خانه / Reviews / نقد و بررسی Orn: The Tiny Forest Sprite

نقد و بررسی Orn: The Tiny Forest Sprite

در این پست قصد داریم به بررسی بازی Orn: The Tiny Forest Sprite بپردازیم که برای نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی ویندوزی عرضه شده است و گرافیک آن به صورت کارتونی می باشد که در طراحی بصری بازی از نقاشی های به صورت دستکش استفاده شده است می باشد. تا به انتهای این بررسی با ما IRG Review همراه باشید.

Orn: The Tiny Forest Sprite یک بازی ماجراجویی و با گرافیک کارتونی می باشد که تمام داستان آن در جنگل ها و رودهای جاری در میان آن ها می گذرد. بنابراین باید انتظار یک گرافیک قوی را از بازی داشت که متاسفانه نتوانسته است چندان موفق باشد و گرافیک کارتونی بازی، آن را به صورت یک بازی کودکانه و ضعیف در آورده است.

گیم پلی بازی نیز به صورت خطی دو بعدی می باشد که در حرکت به سمت جلو و پرش هایی از روی موانع طبیعی موجود در محیط بازی خلاصه می شود مکانیسم پرش در بهترین حالت چندان قوی نیست و ممکن است در بسیاری از پرش های حتی کوتاه و با فاصله ی نزدیک نیز نتوانید به خوبی عمل کنید و موفق به جا به جایی شوید.

در ابتدا میوه ای را جمع می کنید که یک رشته ی جادویی به شما می دهد و اگر می خواهید پرش کنید یا توانایی های دیگری را انجام دهید باید با استفاده از آن رشته ی جادویی به این کار همت ورزید. معقول است اگر شما در طول جمع آوری میوه های دیگر برای نگه داشتن متر نگه دارید ، اما چیزی بیش از این وجود ندارد.

هم چنین کنترل بازی و اینکه این رشته ها را همواره با خود نگه داید و در عین حال به انجام ماموریت های خود بپردازید بسیار دشوار است و کاری خسته کننده و مضحک می باشد. بطوریکه سیستم خودکاری برای نگه داری آن ها وجود ندارد و همواره باید خودتان با کمک دکمه های کنسول آن را در دست خود نگاه دارید و حفظ نمایید چه اگر این کار را نکند نمی توانید از بسیاری از موانع بازی عبور کنید.

در سفر خود باید سه گیاه های جادویی بسیار متفاوت را بیابید و همچنین نوعی سنگ و جادوی میان آن ها را باید بیابید و به اسرار درون این اشیاء شگفت انگیز پی ببرید و هم چنین از امتیازاتی که این سنگ ها شما را از آن ها برخوردار می کنند نیز قافل نمانده و از آن ها نیز استفاده ی لازم و کافی را ببرید.

در بازی امکان اینکه نتوانید بسیاری از موانع را پشت سر بگذارید زیاد است بنابراین باید سعی کنید بر طول این رشته های جادویی که با هر چه جلوتر رفتن در بازی باید آن ها را جمع آوری کنید تا به طولشان اضافه شود باید بر طول آن ها اضافه کنید و در مواقع بتوانید از آن ها استفاده ببرید.

هم چنین سیستم مرگ و میر در بازی چندان قوی نیست اما چالش بر انگیر است به این معنی که پس از هر بار مرگ باید دوباره از کمی قبل تر در بازی شروع کنید یعنی در واقع سیستم ذخبره خودکار در Orn: The Tiny Forest Sprite تعبیه شده است اما چالش برانگیزی آن اینجاست که رشته های جادویی را شما پس از مردن در بازی از دست می رود و باید دوباره به جمع آوری آن ها بپردازید که این امر چندان کار ساده ای نیست.

علاوه بر کنترل های شیک ، محیط گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.  این گرافیک ها جلوه های شگفت انگیزی ندارند ، اما در اکثر مواقع زیبا ، پر جنب و جوش و خوش بینانه هستند. با این حال ، این یک بازی نه چندان قوی و مورد انتظار است و چیزهای بسیار آزار دهنده یا کسل کننده ای در پیش زمینه وجود دارد.

داستان نیز هر چند با رنگ و لعاب گرافیکی و صمیمیتی که در جای جای بازی دیده می شود تقریبا مخاطب را جذب می کند اما خلاء هایی در درون خود دارد و همین باعث می شود تا بازیکن به داستان بازی چندان جذب نشود و از طرفی پیچیدگی ای هم در داستان بازی وجود ندارد که مخاطب را چندان سر ذوق بیاورد و امیدی برای ادامه ی بازی به وی بدهد.

موسیقی بازی دل نشین است و با توجه به تم اصلی بازی و هم چنین پیش زمینه ی داستان تقریبا موفق است اما متاسفانه صداگذاری ها مخصوصا صداگذاری محیط بازی ضعیف است و از آنجایی که بازی در دل جنگل می گذرد بنابراین باید انتظار این را داشت که صداگذاری امور طبیعی در بازی پیشرفته تر و غنی تر از این چیزی که مشاهده می کنیم باشد که متاسفانه اینطور نیست.

Orn: The Tiny Forest Sprite یک بازی صمیمی و دوست داشتنی می باشد که متاسفانه از گرافیک قابل قبول و داستان پردازی چندان منسجمی برخوردار نیست هر چند جذابیت های گیم پلی و جزئیات آن تا حدودی در رفع این مشکلات و دل نشین ساختن بازی تلاش می کنند اما در نهایت چندان موفق نمی شوند که مخاطب را جذب کنند.

5

5

مزایا

  • گیم پلی غنی و پر جزئیات
  • صمیمت و جذابیت کراکتر بازی
معایب

  • داستان پر از خلاء روایی
  • گرافیک کودکانه
  • صداگذاری ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 7
داستان - 6
موسیقی - 6.5

6.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …