خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی THE ORIGIN: Blind Maid

نقد و بررسی بازی THE ORIGIN: Blind Maid

در بسیاری از داستان‌ بازیهای مستقل، وقتی خودرویی را می‌بینم که در مکانی عاری از زندگی و کمک اهالی منطقه خراب می‌شود، فوراً متوجه می‌شوم که مشکلی در حال شکل گیری است. اما در این شرایط یک غریبه ظاهر می شود که قبل از تبدیل شدن به یک قاتل زنجیره ای به ما کمک می کند. در بازی The ORIGIN: Blind Maid با چنین شرایطی روبرو می شویم: بازی با توقف ماشینی در میانه‌ی ناکجاآباد شروع می‌شود، اولین چک‌لیست ترسناک را علامت‌گذاری می‌کند، تاریکی و سپس ترس را اضافه می‌کند. این بازی مطمئناً سفری عجیب به تاریکی است و من را با افکار تنهایی زیادی تنها می گذارد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی که توسط تیم IRG Review نگاشته شده، با ما همراه باشید.

THE ORIGIN: Blind Maid یک بازی تک نفره ترسناک بقای اول شخص است که در آن، شما نقش شهردار شهری را بازی می‌کنید که برای فرار از عدالت، به دنبال مکانی برای پنهان کردن خودش می باشد. با این حال وقتی شب فرا می رسد و در حالی که او در میانه راه قرار دارد، ماشینش را متوقف می کند. اینجاست که دستیار او رفتار بسیار عجیب از خودش بروز می دهد و احساس می کنید که اوضاع کمی عجیب شده است. همانطور که شهردار به سمت تاریکی پیش می رود، خود را در دنیایی ترسناک و جهنمی مانند به نام “The Origin” می بیند، در حالی که امیدوار است خود را نجات دهد، به بررسی رازهای این رمز و راز می پردازد.

داستان این بازی که از افسانه بانوی کور از فرهنگ پاراگوئه گرفته شده، از همان ابتدا چیدمان واقعی و روایت قوی خودش را نشان می دهد. شما می توانید هدایت شخصیت های مختلفی را در طول بازی بر عهده بگیرید، از شهردار فاسد فوق الذکر گرفته تا دخترش الیزا و دستیارش، Vera. شرم آور است که قسمت اول بازی آنقدر تاریک است، زیرا بعد از آن داستان اوج می گیرد و بازی خودش را شروع می کند. مسلماً برخی از دیالوگ‌ها ممکن است در برخی مواقع کمی خنده دار به نظر برسند، اما به خوبی با فضای ترسناک بازی ترکیب می‌شوند.

از نظر گیم پلی، THE ORIGIN: Blind Maid با عناصر اکتشاف، المان های مخفی کاری و مبارزات از دید اول شخص همراه است. جنبه اکتشافی بازی خوب کار شده است، اما همانطور که گفته شد، تاریکی موجود در مراحل آغازین بازی کمکی به آن نمی کند و می توانید برای مدتی واقعا احساس کنید در حال گم شدن هستید. از طرفی دیگر، سرعت پیاده روی نیز آهسته است و وقتی می دوید نوار استقامت خیلی سریع تخلیه می شود.

مبارزه نیز خوب کار می‌کند، اما بهترین چیزی نیست که من دیده‌ام و بیشتر برای یک نسخه اولیه سری بازی های Resident Evil مناسب‌تر است. شما همچنین یک نوار استقامت دارید که به نظر می رسد خیلی سریع مقدار آن کاهش می یابد، در حالی که مهمات محدودی به سبک بازیهای مدرسه قدیمی وجود دارد که همواره باید از تعداد آنها آگاه باشید.

