خانه / Reviews / نقد و بررسی The Darkside Detective: A Fumble in the Dark

نقد و بررسی The Darkside Detective: A Fumble in the Dark

در تاریخ 15 آپریل 2021 بازی The Darkside Detective A Fumble in the Dark از خانواده بازی های Darkside Detective  توسط تیم توسعه بازی Spooky Doorway ساخته و با شرکت منتشر کننده Akupara Games به استور بازی های استیم راه پیدا کرده است. در همین راستا نقد بررسی آن را توسط تیم IRG Review خدمت شما ارائه خواهیم داد.

داستان بازی درباره یک کاراگاهی به نام فرانسیس مک کویین است که با چند پرونده متفاوت با هم موجه می شود و در طول حل و فصل کردن معما های آن شباهت هایی را نیز بین آنها پیدا خواهد کرد و در طول مسیر بازی برای انجام تحقیقات خود با شخصیت های متفاوتی آشنا خواهد شد و در اینجاست که تیر اصلی بازی زده می شود و جذابیت بازی شروع خواهد شد زیرا داستان بازی پر از شوخی های جالب و معما های خوب و عجیب است و متن داستان بازی از لحاظ ادبیاتی بسیار زیبا جلوه می نماید ولی اگر یک نقد منفی را بخواهیم برای بازی در نظر بگیریم در بعضی از قسمت های بازی نوشته دارای رنگ های مناسبی نیستند و با کادری که در آنها قرار دارند رنگ مشابهی دارند که از لحاظ دیداری کار را سخت خواهد کرد.

برای بررسی بازی در رابطه با اجرا و انجام دستور عمل ها می توان گفت از پس همه چی به خوبی بر می آید و البته این تعریف خاصی از این بازی نیست چون نباید فراموش کرد بازی کلیکی است و شما صرفا بر روی معما ها و نشانه کلیک خواهید کرد و شانس خراب کردن بازی برای توسعه دهندگان برای این نوع طراحی بسیار پایین خواهد بود در همین راستا می توان این نتیجه گیری را هم کرد که بازی برای همه مناسب است و پیچیدگی خاصی از لحاظ گیم پلی برای انجام آن وجود ندارد و با کمی هوش و دقت افراد از همه سنین می توانند این بازی جذاب را انجام دهند.

جدا از بررسی های نوع عملکرد این بازی که می توان به قطع گفت بازی تمام بحث های فنی را که برای نقد شدن مورد توجه است را به خوبی رعایت کرده است به خود بازی می رسیم. اما خود این بازی کیفیتش چگونه معلوم خواهد شد؟ البته که با متن داستان و دیالوگ های آن! The Darkside Detective یک بازی با نویسندگی فوقالعاده با داستان های بسیار خوبی است که کنجکاوی هر بازیکنی را به سطح حداکثری خواهند رساند. همینطور ظرافت هایی که برای دیالوگ های شخصیت ها در نظر گرفته شده است و محور داستان کلی بازی از ابتدا تا انتها به خوبی مشخص است این بازی را در نقد داستان نویسی در سطح بسیار بالایی قرار خواهد داد.

البته بازی را می توان با قیمت 9 دلار از استیم بر روی سیستم دانلود کرد ولی پیشنهاد ما خرید محصول به صورت باندل است چون می تواند تمام سری های بازی را با هم داشته باشید و اگر نسخه اول این بازی را هم در اختیار داشته باشید مطمئن باشید که ضرری نخواهید کرد.

بازی از لحاظ گرافیکی بسیار نمای جالبی دارد و شما هم ممکن است مانند خیلی از گیمر های دیگر طرفدار طراحی های پیکسلی نباشید ولی اگر بتوانیم این نوع طراحی ها را یک طراحی استاندارد در شاخه خودش در نظر بگیریم باید گفت که The Darkside Detective از لحاظ رعایت استاندارد های طراحی پیکسلی هنر بسیار خوبی را به نمایش گذاشته است. انتخاب رنگ های مناسب و فضا سازی ها با دقت خوبی با محوریت اصلی داستان همخوانی دارد. با اینکه شخصیت ها و صورت ها کمی عجیب به نظر می رسند ولی پس از چند دقیقه بازی بعد از عادی شدن شخصیت های بازی به خوبی از هم قابل تشخیص خواهند بود و به این گونه نیست که سردرگمی خاصی در تشخیص شخصیت ها بوجود آید.

قسمت موفق دیگر این بازی را می توان به موسیقی متن آن نسبت داد. با اینکه انتخاب و ساخت موسیقی برای بازی کاملا هماهنگ با میسر داستان است و بر حسب شرایط مختلف بازی ضرب تمپو آهنگ ها و نوع اکتاو های موسیقی به خوبی جابه جا می شود ولی نوع موسیقی متن کاملا قدیمی است و فضای گذشته را به گیمر القا خواهد کرد. با اینکه داستان بازی بسیار قوی است و گرافیکی هنری/پیکسلی آن واقعا به رخ کشیده می شود با وجود این موسیقی متن های جالب بازی تیر خلاص را زده است و توانسته کاملا در اکثر موضوعات فنی یک بازی پیشتازی کند.

در مجموع به راحتی می توان گفت که بازی The Darkside Detective هر توقعی را که نسبت به یک بازی کلیکی می توانید داشته باشید را به خوبی به عمل خواهد آورد. اگر از طرفداران بازی های ماجراجویانه نیستید باید بگوییم فرصت بسیار خوبی را برای لذت بردن از یک داستان بسیار عالی از دست خواهید داد زیرا تضمین می کنیم که فقط با انجام چند کلیک و جلو بردن 5 درصد از یک پرونده در این بازی محو آن خواهید شد و تا انتهای آن پیش خواهید رفت.

 

5

5

مزایا

  • قوی ترین داستان کارآگاهی نینتندو
  • شخصیت پردازی های بسیار عمیق و پرونده های متصل به هم
  • بدون باگ و اشکال در گیم پلی بازی
معایب

  • گیم پلی به صورت کلیکی ماجراجویانه

0

0

0

0

0

گرافیک - 4
گیم پلی - 7
داستان - 9
موسیقی - 8

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی TENS!

اگر از طرفداران پازل و بازی های پازلی باشید، احتمالا چند باری در طول زندگی …