خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Jack Holmes: Master Of Puppets

نقد و بررسی بازی Jack Holmes: Master Of Puppets

به‌عنوان یک علاقه‌مند به بازی‌ها و فیلم های ترسناک، از این فرصت استفاده کردم تا یک عنوان مستقل اول شخص را در فضای ترسناک امتحان کنم، فقط برای اینکه بتوانم عطشم را برطرف نمایم. اما چیزی که من پیدا کردم تا حدودی درهم برهم بود. بازی Jack Holmes: Master of Puppets یک محصول جدید در سبک ترسناک اول شخص با محوریت بقا است که توسط توسعه دهنده انفرادی TonyDevGame ساخته شده و در 26 آوریل 2024 برای پلتفرم های PC و PS5 منتشر شده است.

من همچنان احساس می کردم که اگرچه این بازی دارای نکات مثبت است، اما با اشکالات متعدد، صداگذاری ضعیف و گیم پلی نه چندان جالب، از تبدیل شدن به یک عنوان متوسط باز می ماند. در حالی که Jack Holmes: Master of Puppets تلاشی ستودنی برای تیم سازنده گروه تک نفره است، احتمالاً به جای انتشار برروی PS5، باید عنوانی مستقل در Steam باقی می ماند.

داستان بازی Jack Holmes: Master Of Puppets ما را در نقش جک هلمز قرار می دهد که نامه ای از عمه اش دریافت می کند. در نامه از او خواسته شده که درباره ناپدید شدن مردی به نام Frederick B تحقیق کند. از آنجایی که جک مدتی می شود که شغلی نداشته است، درخواست مورد نظر را می‌پذیرد، اما همانطور که می‌دانیم با هر وحشتی بیش از آنچه که خودش را برای رویارویی با آن آماده کرده بود، روبرو می شود. شما خودتان را در داستانی ترسناک از عروسک‌های زنده، انیمیشن‌های غیرقابل کنترل و موجودات کابوس‌آمیز در مکان‌هایی عجیب مانند خانه‌ای که در آن آزمایش‌هایی روی کودکان انجام می‌شود، چند معدن پر از عنکبوت‌های بزرگ یا یک پارک تفریحی وحشتناک می یابید.

خود بازی از نظر گیم پلی چیز زیادی ندارد، شما در مراحل مختلف راه می روید و با هیولاهای مختلف مبارزه می کنید. با این حال، بازی شما را کاملا بی دفاع نمی گذارد، زیرا یک تپانچه و تفنگ ساچمه ای به دست خواهید آورد. هیولاهای زیادی برای مقابله با آنها وجود دارد، اما خوشبختانه در Jack Holmes: Master of Puppets، مهمات شما هرگز تمام نمی شود.

بازی کمک های اولیه را نیز در محیط اطراف پراکنده می کند و آنها در دو نوع هستند. اولین مورد کوچک است و 25٪ از سلامتی شما را بهبود می بخشد و برای بازیابی کامل نوار سلامتی شما کافی است. همچنین من متوجه شدم که یک Mood Meter وجود دارد، اما این هیچ تغییری در بازی ایجاد نمی کند. من واقعاً معماهای زیادی را در این بازی تجربه نکردم و آنهایی که انجام دادم بسیار آسان بودند. پازل ها نسبتا مناسب هستند که احتمالاً بهترین بخش گیم پلی بازی است. بیشتر این معماها به منظور باز کردن قفل های ترکیبی حل می شوند.

می‌توانید یادداشت‌هایی را به صورت پراکنده در اطراف پیدا کنید که عمق بیشتری به داستان می‌بخشد، اما احساس می‌کردم که برخی از آن‌ها فقط بی‌معنی هستند. ضمنا فعالیت های جانبی نیز وجود دارند که می توانید انجام دهید، مانند سوار شدن بر برخی جاذبه های پارک. برای انجام این کار، باید یک بلیط در جایی در اطراف پارک پیدا کنید. هنگامی که تیراندازی به دشمنان را شروع می کنید، متوجه می شوید که بسیار ناخوشایند است و دوربین، مانند اکثر بازی های ترسناک بقا، به نظر یک دشمن اضافی است که در بیشتر موارد واقعا آزاردهنده است.

Jack Holmes: Master Of Puppets چندان طولانی نیست و من بازی را در کمتر از پنج ساعت به پایان رساندم. اگر شما هم مانند من، فردی هستید که قصد دارید یک بازی را با دریافت امتیاز پلاتینیوم کامل کنید، جک هلمز به راحتی تا 100٪ کار می کند. هیچ مجموعه‌ای برای پیدا کردن وجود ندارد، اما ایتسراگ های در اطراف پنهان شده‌اند که می‌توانید آنها را کشف کنید.

گرافیک، تنها بخشی از بازی است که من بیشترین مشکلات را در آن یافتم. همانطور که قبلا ذکر شد، این بازی توسط تیم توسعه دهنده یک نفره در TonyDevGame ساخته شده است و شما می توانید محدودیت هایی را که با چنین تیم کوچکی در حال توسعه یک بازی است، مشاهده کنید. از جنبه مثبت، با توجه به گرافیک ضعیف، محیط ها نسبتا ترسناک هستند. نورپردازی در هر مکان واقعاً برای ایجاد ترس به خوبی کار می کند، و بازی لحظات واقعاً وحشتناکی دارد. احتمالاً این همان جایی است که نکات مثبت پایان می یابد. منظورم این است که بافت های گرافیکی بسیار بی کیفیت هستند و مدل های شخصیت بسیار ابتدایی هستند. کیفیت صدا ضعیف بود و به نظر می رسید که گاهی اوقات صدای خش خش و تداخل وجود دارد. در حالی که صداگذاری به طرز خنده‌داری بد است، اما موسیقی متن بسیار مناسب است.

به طور کلی بازی Jack Holmes: Master Of Puppets یک عنوان مستقل خوب است و این حقیقت که فقط توسط یک نفر ساخته شده است، شگفتی شما را بر می انگیزد. بازی یک محیط ترسناک مناسب را به ارمغان می‌آورد و در حالی که مشکلات زیادی دارد که آن را از عالی بودن باز می‌دارد، با وجود آن همچنان می‌تواند علاقمندان را به خود جذب کند. تجربه این بازی برای همه طرفداران ترسناک با محوریت بقا توصیه می شود که از فضاسازی و داستان سرایی عالی استفاده می کنند. اگر با انتظارات پایین به سراغ این بازی بروید، سرگرمی های زیادی در آن خواهید یافت.

5

5

مزایا

  • اتمسفر واقعا وحشتناکی دارد و به خوبی می تواند مخاطبین را با محیط های رعب آور بترساند
  • نورپردازی محیط های بازی فوق العاده است
  • موسیقی متن خوبی دارد و کاملا محیط محور است
  • طراحی پازل ها به شیوه ای خلاقانه انجام شده است
معایب

  • تنوع سلاح ها و دشمنان پایین است
  • گیم پلی پس از مدتی بازی کردن خسته کننده می شود
  • صداگذاری افتضاح است
  • گان‌پلی بازی واقعا بی روح است
  • طراحی مراحل بیش از حد پیچیده است

0

0

0

0

0

گرافیک - 5
گیم پلی - 6.5
داستان - 7
موسیقی - 7

6.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …