خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی The Master’s Pupil

نقد و بررسی بازی The Master’s Pupil

شاید تاکنون عناوین مستقل زیادی را تجربه کرده باشید که در زمینه طراحی دنیای آنها از نقاشی های کشیده شده با دست استفاده شده باشد و در نتیجه منجر به خلق آثار هنری زیبایی می شوند. اما این زیبایی در بازی The Master’s Pupil به طور فزاینده ای چند برابر شده و سفری بی نظیر را از طریق یک دنیای هنری خیره کننده به ارمغان می آورد. این عنوان یک پلتفرم ساده و معمایی است که تمرکز زیادی بر طراحی بصری خود دارد.

کل بازی از عناصر نقاشی شده با دست توسط تنها سازنده آن یعنی Pat Naoum تشکیل شده است که با کارهای هنرمند کلاسیک و معروف فرانسوی Claude Monet در هم آمیخته است. این بازی از ارائه یک گرافیک پیچیده همراه با جلوه های بصری پرجزئیات صرف نظر می کند تا درعوض گرافیک هنری واضح، تمیز و بدون پیچیدگی را ارائه دهد. The Master’s Pupil در تاریخ 28 ژوئیه 2023 برای کنسول نینتندو سوئیچ و پلتفرم رایانه های شخصی منتشر شده است.

در این اثر منحصر به فرد و قابل تحسین، شما به دنیای هنرمند معروف کلود مونه سفر می‌کنید و زندگی و کار او را از طریق جلوه های بصری خیره کننده که با دست طراحی شده‌اند همراه با فیزیک و پازل‌های مبتنی بر رنگ، بررسی می‌کنید. شما در نقش شخصی قرار می گیرید که به صورت دوبعدی از سکوها و موانع مختلف عبور می کند و باید در مسیر خود پازل‌هایی را حل کرده تا به کلود مونه کمک کنید تا برخی از بزرگترین شاهکارهای خود را تکمیل کند. این معماها همان تکه های گمشده نقاشی های او هستند که در سراسر دنیای بازی پراکنده شده اند.

در حین بازی The Master’s Pupil، داستان زندگی مونه به طور کامل از طریق پس زمینه روایت می شود و برخی از بهترین لحظات آن زمانی است که با حل یک معما، به معنای واقعی کلمه در حال انجام کاری برای تکمیل یکی از نقاشی های مونه هستید، که در حین ادامه بازی از آن عبور خواهید کرد. در یک نقطه، یک توپ بزرگ را از طریق یک صحنه هدایت کردم و در انتهای آن متوجه شدم که در یکی از نقاشی های مونه، خورشید بوده است.

از جمله نکات قابل توجه در مورد این بازی این است که فرآیند ساخت آن 7 سال طول کشیده و جالب است بدانید تنها توسط یک نفر به نام Pat Naoum ساخته شده است. طبق گفته او، تمام پس‌زمینه‌ها و عناصری که در بازی دیده می‌شد با رنگ‌های اکریلیک روی کاغذ نقاشی شده اند.


بیشتر وقت شما در این صرف حل معماهای مختلف می شود که بیشتر آنها در مورد آوردن یک شی رنگی و قرار دادن آن در محل مناسب است. تنوع این پازل های چالش برانگیز که از مجموعه نسبتاً محدودی از متغیرها استخراج می شود واقعاً چشمگیر است و من هرگز از پازل ها خسته نشدم و احساس نکردم که دارم همان یکی را تکرار می کنم.
از جمله ایرادات The Master’s Pupil این است که شما زمان زیادی را در محیط های بسیار مشابه سپری خواهید کرد. با توجه به زمینه داستانی که گفته می شود منطقی است، اما می تواند باعث شود پیشرفت کمی کمتر قابل توجه باشد. من همچنین با چندین پازل روبرو شدم که در آن‌ها توانستم به موقعیتی که اساساً غیرقابل پیروزی است بروم و مجبور شدم پازل را از منو دوباره راه‌اندازی کنم. با این وجود، سخت است که عاشق چیزی نباشیم که شبیه یک گالری هنری تعاملی و بیوگرافی است. روش‌هایی که در آن نقاشی‌های مونه در سطوح در هم تنیده می‌شوند، با ادامه بازی بهتر می‌شوند و منجر به یک ماجراجویی ساده اما منحصربه‌فرد می‌شوند.

زیبایی شناسی بصری و گرافیک هنری The Master’s Pupil واقعا می درخشد و جالب اینجاست که اولین عنوان قوی ساخته شده توسط توسعه دهنده آن است. پس‌زمینه‌ها و محیط های بازی همگی با زحمت نقاشی شده‌اند و به سبک در حال تکامل هنرمند معروف فرانسوی، Claude Monet ادای احترام می‌کنند. در کل جلوه های بصری قابل تحسین این بازی یک دنیای بصری خیره کننده را ارائه می دهد که بازیکنان را در فضای هنر خاصی غرق می کند.

همچنین داستان‌سرایی احساسی بازی نیز باید مورد تجلیل قرار گیرد و اشاره‌های کوچک به زندگی کلود مونه و الهام‌گیری از آثار او زیبا دارند. احساسات داستان در طول زمان و مکان همراه با گرافیکی مثال زدنی و موسیقی متن عالی با پیشرفت در بازی منتقل می‌شوند و تجربه بازیکن را بیشتر می‌کنند.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت The Master’s Pupil یک بازی پازل ماجراجویی و جاه طلبانه زیبا برای استودیوی Pat Naoum Games است که بازیکنان را به دنیای مسحورکننده هنرمند مشهور Claude Monet می کشاند. علاقه مندان به هنر و عاشقان معما که مایل به جستجو در دنیای ساخته شده توسط این هنرمند معروف هستند، بدون شک لحظاتی جادویی را در این بازی خواهند یافت. اما، برای کسانی که به دنبال تجربه ای فراگیرتر و قابل دسترس تر هستند، ممکن است یک تطابق کامل نباشد. ایده پشت این بازی قطعاً من را مسحور کرد، حس کلی تجملات ناشی از نقاشی دستی به بازی یک عامل شگفت انگیز می دهد که واقعا قابل تحسین است.

5

5

مزایا

  • دنیای زیبا و خیرهکننده نقاشی شده با دست
  • طراحی خلاقانه و رو به تکامل پازل ها
  • سناریوی داستان از یک مفهوم منحصر به فرد استفاده می کند و به خوبی اجرا شده است
  • سازگار با کنترلرهای نینتندو سوئیچ
  • گیم پلی جالب با ساختار خطی
معایب

  • می تواند یکنواخت شود زیرا بسیاری از محیط ها مشابه به نظر می رسند
  • اغلب دستورالعمل های بازی نامشخص هستند و همواره مجبورید برای پیشرفت در بازی کاوش و آزمایش کنید

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8.5
داستان - 9
موسیقی - 8.5

8.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …