خانه / Reviews / نقد و بررسی Theme Park Simulator

نقد و بررسی Theme Park Simulator

در این مقاله قصد داریم به بررسی بازی Theme Park Simulator بپردازیم. این بازی همانطور که شاید از نام ان هم برای مخاطبین مشخص باشد یک بازی در ژانر شبیه سازی گرداندن و مدیریت کردن یک پارک بازی یا همان شهربازی می باشد که شما در نقش مسئل این پارک وظیفه دارید تا مشتریان خود را راه بیاندازید و آن ها را با وسایل مختلف و متنوعی که در شهربازی وجود دارند سرگرم نمایید. با ما در این مقاله همراه باشید تا بازی را مورد نقد و بررسی کامل تر قرار دهیم.

خب داستان بازی به صورت کلی به این صورت می باشد که در بالا گفته شد. البته در ابتدای بازی باید در این شهربازی وسیله ای را که قصد گرداندن آن را دارید انتخاب نمایید این سیتسم البته بازی را خیلی شرطی می کند و از جابیت بازی می کاهد. بعد از انتخاب بین چند وسیله ای که در منوی ابتدایی بازی وجود دارد می توانید بازی را شروع کنید و مشتریانی را که به این وسیله ی مورد نظر انتخاب شده می آیند را باید در بازی سرگرم نمایید.

یکی از مواردی که در اینجا مطرح می شود تنوع کم وسایل شهربازی است. شما در ابتدای بازی و در منوی اصلی می توانید انتخاب نمایید که کدام وسله را برای مدیریت می خوواهید انتخاب نمایید اما متاسفانه تعداد این وسایل بسیار محدود است و تقریبا در چند وسیله ی کلی خلاصه می شود که یکی از ان ها چرخ و فلک است و باقی هم وسایل معمول دیگری هستند که در بسیاری از شهربازی ها یافت می شوند بدین ترتیب این بخش از بازی به صورت کلی از جذابیت و هیجان عاری است.

شاید البته از بخش های خوب این بازی این باشد که گرافیک بازی خوب کار شده است و نسبتا از قدرت خوب و جزئیات خوبی هم برخوردار است در بازی شما می توانید هم شهربازی را در روز و هم در شب اداره نمایید هم چنین در بازی این وسایلی که البته تنوع شان کم است اما دارای جزئیات نسبتا خوب و دقیقی هستند که بازی را شاید کمی بهتر و جذاب تر می کند هر چند باید این را مد نظر داشت که هر بازی البته بخش مهم اش بخش گیم پلی آن می باشد و گرافیک هم هر چند مهم است و بازی را جذاب می کند اما برای یک بازی با گیم پلی ای تهی و بی روح گرافیک بسیار طبیعی هم توفیری نخواهد داشت.

در Theme Park Simulator به صورت کلی روند پیشرفت بازی به شدت آهسته و دم دستی کار شده است و جوری است که انگار تیم سازنده ی بازی را مجبور به ساخت این بازی کرده اند و هیچ دلخوشی و تنوی را هم در این بخش ها در نظر نگرفته اند. بازی علاوه بر اینکه اساسا فاقد ساختار است فاقد جذابیت در بخش گیم پلی هم هست و گیم پلی بازی بسیار آهسته و ضعیف است و در عین حال بسیار هم محدود است.

در این بخش از بازی شما باید همانطور که عرض شد هدایت دسته دسته از مردمی را که ب سمت دستگاه های شما سرایز می شوند را برعهده بگیرید و آن ها را که در صف های طولانی منتظر بازی کردن با این وسایل هستند را به نوعی مدیریت کنید که بتوانند سوار این وسیله ها شوند. این بخش نشان می دهد که گیم پلی بازی تا چه حدی دم دستی و تکراری و در عین حال محدود است و هیچ هیجانی هم برای بازیکن ندارد.

حتی شخصیت های مردمی هم که به این وسایل می آیند به شدت تکراری هستند و در بین این دسته ممکن است چهار نفر با لباس های هم شکل و چهره هایی همگن ببینید. این مسئله هم یکی دیگر از نکات منفی این بازی به حساب می اید و در حقیقت اگر بخواهیم صادق باشیم در بازی Theme Park Simulator این بخش هم از بخ شهای بسایر زیادی است که در بازی شکست خورده عمل کرده اند و متاسفانه جذابیتی هم برای مخاطب نخواهند داشت.

یکی دیگر از معدود بخش های خوب بازی را در کنار گرافیک خوب آن م یتوان بخش صداگذاری بازی نام برد. این بخش از بازی هر چند البته اگر بخواهیم در آن ریز شویم ایراداتی کلی هم دارد اما ان همهمه و شلوغی ای را که در هر شهربازی و محیط زنده ای به گوش می رسد را می توان در این بخش از بازی به خوبی شنید. این مسئله باعث می شود تا کمی روح به محیط بازی دمیده شود و این نکته ی شبیه سازی بودن بازی کمی بیشتر مورد توجه قرار داده بشود.

بازی Theme Park Simulator به صورت کلی یک بازی در ژانر شبیه سازی می باشد که شما در آن باید مدیریت یک شهربازی را برعهده بگیرید. اما همانطور که اشاره شد بازی فاقد داستانی ساختار مند و روایتی جذاب می باشد که برای مخاطب گیرا باشد. هم چنین بازی گیم پلی ای بی روح و فاقد هیجان هم دارد که به صورت کلی باعث می شود تا بازی بیشتر شبیه یک بازی خسته کننده شود و چندان ارزشی برای وقت گذاشتن ندارد و متاسفانه ای نامری است که باید درباره ی Theme Park Simulator اقرار کرد.

5

5

مزایا

  • گرافیک قابل قبول بازی
  • صداگذاری خوب بازی
معایب

  • کند بودن روند پیشرفت بازی
  • شخصیت های تکراری
  • تنوع کم وسایل شهربازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 4
داستان - 4
موسیقی - 6.5

5.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Pack Master

بازی Pack Master را میتوان یک عنوان سرگرم کننده و دم دستی برای برخی از …