خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Legendary Hoplite

نقد و بررسی بازی Legendary Hoplite

Legendary Hoplite یک بازی سرگرم کننده است که عناصر دفاع از برج و اکشن-نقش آفرینی را ترکیب می کند. این بازی توسط استودیوی ویتنامی TripleBricksGames و ناشر Ravenage Games منتشر شده است و در یونان باستان با تأثیر قوی اساطیر یونان در زیبایی شناسی و داستان سرایی آن می گذرد. این بازی یک چرخش منحصر به فرد بر روی فرمول دفاع از برج است که به شما کنترل زمان واقعی بر Dio، فرمانده ارتش را می دهد، در حالی که هنوز یک ارتش قدرتمند برای دفاع از شهر یونانی ایتاکا در برابر انبوهی از ارواح می سازد. آیا این فرمول جدید کار می کند، یا به سادگی از بین می رود؟

ما در نقش Dio، کاپیتان جوانی بازی می کنیم که پس از مرگ اودیسه، پادشاه ایتاکا و قهرمان جنگ تروا، باید از شهر خود و تمام ایتاکا در برابر نیروهای شیطانی دفاع کند. داستان بازی در کات سین های زیبا روایت می شود و در بیشتر موارد واقعا خوب کار می کند، اما من را به هیچ وجه غافلگیر نکرد. روایت بسیار آهسته ای دارد و بر این تمرکز دارد که بفهمد چه کسی و چرا انبوهی از مردگان را برای حمله به شهر می فرستد.

به عنوان کسی که عاشق اسطوره‌های یونانی نیست، بخش زیادی از این سناریوی داستان کاملا فراموش شدنی است، بنابراین داستان بیشتر برای افرادی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند هدف‌گذاری شده است. با این حال، برای من، به هر حال داستان را به‌عنوان یک نقطه محرکه اصلی بازی نمی‌دانم، زیرا بیشتر شبیه یک توجیه برای گیم‌پلی بود تا یک نقطه کانونی. با وجود این، جلوه های بصری کاملاً خیره کننده هستند، با سبک هنری که یادآور هنر هندسی یونانی است، و من به ویژه تحت تأثیر پرتره های شخصیت قرار گرفتم.

هر مرحله در یک شبکه اتفاق می افتد، جایی که شما ارتشی از سربازان را برای دفاع از دروازه های ایتاکا در حالی که توسط لژیون های Undead مورد حمله قرار می گیرید تشکیل می دهید. تعداد زیادی واحد مختلف، از Phalanx گرفته تا Archers و Barrel Throwers وجود دارد، با این حال شما فقط می توانید چهار واحد مختلف را در هر مرحله ببرید، که نیاز به برنامه ریزی و انتخاب واحدهای مناسب دارد.


مکانیک‌های گیم‌پلی Legendary Hoplite شبیه به بازی کلاسیک Plants vs Zombies است، جایی که ما عناصری مانند نرده های دفاعی، جنگنده‌های نیزه‌ای و منجنیق را در خطوط مختلف برای دفاع در برابر امواج دشمنان برپا می‌کنیم. ما با کشتن دشمنان طلا بدست می آوریم که می توانیم از آن برای استقرار واحدهای بیشتری استفاده کنیم. اما این بازی در عناصر RPG اکشن خود متمایز می شود.

علاوه بر مدیریت یگان های پدافند، کاپیتان را نیز کنترل می کنیم که پشت یگان ها می ایستد. ما می توانیم بین خطوط حرکت کنیم، با نیزه خود حمله کنیم و از چهار مهارت ویژه برای کمک به ارتش خود استفاده کنیم. با این حال، حمله و استفاده از توانایی‌ها مستلزم استقامت است که فقط زمانی می‌توان آن را دوباره پر کرد که برای مدتی کوتاه از نبرد فاصله بگیرید. این یک سیستم پاداش ریسک و چالش برانگیز ایجاد می کند که می تواند در طول موج های سنگین حملات شدید شود.

توجه داشته باشید که Legendary Hoplite بر خلاف ظاهر ساده اش، اصلا یک بازی آسان نیست، بازی بعد از آموزش کاملاً چالش برانگیز می شود، با امواج عظیم دشمنان و باس فایت های دشوار، راه ما را به سوی پیروزی مسدود می کند. فقط کسانی که به طور هوشمندانه واحدها، حرکت ها و مهارت ها را با هم ترکیب می کنند می توانند تحمل کنند، و حتی ممکن است برای بالا بردن سرعت آمار ما نیاز به کمی خرد کردن باشد.

در بین نبردها، می‌توانیم آمار خود را ارتقا دهیم و ویژگی‌های واحد جدید را از طریق سیستم RPG خریداری کنیم. با این حال، تنها چهار نوع واحد مختلف را می توان وارد جنگ کرد، بنابراین ما باید عاقلانه انتخاب کنیم که کدام واحدها را وارد نبرد کنیم.

هنگامی که یک ماموریت را با موفقیت به پایان می رسانید، چند جایزه مانند امتیاز توانایی، سکه یا تکنیک های جنگی جدید به شما داده می شود. اما در اینجا یک مشکل وجود دارد و احتمالاً بزرگترین آن برای من: سکه ها هستند. پس از تکیمل یک ماموریت، به شما سکه کافی به عنوان پاداش داده نمی شود. برخی از دشمنان در طول آخرین ماموریت شما سکه می اندازند، اما این مقدار در حدود 100+ و گاهی تا 200 خواهد بود. جالب اینجاست ارتقاء واحدهای شما پس از سومین مورد، گران می شود. چهارمی حدود 1500 سکه، پنجمی حدود 4000 سکه و آخرین 8000 سکه خواهد بود. شما می توانید اقلام خود را بفروشید، اما چیز زیادی دریافت نمی کنید. شاید کاهش هزینه ایده خوبی باشد.

به طور کلی بازی Legendary Hoplite می تواند برای چند ساعت سرگرمی خوبی ارائه دهد، اما در درازمدت، توسعه دهندگان باید به چیزی فکر کنند که قابلیت پخش مجدد را اضافه کند، در غیر این صورت – بعد از 15-20 ساعت از بازی، کاری برای انجام دادن وجود ندارد. نمی‌توانم بگویم که از تجربه این بازی لذت نمی‌برم، اما فکر می‌کنم قبل از اینکه بتوانم آن را همانطور که هست توصیه کنم، به تغییرات و بهبودهایی نیاز دارد. برای طرفداران اساطیر یونانی، ارزش بررسی را دارد، اما انتظار گیم پلی آن چنان عمیقی را نداشته باشید. اگر از اساطیر یونان لذت می برید و بازی های دیگر دفاع از برج را خیلی آسان می بینید، از بازی Legendary Hoplite لذت خواهید برد.

5

5

مزایا

  • گرافیک هنری زیبا و خیره کننده
  • گیم پلی سرگرم کننده، آسان برای بازی و همچنین چالش برانگیز است
  • تعداد زیادی از نیروهای دشمن را برای مبارزه ارائه می دهد
  • ماموریت ها متنوع هستند
معایب

  • روایت داستانی ضعیفی دارد
  • هزینه ارتقاء واحدهای شما بسیار زیاد است
  • کارت معاملاتی یا ترید وجود ندارد
  • قابلیت پخش مجدد زیادی وجود ندارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7
داستان - 6
موسیقی - 7

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …