خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Super Intern Story

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

یقینا ایفای نقش قهرمان یک بازی ویدیویی جزو آرزوهای هر گیمری محسوب می شود و شخص مورد نظر همواره تلاش می کند در جهت رسیدن به این هدف گام بردارد. خب، بازی Super Intern Story این رویا را به حقیقت تبدیل کرده و از شما دعوت می کند که نقش هیولای یک بازی ویدیویی را بر عهده بگیرید که به نوعی یک کارآموز است. این بازی به عنوان اولین محصول توسعه دهنده فرانسوی Blue Noise Games محسوب می شود که دست اندرکاران آن شامل تعدادی از باتجربه ترین افرادی است که سال ها در زمینه ساخت و توسعه بازیهای ویدئویی فعالیت داشته اند.

بنابراین انتظارات برای چنین عنوان عجیب و غریبی در مورد زندگی یک کارآموز بدون مزد است که روی یک بازی ویدیویی کار می کند، زیاد است. این بازی در 26 ژوئیه 2023 به طور انحصاری فقط برای پلتفرم های PC و نینتندو سوئیچ منتشر شده است و توانسته امتیازات و بازخوردهای بسیار خوبی را دریافت کند. با نقد و بررسی این بازی از طرف وب سایت IRG Review در ادامه با ما همراه باشید.

در Super Intern Story، شما نقش یک موجود عجیب و غریب را بر عهده دارید که به عنوان یک دانشجوی کارآموزی در حال گذراندن یک دوره کارآموزی در یک شرکت متخصص در بخش مدیریت back-end بازی های ویدیویی هستید. Bologna Corp، شرکت مورد نظر، پرسنلی را استخدام می کند که بتوانند لباس هایی را برای تجسم هیولاها یا دشمنان مختلف بپوشند، اما همچنین می توانند سرعت و کارایی بی نظیری در تنظیم اتاق ها قبل از ورود قهرمان داشته باشند و این برای ارائه یک هدف رضایت بخش برای بازیکن کافی است.

به زبان ساده تر در این بازی می توانید پس از پوشیدن لباس های مختلف مخصوص هیولاها، لذت کار کردن در پشت صحنه به عنوان کارآموز در یک بازی ویدیویی را تجربه کنید. بازی هرگز به این داستان خیلی وابسته نمی شود و تا انتهای خود حالت ناخوشایند به خود نمی گیرد، این فقط یک لایه سرگرم کننده برای بازی است که ارزش توجه دارد و فقط برای توجیه گیم پلی پلتفرمر آن ارائه شده است.

ماجراجویی قهرمان داستان شامل 5 فصل مجزا با مناظر مختلف است که در دوره‌های متنوع اتفاق می‌افتد و اگر محتویات اضافی را در نظر نگیرید، ماجراجویی مستقیم حداکثر در 3 ساعت به پایان می‌رسد. به همین علت بازی کمی کوتاه است، اما با این حال دوام زیادی دارد و شاید به تعداد دفعات زیاد مایل باشید بازی را انجام دهید. شما باید 4 لباس مختلف متعلق به هیولاها را بپوشید، از ابوالهول گرفته تا کاترپیلار یا حتی یک هیولای بزرگ به نام باربوپوپو. همان طور که گفتم، هدف اصلی شما آماده کردن اتاق ها قبل از رسیدن قهرمان است. برای این کار، کارفرمای شما، که هرگز او را نخواهید دید، اما دانای کل است، قوانینی را پشت سر هم برای شما می آورد تا ماجراجویی شما را در طول زمان پیچیده تر کند.


به همین علت گیم پلی Super Intern Story همواره در حال تکامل است و در واقع چیزی که بیشتر از همه در مورد این بازی دوست داشتم این است که چگونه همه چیز را تغییر می دهد و تازه نگه می دارد. برای مثال در مرحله اول همه چیز در مورد آزمایش سرعت، حافظه و توانایی شما برای رسیدن به موقع است و بایستی شرایط مرحله مورد نظر را قبل از اینکه قهرمان به تنهایی وارد آن شود، تنظیم کنید. این کار در مورد پیروی از یک لیست رو به رشد از قوانین بود زیرا هر بار یک مکانیک جدید به قوانین موجود اضافه می شد.

در ابتدا فکر می‌کردم که کل بازی درباره این موضوع باشد و به همین علت خودم را برای آزمایش طاقت‌فرسای قوانین آماده می کردم، اما در عوض، یک لباس جدید و یک نقش جدید به من داده شد. هر روز (داخل بازی) چیز جدیدی برای من وجود داشت که باعث می‌شد گیم‌پلی احساس تازگی داشته باشد، به‌ویژه که همه آن به خوبی انجام شده بود. در کل در این بازی شما باید هر اتاقی که وارد آن می شوید را برای ورود قهرمان اصلی آماده سازی نمایید که برای انجام این کار باید از قوانین تعیین شده پیروی کنید. اگر نباید دیده شوید پنهان شوید، اگر به صراحت از شما خواسته شد قهرمان را نکشید، قوانین دائماً در حال تغییر هستند و پویایی واقعی را به کل ماجراجویی داستان می بخشند.

این بازی از گرافیک و جلوه های بصری دلپذیری استفاده می کند که تماشای آنها واقعا جذاب است. موسیقی ها نیز از سبک های ساده ای استفاده می کند که شنیدن آنها واقعا لذت بخش است و با موقعیت هایی که در آن قرار دارید، کاملا متناسب هستند.

در پایان می توان گفت  Super Intern Story یک مفهوم عجیب و غریب را ارائه می کند که به ندرت در صنعت بازیهای ویدئویی دیده می شود و خوشبختانه این ایده به خوبی کار می کند و نتیجه داده است. در ابتدای خود سعی نمی کند مکانیک های زیادی را به طور همزمان ترکیب کند تا باعث ناامیدی پلیرها نشود. پس از گذر فصل اول، ماجراجویی جدیدی فرا می‌رسد و موفق می‌شود سکانس‌های واقعاً منحصربه‌فردی را ارائه دهد، حتی اگر به معنای غافلگیر کردن ما با ترکیب عناصر پوچ و مطمئناً یادآور موقعیت‌هایی باشد که در اکثر بازی‌های پلتفرمر با آن مواجه شده‌ایم. این یک ماجراجویی تا حدودی کوتاه، اما با قیمت پایین و بالاتر از همه منسجم است که لحظات بسیار خوبی را به ارمغان می آورد.

5

5

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 8
موسیقی - 8.5

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

با اینکه من از طرفداران دوآتیشه بازیهای موسیقی محور یا به اصطلاح “ریتمی” نیستم، ولی …