خانه / Reviews / نقد و بررسی Angry Video Game Nerd I & II Deluxe

نقد و بررسی Angry Video Game Nerd I & II Deluxe

آیا فیلم های AVGN را به یاد دارید آیا به عنوان یک گیمر تا به حال از خودتان پرسیده اید که جیمز رالف چه کسی است. اگر جواب این سوال ها نه است هیچ نگران نباشید چون بازی Angry Video Game Nerd I & II Deluxe کاملا شما را با فرهنگ گیمر های قدیمی آشنا می سازد. فقط کافی است به اسکرین شات های بازی نگاهی بیاندازید و حس نوستالژی بودن و خاص بودن بازی را دریافت کنید تا متوجه شوید برای گیمر های اصیل این بازی چه حکمی را دارد. اما با قرار گرفتن نسخه جدید از این بازی بر بستر استور استیم تیم نقد و بررسی ما به تحلیل آن برای شما مخاطبین محترم سایت IRG Review پرداخته است.

بازی Angry Video Game Nerd I & II Deluxe یک حالت میکرو مانند و پازلی دارد و تریلر های آن گویای همه چیز است اما نکته ای که این بازی را جذاب می کند این است که توسعه دهندگان بازی ابتدا همین بازی را در نسخه ابتدایی آن در سال 2017 منتشر کرده بودند. اگر به سایت تیم توسعه بازی FreakZone سری بزنید چه در وب سایت و چه در استور استیم می توانید بقیه بازی های این شرکت را مشاهده کنید که همگی از همین قوانین بازی سازی پیروی و همچنین دارای یک سبک و شکل و شمال می باشند. البته بازی Angry Video Game Nerd I در زمانی که انتشار یافت بازی جذابی برای بازیکنان نینتندو سوییچ بود ولی همینطور که از نام بازی پیداست اینبار شرکت بازی سازی نه تنها ورژنی جدیدی را ساخته است بلکه ورژن قبلی را هم به این ورژن اضافه کرده است که نسخه ابتدایی شامل تغییرات گسترده ای شده است که به شما دوست داران نینتندویی عزیز توضیح خواهیم داد.

داستان بازی در نوع خودش بسیار جالب و بازی کن پسند ساخته شده است. جیک بازیکنی حرفه ای در رابطه با بازی های ویدیویی است و از زندگی خود خسته شده است. تمام مهارت هایی که مربوط به او می شود فقط در بازی کردن بازی های ویدیویی در زندگیش خلاصه می شود. یکی از روز ها در طبقه ی بازی های خود یک بازی جدیدی را می بیند که نه در جایی اسمش را دیده و اصلا به یاد نمی آورد که چه زمانی آن را خریداری کرده و شخصی مثل او که همه زندگیش را به بازی کردن اختصاص داده چگونه این بازی را انجام نداده است. با کنجکاوی بسیار کارت بازی را داخل کنسول قرار می دهد و با فشردن دکمه شروع بازی ناگهان به داخل بازی کشیده می شود و به کارکتر اصلی بازی تبدیل خواهد شد و برای فرار از این بازی و خروج آن به دنیای واقعی مجبور به رد کردن مراحل بازی است که البته با توجه به مهارت های او نباید چالش سختی برای او باشد. در ادامه بازی درس های بسیار خوب و جالب را در قالب دیالوگ ها و شخصیت های دیگر بازی مطرح می کند و همینطور صحبت های بازی و طراحی شخصیت ها در بسیاری از قسمت ها جنبه خنده دار و سرگرم کنند ای به خود می گیرد که به روند ادامه داستان بسیار کمک کرده است.

بعد از به اتمام رساندن نسخه اول بازی (البته که ما به شما نمی گوییم که بازی چگونه به اتمام می رسد!) داستان نسخه دوم بازی هم بسیار جالب انجام می شود. بعد از گذر از همه مشکلاتی که در نسخه اول بازی به وجود آمده است حال در نسخه دوم یک لیزری بزرگ و عظیم زمین را هدف قرار داده است و کل دنیای انسان ها را به یک بازی ویدیویی تبدیل کرده است که ایده در نوع خودش جالب به نظر می رسد. البته که داستان نویس بازی نمی خواسته همان کلیشه ابتدایی را برای بازی به کار گیرد ولی دوست داشته دوباره بازیکن را در همان محیط بازی قرار بدهد در نتیجه ایده تغییر دنیا را برای آن در نظر گرفته است.

گیم پلی در نسخه دوم بازی نسبت به نسخه اول آپدیت عظیمی داشته است. انواع سلاح های مختلف دیگری به بازی اضافه می شوند و شخصیت اصلی همانطور که دیگر این بلا ها دائما بر سرش می آیند حرفه ای شده است و با عینکی آفتابی و ریلکس شروع به نجات دنیا می کند. انواع حرکت های جدید مانند سر خوردن بر روی دیوار ها و پرش های دوگانه و استفاده از سلاح ها و ابزار های جدید از ویژگی های به روز در نسخه دوم بازی است.

همچین طرز تفکر در گیم پلی بازی در نسخه اول هم وجود داشت که شمشیر سایبری و نورانی بازیکن می توانست بعضی از قسمت های محیط بازی را تخریب کند که به تنوع گیم پلی بازی کمک به سزایی کرده بود.

قسمت آپدیت شده نسبت به نسخه اولیه اکنون وجود یک دنیای کلی در بازی است. در بازی Angry Video Game Nerd در نسخه دوم به دلیل تغییرات آن با لیزر بازی ساز اکنون کره زمین به چهار قسمت مختلف تقسیم شده و هر چهار قسمت دنیای مخصوص به خودش را دارد و هیولا های مناطق مختلف در آنها بنا به محیط خودشان قدرت های خودشان را نیز دارا می باشند. اما اینبار بازی حق انتخابی خوب برای انجام مراحل بازی در اختیار شما قرار داده است.

شما می توانید از ابتدا بازی کردن در هر یک از دنیا ها را انتخاب کنید (البته که باید از مراحل اولیه بازی شروع کنید!) ولی بعد از انتخاب بازی در یکی از چهار دنیا بازی حتی به شما اجازه بازی کردن در دنیا های دیگر را نیز می دهد. این تصمیم بازی ساز می تواند بازی را از جهات مختلفی یاری کند که مهمترین آن مربوط به ایجاد تنوع باز می گردد. البته بعضی بازیکنان اصلا از بازی کردن در یک طراحی محیطی خسته نمی شوند ولی اگر بازی کردن در یک محیط و دنیای خاص برای شما خسته کننده بشود سه دنیای دیگر آماده هستند که مراحل آنها را ادامه بدهید. همه دنیا ها و مراحلش به صورتی جالب و کارتونی بر روی کره زمین نشان داده شده اند و می توانید ببینید در هر دنیا چقدر از مراحل بازی را جلو برده اید.

بازی Angry Video Game Nerd I & II Deluxe در مجموع نسخه اول و دوم خود یک محتوای بسیار کامل و همچنین نامرتبی را در پیش شما خواهد گذاشت که شاید این ناهمگونی یکی از نقاط قوت بازی باشد. انواع اقسام مرحله ها و چالش های مختلف در بازی مهارت های گیمینگ شما را آزمایش خواهد کرد و نه تنها قدرت های بازی شما را پرورش خواهد داد بلکه محتوای اصلی بازی هر 20 دقیقه یکبار می تواند خنده ای را بر لبان شما بیاورد. ساخت بازی بدون باگ و مشکل خاصی است و اگر طرفدار فیلم های AVGN هستید خرید بازی آن برای شما یک امر واجب خواهد بود

5

5

مزایا

  • شخصیت های متفاوت
  • داستانی سرشار از کمدی و خاطرات گیمری
  • گیم پلی روان بدون ایراد
  • ورژن اول دارای آپدیت برای رفع باگ
معایب

  • پیچیده شدن گیم پلی و سخت شدن بی مورد بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 8
داستان - 10
موسیقی - 5

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی TENS!

اگر از طرفداران پازل و بازی های پازلی باشید، احتمالا چند باری در طول زندگی …