همچنین برای جلوگیری از هرگونه درگیری باید مخفیانه کار خود را انجام دهید، زیرا بازی روی مخفی کاری تمرکز ویژه ای دارد، اما اگر توانستید بدون شناسایی شدن توسط دشمنان از کنار آنها عبور کنید، به مهارت خودتان افتخار کنید. من به ویژه قابلیت کاردستی (Crafting) بازی را دوست دارم که امکان تقویت جسمانی را فراهم می کنند، مانند توانایی دیدن در تاریکی یا ساخت پادزهرهایی که مفید هستند. مکانیکهای پازل بازی نیز لذت بخش است و کار کردن و حل کردن آنها راضی کننده است. باس فایت هایی نیز وجود دارد و بنابراین باید انتظار داشته باشید که در حین پیشرفت، به تعداد دفعات نسبتا زیادی بمیرید.

در اینجا لازم است مقداری درباره ایرادات THE ORIGIN: Blind Maid صحبت کنیم. یک مشکل این است که عقب نشینی های زیادی در بازی وجود دارد و بارها مجبور می شوید به مکان هایی بازگردید که قبلا از آنها عبور کرده بودید. حتی لحظات تعقیب و گریز از دشمنان نیز اصلا خوب کار نشده اند و ظاهری ساختگی دارند. ضمنا کنترل های ایکس باکس نیز در لحظاتی واقعا غیر پاسخگو بودند و عملکرد خوبی نداشتند.

از نظر گرافیکی، بازی عملکرد خوبی دارد، با چند بخش داخلی قوی که با نورپردازی عالی کامل شده است. سراسر محیط بازی در تاریکی مطلق جریان دارد که تشخصی برخی چیزها را دشوار می کند و به همین علت مجبور می شدم اغلب روشنایی صفحه نمایشگرم را افزایش دهم. برخی از جامپ اسکرهای عالی نیز وجود دارد که به طور منظم در طول بازی پراکنده شده اند و در حالی که با چند اشکال ظاهر می شوند، هیچ چیز آنقدر برجسته وجود ندارد که نگران کننده باشد. موسیقی متن نیز بسیار قوی است و می تواند فضایی عالی را ایجاد کند. وقتی با صداپیشگی همراه می‌شود که دیالوگ را با اشتیاق و تعهد پیش می‌برد، همه چیز خوب است.

در نهایت اینکه شما از داستان THE ORIGIN: Blind Maid و همچنین از زوایای مختلفی که برای بازگویی یک روایت کلاسیک از یک منطقه خاص استفاده می‌کند، لذت خواهید برد. موسیقی متن فوق العاده است، همانطور که فضای بازی ایجاد می کند. با این حال، در حالی که مکانیک‌های گیم‌پلی مشکلی ندارند، هیچ چیزی در اینجا وجود ندارد که شما را در نحوه عملکرد آنها شگفت‌زده کند، در عوض احساس می کنید با آنها آشنایی دارید و حتی در غیر اینصورت با اندکی آزمون و خطا می توانید روی آنها مسلط شوید. شکی وجود ندارد که بازی بی عیب و نقص نیست، اما اگر دنبال یک بازی ترسناک با محوریت بقا هستید، مطمئنا این بازی شما را به خودش مجذوب خواهد کرد.

5

5

مزایا

  • روایت داستانی واقعا جذابی دارد
  • موسیقی متن فوق العاده است
  • صداپیشگی بازی بسیار خوب کار شده است
  • افزودن سیستم کرفتینگ و ارتقا شخصیت یک افزونه خوب محسوب می شود
معایب

  • غالب مکانیزم های گیم پلی، نه خوب و نه بد هستند
  • کنترل های بازی روی کنسول ها به بهینه سازی نیاز دارند
  • سکانس های تعقیب و گریز بازی اصلا چنگی به دل نمی زنند
  • بازی بارها شما را مجبور می کند به عقب بازگردید و حتی در شروع بازی هم عقب نشینی زیادی وجود دارد
  • اکثر محیط ها فوق العاده تاریک هستند

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6
داستان - 8
موسیقی - 7

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …