خانه / Reviews / نقد و بررسی The Office Quest

نقد و بررسی The Office Quest

در این قسمت از مجموعه پست های خودمان می خواهیم به بررسی بازی The Office Quest بپردازیم. این بازی برای پلتفرم اندروید و نینتندو سوئیچ و همچنین برای رایانه های شخصی ویندوزی عرضه شده است. تا به انتهای این پست با ما IRG Review همراه باشید تا به بررسی این بازی جذاب بپردازیم.

The Office Quest داستان هر روزه ی همه ی ماست؛ وقتی که هر روز مجبوریم به سر کاری برویم که نه علاقه ای به آن داریم و نه آنقدر تسهیلاتی دارد که بخواهیم هر طور شده آن را حفظ کنیم اما همه تن به آن و ابتذال حقیر آن می دهیم تا لقمه نانی با خود به خانه ای ببریم که نه برای ماست و نه افراد درون آن چندان جذابیتی برای ما دارند.

باری The Office Quest با دارا بودن یک داستان بسیار غنی که بشدت هم دیالوگ محور می باشد شما را مجاب خواهد کرد تا به تجربه ی آن مشغول شوید و دلمشغولی های هر روزه تان را در این بازی بیابید. هر چند بازی گیم پلی چندان درخشانی ندارد اما داستان شگفت انگیز و آشنای آن ما را ناخواسته با خود همراه خواهد کرد.

گیم پلی بازی خیلی کوتاه می باشد که با اینکه داستان بازی داستان قوی و منسجمی است و طنز درون آن نیز بسیار قوی است اما بعلت آشنا بودن داستان نمی توان مانور زیادی بر روی گیم پلی بازی داد و آن را بیش از حد آب و تاب داد و کش آورد.

بازی هم چنین دارای طنز و حس شوخ طبعی بسیار خاص و تلخی می باشد که آن را به کمدی های سیاه بیشتر شبیه می کند. که مولفه اصلی آن این است که ما را بخنداند در حالی که اشک از چشمانمان جاری است. این طنز بسیار خاص و سیاه که نبخاطر امری ناخواسته و بیرونی بلکه بخاطر تراژیک بودن زندگی هر روزه ی ما خنده آور است.

هم چنین در این راه علاوه طراحی بصری بازی دیالوگ های غنی و طنز بازی که تعداد آن ها بسیار زیاد است شما را یاری خواهند کرد و این عنصر طنز را بازی با توسل به این وسیله یعنی دیالوگ پردازی و داستان سرایی قوی به دورن داستان بازی و روند پیشبرد آن داخل می کند.

هم چنین طراحی بصری بازی از جذابیت خاص خود برخوردار می باشد که رنگ های سیاه و خاکستری بخاطر داستان سیاه و طنز نیش دار آن در بازی و طراحی صحنه ها بسیار استفاده شده اند و افسردگی و خستگی متناسب با داستان بازی را به بازیکن خود القا می کنند که این الگو بخوبی در طراحی صحنه بکار گرفته شده است.

موسیقی بازی نیز بموفع و دارای ریتم مناسب با کلیت بازی و در راستای داستان اصلی و تم اصلی بازی می باشد که بازی را هر چه باورپذیر تر و داستان آن را هر چه آشنا تر ساخته است. صداگذاری بازی نیز متناسب با کلیت بازی است و دارای طنز خاص خودش می باشد.

ریتم کلی بازی تا حدودی کند است و ممکن است با توجه با تم اصلی بازی که بالاتر بطور جامع آن را توضیح دادیم بعد از مدتی از ادامه ی بازی منصرف شوید همینجاست که طنز نیش دار و خنده آور بازی به کمک آن می آید و و همچنین داستان قوی آن بعد از مدتی ریتم بازی را -بموقع- تند می کند تا مخاطب از تکاپو نیفتد و دیالوگ ها کم تر و افت و خیزهای داستانی و گیم پلی بازی بیش تر می شوند.

شاید با همه ی اینها بازی برای شما نوید یک بازی بسیار افسرده را بدهد اما این طور نیست بلکه The Office Quest بسیار هم نوید بخش و امید بخش می باشد و می خواهد بگوید که شاید ما مجبور شده ایم به این زندگی تن بدهیم اما چیزهایی هم در همین لحظات پیش پا افتاده ی هر روزه هست که آن را بسیار ارزشمند می کند و همین کوتاه بودن زندگی و شادی های آن است که بر زیبایی آن می افزاید.

بطور کلی The Office Questیک بازی با داستانی بسیار جذاب و متناسب با اوضاع زندگی امروزه ی مردم جهان است که با طراحی بصری و و طنز خاصی که در بازی جریان دارد نوید یک تجربه ی خاص و فراموش نشدنی را به شما می دهد که شاید کم تر بازی ای آن را برای شما به ارمغان بیاورد. زندگی کوتاه است و The Office Quest هم همینطور؛ از آن لذت ببرید . . .

5

5

مزایا

  • طراحی بصری جذاب
  • طنز سیاه و درخشان بازی
  • دیالوگ های غنی
معایب

  • گیم پلی کند و کوتاه
  • غرابت های داستانی که شاید به مذاق عده ای خوش نیاید

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7
داستان - 8.5
موسیقی - 7.5

7.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …