خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Paper Flight: Super Speed Dash

نقد و بررسی بازی Paper Flight: Super Speed Dash

گاهی اوقات گیمرها در بحبوحه بازیهای به سبک مختلفی مانند اکشن، نقش آفرینی، استراتژی به یک عنوان آرامش بخش نیاز دارند تا بتوانند به کمک آن، اندکی از ناراحتی ها و مشکلاتی که دارند، آسوده خاطر شوند و در این زمینه عناوین سبک شبیه ساز بهترین انتخاب هستند. عناوین مانند Power Wash Simulator و PC Building Simulator و حتی Goat Simulator بازی‌های خوب و سبکی هستند که می‌توانید ساعت‌ها از انجام آن‌ها لذت ببرید و از گوش دادن به موسیقی متن آنها، لحظاتی را آسوده خاطر باشید. آنها یک گیم پلی رضایت بخش و در عین حال ساده را ارائه می دهند که تا انتهای خود می توانند شما را مشغول و سرگرم نگه دارد. من فکر می کردم بازی Paper Flight – Super Speed Dash که در سبک شبیه‌ساز نیز قرار دارد، ممکن است با گیم پلی آرامش بخش خود چیز ساده ای ارائه دهد، اما من پس از مدتی تجربه این بازی احساس کسل کننده بودن کردم و تا حد زیادی از آن ناامید شدم.

در این بازی شما کنترل یک هواپیمای کاغذی کوچک را در دنیایی وسیع بر عهده دارید و همواره به جلو حرکت می کنید و آزاد هستید که به هر کجا که می خواهید پرواز کنید. بعد از اینکه کمی در اطراف پرواز کردید و از حس پرواز و گیم پلی بسیار ساده بازی لذت بردید و برای اولین بار چشم اندازهای زیبا را کاوش کردید، شروع به کشف مناطق نزدیک و اسرار پنهان می کنید. به زودی با بسیاری از بالن های معمولی به رنگ درخشان و یک دسته کامل از بادکنک هایی که ظاهری شیطان دارند، روبرو خواهید شد که در محیط اطراف شناور هستند. به طور شگفت انگیزی برای چنین بازی ساده ای، حتی طرحی در مورد اینکه چگونه این بالون های شیطانی، جهان را تسخیر کرده اند وجود دارد و تنها یک هواپیمای کاغذی خوش دست می تواند همه آنها را بترکاند و دنیا را نجات دهد. چیزی بیشتر از این در محتوای داستان وجود ندارد، اما گنجاندن چنین سناریویی در یک بازی شبیه ساز چیز عجیبی است.


بالن‌های درخشانی که در محیط وجود دارند، تقویت کننده سرعت شما را افزایش می دهند که در پایین صفحه تصویر بازی به صورت یک نوار آبی رنگ مشخص است. با ترکاندن هر کدام از بالون‌های رنگارنگ مقداری از این نوار آبی رنگ پر می شود و اگر تا حد امکان تکمیل شود، به صورت یک آیتم ذخیره‌ای در نظر گرفته می شود که تا 9 مورد قابل ذخیره است. این تقویت کننده برای نابود کردن بالون‌های شیطانی مورد استفاده قرار می گیرد و به شما شتاب قابل توجهی می دهد که به کمک آن می توانید این بالون‌های خاص را بترکانید.

در مجموع می توان گفت گیم پلی بازی Paper Flight: Super Speed Dash از همان فرمول به کار رفته در عناوینی مانند Aery, Life of Fly و Murder Diaries استفاده می کند، شما با یک هواپیمای کاغذی پرواز می کنید که به نوعی ما را به یاد طوطی‌های فرانچایز Aery می اندازد و در محیط های سه بعدی رها می شوید که در آنها باید تعداد از پیش تعریف شده اشیاء مختلف که در مورد این بازی، بالن های شیطانی است را جمع آوری کرده و مراحل را کامل کنید. بادکنک های شیطانی موجود در یک مرحله را بترکانید و سپس موج دوم از آنها روی نقشه ظاهر می شود، سپس موج سوم. موج سوم را کامل کنید و مرحله کامل خواهد شد و شما به محیط‌های متنوع دیگری مانند موزه، زمین بسکتبال یا آشیانه علمی تخیلی می روید.

فقط تنها چیزی که در گیم پلی این بازی همواره باید مد نظر داشته باشید، تقویت کننده سرعت است و به همین علت، سرعت به منبعی تبدیل می‌شود که باید آن را حفظ کنید و این بدان معناست که به ندرت از آن برای رسیدن به مکان‌های جدید استفاده می‌کنید. کل گیم پلی بازی شامل تکرار کردن همین روند در 12 مرحله مختلف می شود که مطمئنا پس از مدتی حالت کسل کننده به خود می گیرد.
ولی طراحی زیبا و چشم نواز بازی و همچنین موسیقی متن جذاب آن، همان چیزی است که باعث می شود ساعت های نسبتا زیادی را به تجربه این عنوان مشغول شوید. اگر از نور زیاد و تاری تصویر گرافیک بازی چشم پوشی کنید، برخی از محیط ها بسیار زیبا به نظر می رسند، برای مثال تماشای صحنه موزه با هنرهای دیواری در سرتاسر مکان بسیار جالب بود.

توصیه بازی Paper Flight – Super Speed Dash برای همه پلیرها بسیار سخت است، زیرا چیز زیادی برای لذت بردن در آن وجود ندارد و با وجود بسیاری از بازی‌های واقعا خوب دیگر در این سبک، من واقعا کسی را نمی‌بینم که بخواهد این بازی را به عنوان هیچ یک از گزینه‌های جایگزین خود بازی کند. این بازی به تنوع بیشتری در بخش‌های گیم پلی و مکانیک های پرواز لذت بخش خود نیاز دارد تا بتواند چیزهای ارزشمندتری را ارائه کند. در حال حاضر این بازی در کنسول‌های Xbox Series X|S غیرقابل پخش است و باید منتظر رفع مشکل باشیم، مگر اینکه صاحب یک Xbox One باشید که در این صورت با مشکل خاصی روبرو نیستید. ولی مطمئنا محیط‌های چشم نواز و موسیقی متن شنیدنی بازی شما را به انجام آن ترغیب می کنند.

5

5

مزایا

  • همانند دیگر ساخته‌های استودیوی EpiXR Games، طراحی‌های هنری زیبا و دلچسبی دارد
  • موسیقی متن جذابی که آشنا به نظر می رسد، ولی همچنان عالی است
  • گیم پلی بسیار ساده و آرامش بخش
  • محیط‌های متنوع و چشم نواز
معایب

  • در کنسول‌های تقریبا Xbox Series X|S غیرقابل بازی است
  • مکانیک افزایش سرعت، بازی را کندتر می کند
  • امواج حملات دشمن، گیم پلی را بیش از حد طولانی می کنند
  • مراحل بازی مشابه ساخت های قبلی استودیوی EpiXR Games است

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 7
موسیقی - 7.5

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

با اینکه من از طرفداران دوآتیشه بازیهای موسیقی محور یا به اصطلاح “ریتمی” نیستم، ولی …