خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Save Koch

نقد و بررسی بازی Save Koch

اگر بازی موفق Raging Loop خاطرات دوران تحصیل من را از مافیا توانست بازگرداند، Save Koch باعث می‌شود که خاطراتم از یک بازی کسر اجتماعی یا همان مافیا به نام The Resistance را به یاد بیاورم. در هر سه مورد این بازیها تحت نظارت یک رهبر، باید ماموریت های درون بازی را انجام دهید، اما در این میان برخی افراد نیز وجود دارند که می خواهند در بازی شکست بخورند تا شورش را به بیراهه بکشند. رهبر باید تلاش کند و تعیین کند که چه کسی در کدام طرف است (و حتی رهبر می تواند در کنار تیم دیگر باشد).

دقیقا به همین معنا، بازی Save Koch این پیش‌فرض جذاب را دارد و تلاش می‌کند گیم پلی خود را به حالتی جذاب ارائه کند، اگرچه متأسفانه تعدادی از کاستی‌ها وجود دارند که این بازی را گاهی اوقات خسته‌کننده کرده و در بیشتر موارد شما را ناامید می کنند. در واقع این بازی از ایده های بسیار خوب و جالبی استفاده می کند که منتها توسعه دهندگان نتوانسته اند همه آنها را به خوبی پیاده سازی کنند و به همین علت با یک عنوان متوسط و حتی ضعیف روبرو هستیم. در ادامه با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.

Save Koch یک بازی شبیه سازی استراتژی است که در ابتدا در سال 2019 برای PC و نینتندو سوئیچ منتشر شده بود. اما اکنون پس از گذشت حدود چهار سال قرار است در تاریخ 2 اوت 2023 برای کنسولهای نسل جدید Xbox عرضه شود. داستان بازی درباره یک پدرخوانده مافیایی به نام Jeffrey Koch بوده که اکنون در معرض یک تهدید بزرگ قرار دارد. نیروهای ناشناس دشمن تمام تلاش خود را انجام می دهند تا شما را از شهر New Kandinski خارج کنند. دشمن از جایی که فکرش را نمی کردید، به شما اسیب وارد کرده و پس از مدتی متوجه می شوید که یک جاسوس در میان افراد شما وجود دارد. شما پنج روز در بازی فرصت دارید تا سعی کنید بفهمید که هر دو این افراد چه کسانی هستند تا بتوانید جان خود را نجات دهید.

نکته جالب در مورد بازی این است که تمامی شخصیت های آن برگرفته از حیوانات هستند که حالات انسانی به آنها داده شده است. خوشبختانه طراحی ظاهری و مدل سازی آنها به گونه ای انجام شده که حالتی کارتونی مانند دارند و به خوبی می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.
گیم پلی بازی Save Koch بسیار جزئی و ساده است: به دلیل حفظ جان خود، شما در قرنطینه هستید و به تنهایی در اتاق امن خود زندگی می کنید. یار وفادار شما Burmecia (به اختصار برمی) با بررسی اوضاع متوجه شده که تهدیدی برای زندگی شما وجود دارد. اگر نتوانید کشف کنید که شخص جاسوس در سازمان شما چه کسی است و مغز متفکر پشت حمله ای که به شما انجام شده، کیست، ظرف پنج روز خواهید مرد. شما نمی توانید به کسی اعتماد کنید، حتی زیردست وفادار خودتان، برمی که تیمی از موش هایش را برای محافظت از دختر شما اعزام کرده است.


از آنجایی که مضمون اصلی این بازی برگرفته از بازی مافیا است، انتظار خواندن نوشته های زیادی را داشته باشید. شما اعمال را از طریق میز خود در اتاق امن هدایت می کنید. جدا از چند مورد روی میز، چیز زیادی برای تعامل وجود ندارد و به همین علت گیم پلی آن ناچیز است. می توانید از تلفن برای تماس با تعدادی از افراد و گفتگو با آنها به امید کشف سرنخ استفاده کنید. شما همچنین به یک دستگاه تبلت دسترسی دارید که از طریق آن می توانید اعضای تیم خود را برای بررسی وقایع مختلف در شهر بفرستید. در مقابل میز شما یک مخزن ماهی غول پیکر قرار دارد که چند کوسه در اطراف آن شنا می کنند و گاهی اوقات این مخزن ماهی به یک صفحه نمایش تغییر می کند که اخبار فوری را در شهر به شما نشان می دهد که ممکن است به خطری که شما را تهدید می کند، مرتبط باشد یا خیر.

همچنین تخته ای وجود دارد که ساختار سازمان شما و همچنین سایر خانواده های جنایتکار، مجریان قانون و مقامات شهری را که در شهر ساکن هستند و می توانند در توطئه کشتن شما دخیل باشند را به خوبی به نمایش می گذارد. شما همچنین می توانید از این تخته برای مطرح کردن اتهامات خود استفاده کنید، اما مراقب باشید که اگر اشتباه کنید، فرد مورد نظر را از بازی حذف می کند و دیگر نمی توانید سرنخ های مرتبط با آنها را پیدا کنید.

به جز دیالوگ های اول بازی که صداگذاری شده اند، شرم آور است که هیچ یک از دیالوگ های درون بازی صداگذاری نشده اند. این یک فرصت از دست رفته برای تکمیل نوشته داستان است. همچنین از آنجایی که هیچ سیستم چک پوینت در بازی وجود ندارد، اگر می‌خواهید شانسی برای پخش مجدد آن سناریو داشته باشید، باید بازی را دوباره تکرار کنید

Save Koch دارای گرافیک کارتونی خوب و ایده های تئوری جالبی در بخش داستانی خود است، اما این دو مورد همان چیزهایی هستند که در این بازی بسیار خوب ظاهر شده اند. در غیر این صورت بازی خسته کننده است، شما فرض می کنید زمان محدودی دارید و افراد را برای انجام ماموریت می فرستید، اما درک تفاوت بین انتخاب های ماموریت دشوار است و در نهایت به جای انتخاب، افراد خود را به طور تصادفی به ماموریت می فرستید. من بازی‌های مستقل زیادی را تجربه کرده ام و این عنوان احتمالاً جزو ضعیف ترین آنها محسوب می شود. مطمئناً نمی توانید انتظار بازی بزرگ با ویژگی ها و محتوای زیاد در این رنج قیمت را داشته باشید و حتی گاهی اوقات این بازی فقط به مدت چند ساعت می تواند سرگرم کننده باشد. من واقعاً سعی کردم این بازی را دوست داشته باشم اما این باعث ناامیدی من شد. با این حال ممکن است شما از تجربه آن لذت ببرید.

5

5

مزایا

  • سبک نگارش داستانی شیک
  • اتمسفر خشن همراه با درون مایه تاریک که با لحن بازی همخوانی دارد
  • استفاده هوشمندانه از رابط کاربری
  • شخصیت پردازی بسیار خوب کاراکترها
معایب

  • گیم پلی وارد چرخه تکرار می شود
  • دشواری ناامیدکننده ای که بر حلقه تکراری آزمون و خطا متکی است
  • استفاده نه چندان جالب از مکانیک های زمان حال که تجربه بازیکن را تا حد زیادی خراب می کند

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 7
داستان - 7.5
موسیقی - 7

7.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …