، اگر اسپین‌آف‌ها را حساب کنید) را نیز در بر می گیرد و نیازی به انجام آنها ندارید.
اگر برای اولین بار است که مجموعه Picross را تجربه می کنید، باید بگویم کلیت گیم پلی این فرانچایز یکسان هستند و هر هشت نسخه این بازی دقیقا از یک فرمول مشابه در گیم پلی خود استفاده می کنند. به این صورت که جدولی متقاطع از اعداد پیش روی شما قرار می گیرد که در قسمت بالا و سمت چپ هر ردیف از خانه های مربعی چندین عدد نوشته شده که همان اعداد راهنمایی هستند که در ابتدای متن به آنها اشاره کردیم.

شما از این سرنخ های عددی روی یک شبکه یا ردیف برای پر کردن مربع های صحیح استفاده می کنید که پس از تکمیل، یک تصویر پیکسلی نسبتا دوست داشتنی ایجاد می کند. مانند حل جدول کلمات متقاطع یا جستجوی کلمات، چیزهای کمی در بازی Picross S8 وجود دارد که شما واقعا می خواهید آنها را انجام دهید تا حداقل بتوانید یک نسخه جذاب از مجموعه پیکروس را تجربه کنید. حتی با اینکه این نسخه هر هشت بازی این مجموعه را نیز شامل می شود، ولی همچنان هیچ چیز در آن رضایت‌بخش‌تر از پر کردن مربع نهایی یک پازل نیست و همچنین هیچ چیزی نمی تواند جای این مورد را بگیرد که مشاهده تصویر پیکسل‌شده‌ای که تکمیل کرده اید تا چه میزان لذت بخش است.
در بازی Picross S8 همه پازل‌ها کاملا جدید هستند و حالت‌های گیم پلی آن مشابه آخرین نسخه این سری هستند. همراه با بیش از 100 پازل استاندارد و نوع سخت‌تر انها یعنی Mega Picross، Color Picross، Clip Picross و تعداد انگشت شماری شبکه‌های بزرگ را خواهید یافت که برخی از آنها با داده‌های به دست آمده از بازیهای Picross S4، S5 و S6 قابل باز شدن هستند.

این یک نسخه قابل اعتماد است که توسعه دهندگان آن با اضافه کردن المان های جدید، چیزی را حذف نکرده اند. تجربه چهارنفره بازی بسیار جذاب است، اما تلاش برای برقرار کردن نظم با چهار نفر می‌تواند نسبتا دشوار باشد، به‌ویژه در شبکه‌های کوچکتر. تماشای چهار نشانگر رنگی که به اطراف حرکت می کنند، مربع‌هایی که با سرعتی سریع‌تر از آنچه که در تنهایی بازی می‌کنید پر می‌شوند، ممکن است گاهی گیج‌کننده باشد و نیاز به تعدیل دارد.

سری بازی‌های Picross S به دلیل نوآوری‌های زیادی خود شناخته شده نیستند، اما بازی Picross S8 بدون شک ساده‌ترین عنوان این مجموعه تاکنون بوده است. داشتن گزینه ای برای بازی با یک تیم چهار نفره مطمئنا یک افزودنی جالب است که برای اولین بار در سری پرطرفدار Picross شاهد چنین موردی هستیم، اما به غیر از این موضوع، شما در حین حل معماهای Picross8 گویا در حال تجربه یک اپیزود امن اما قابل اعتماد دیگر از مجموعه Picross هستید که احساس واقعا لذت بخشی را با خود به همراه دارد. اگر به دنبال حل چند صد معمای دیگر برای اضافه کردن به مجموعه کلکسیون‌های عناوین معمایی خود هستید، بازی Picross S8 بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای شماست.

5

5

مزایا

  • فراتر از یک بازی Picross معمولی است
  • بازی به صورت چهارنفره، بسیار هیجان انگیز است
  • اکتشاف جهان باز حس عجیبی به شما می دهد است
  • پشتیبانی عالی از کنترلر
  • ارائه معماهای بسیار چالش برانگیز
معایب

  • برای یادگیری کلیات گیم پلی حتما باید دو مرحله اول را بازی کنید
  • با پیشرفت در مراحل، بازی بسیار گیج کننده می شود
  • تجربه بخش چهارنفره نیاز به تعادل دارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 9
داستان - 8.5
موسیقی - 8

8.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …