خانه / Reviews / نقد و بررسی Iconoclasts

نقد و بررسی Iconoclasts

باسلام. در این پست می خواهیم به بررسی بازی Iconoclasts محصول کمپانی بازی سازی MP2 Games که البته توسط چند بازی ساز و با همکاری جند کمپانی به بازار عرضه شده است بپردازیم. این بازی برای پلی استیشن 4، رایانه های شخصی ویندوزی و همچنین برای پلتفرم نینتندو سوئیچ موجود است. تا به انتها با نقد این بازی با IRG Review همراه باشید.

این بازی دارای داستانی نسبتا جالب می باشد که در ژانر کلاسیک دو بعدی توسعه داده شده است و تمامی المان ها و خاصیت های این ژانر پر طرفدار را به ارث برده است که همین موضوع باعث شده است تا این بازی را به یک بازی مورد انتظار تبدیل نماید. حال با بررسی این بازی متوجه خواهیم شد که آیا کمپانی های منتشر کننده ی بازی موفق عمل کرده اند یا خیر؟

طراحی تخصصی بازی بسیاری از المان های درخشان ژانر کلاسیک را در این بازی گنجانده است، اما هرگز آن شگفت آوری و اوریجینال بودن خود را از دست نمی دهد و بسیار بر خود متکی می باشد همین امر هم باعث می شود علاوه بر الهام گیری از دنیای بازی ها در دام تکرار نیفتد و کاری تکراری و ضعیف به مخاطب اراوه نمی کند بلکه وی را هر لحظه با جزئیات ریز باورنکردنی خود سورپرایز می کند.

در اصل ، Iconoclasts یک ماجراجویی هنری پیکسلی است. شما د ر نقش قهرمان اصلی داستان در این شغل بسیار خطرناک بعنوان یک مامور هستید. این بازی اکشن بسیار جذاب که با دارا بودن داستانی بسیار منسجم شما را تا انتها با خود همراه می کند دارای کنترلی بسیار منعطف و روان می باشد و سازندگان از شلوغ کردن بیهورده ی گیم پلی خودداری کرده اند که بازی را بسیار مورد انتظار کرده است.

با این حال ، این توضیحات ساده نمی تواند عادلانه باشد. Iconoclasts فقط یک عنوان بازگشت عجیب دیگر به دوران بازی های کلاسیک قدیمی دو بعدی نمی باشد بله درست است که همانطور که پیش تر هم ذکر کردیم از بازی های کلاسیک اصیل الهام گرفته است اما  با این حال ،بسیار خلاقانه عمل کرده است و نوآوری های بسیار زیادی نیز در بازی گنحجانده است که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

توصیف گیم پلی سخت است زیرا بسیاری از عناصر را از ژانرهای اصیل پیچیده وام می گیرد ، اما معنای آن سست است. در اصل ، این یک تجربه روایت است ، به این معنی که حتی یک اکتشاف قوی در طراحی نقشه آشنا اولویت اصلی آن نیست. و بر روی این مسئله تنها باقی نمی ماند و بقیه ابعاد را نیز غنا می بخشد.

بازی بشدت در جزئیات ریز می شود و نکات بسیار زیادی را در داخل خود گنجانده است و شامل ابعاد بسیار عظیم می باشد که کشف آن ها زمان بسیار خوبی را برای شما رقم خواهد زد و باعث خواهد شد تا تجربه بسیار جذابی را تجربه نمایید و هم چنین لذت گردش در این دنیای وسیع را با تمام وجود خودتان احساس بکنید.

به جای اینکه داروهای سلامتی و شفابخش در همه جا باشد در عوض در هر گوشه و شکاف روی نقشه مملو از گنجینه های کوچک گنجانده شده است که پر از مواد ریز و درشت است ، مانند گنیجینه هایی که در آن ها مقدار زیادی امتیاز یا پول و سکه تعبیه شده است یا آن هایی که دارای سلاح های بسیار متنوع و کمیاب هستند و کشف آن ها زمان و دقت نسبتا بیش تری می طلبد ولی به زحمتش قطعا می ارزد.

گیم پلی گذرا و فوری است که باعث می شود افراد احساس مثبت و نجیب کنند. عمل پریدن رابین درست است و مهارت های مختلفی که او در طول بازی به وجود آورد ، آن را به یک تجربه رنگارنگ و سرگرم کننده تبدیل می کند. این چالش ها معمولاً ساده و واضح است ، اما بسیاری نیاز به تفکر و برنامه ریزی بیشتری دارند.

برخی از معماها می توانند چندین مدت طول بکشند و حل کردن آن ها به همین راحتی ها نباشد در عوض برخی دیگر نیز وجود دارند که زمان کوتاه تری طول می کشند و خب متعاقبا پاداش و امتیاز کم تری هم دارند اما نکته این نیست نکته ی اصلی بازی این است که چگونه می توانید راهی پیدا کنید که بازی را و این معماهای بسیار سخت را آسان تر حل کند و بتوانید زودتر به نتیجه و پاداش برسید.

بصورت خلاصه می توان گفت که Iconoclasts یک بازی بسیار جذاب می باشد که بشکل بسیار غریبی توانسته است موفق ظاهر شود و نقدهای بسیار مثبتی نیز چه از طرف بازیکنان و چه از منظر طرفداران بازی کسب نماید که البته بدون  دلیل هم نیست زیرا تمام المان های تبدیل شدن به یک بازی بسیار خوب و دوست داشتنی را در خود و به صورت یکجا جمع کرده است. هر چند شاید حل کردن برخی معماها و گذر کردن از برخی مراحل بسیار سخت باشد اما بطور کلی تجربه ای فوق العاده را به شما ارزانی می کند.

5

5

مزایا

  • گرافیک بسیار جذاب
  • گیم پلی دوست داشتنی
  • الهام گیری از بازی های بسیار درخشان
  • موسیقی دل نشین
  • گیرایی و قدرت مند بودن جزئیات بازی
معایب

  • سخت بودن برخی مراحل
  • سخت بودن یافتن گنجینه های مخفی

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 9.5
داستان - 9
موسیقی - 9

9.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …