خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Madshot

نقد و بررسی بازی Madshot

روز به روز بر تعداد بازیهای سبک Rogue-lite افزوده می شود و این معنا را نتیجه می دهد که محبوبیت این ژانر رو به افزایش است و به همین علت طی چند سال اخیر شاهد انتشار عناوین قابل تحسین و فوق العاده ای از این سبک بوده ایم که هر کدام نسبت به دیگری بهتر ظاهر شدند. یکی از عناوین تازه عرضه شده در این ژانر، بازی Madshot است که به مدت یکسال در مرحله دسترسی زودهنگام استیم قرار داشت و نهایتا در تاریخ 18 ژوئیه 2023 برای رایانه های شخصی و نینتندو سوئیچ منتشر شد. این یک شوتر سریع در سبک روگ لایت و الهام گرفته از دنیای H.P Lovecraft است که اصلا آسان نیست و به تعداد دفعات زیادی در آن خواهید مرد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.
من عاشق اکثر بازی های روگ لایت هستم و Dead Cells یکی از عناوین مورد علاقه من در این مورد است. این موضوع که ترکیب عنوانی در این ژانر با عناصر دنیای لاوکرفت به همراه چند آثار هنری زیبا به سبک کمیک چگونه به نظر می رسد، برایم بسیار جالب بود و خوشبختانه بازی Madshot این ایده را به طور عالی عملی کرده و با گیم پلی جذاب خود به خوبی می تواند شما را سرگرم کند و مطمئنم شما را ناامید نخواهد کرد.

در بخش داستانی این بازی، شما باید راه خود را از طریق شهری که توسط موجودی به نام Cthulhu و گروه مینیون‌هایش تصرف شده است طی کنید. این جمله خلاصه داستان را به خوبی بیان می کند و متاسفانه باید بگویم سناریوی جالبی ندارد. در واقع یکی از نقاط ضعف این بازی، روایت داستانی آن است که کم عمق بوده و به سختی می تواند رضایت مخاطبان را جلب کند. حداقل از این عنوان انتظار داشتم که طرح داستانی فوق العاده را ارائه دهد، ولی اینطور نبود و در عوض با گیم پلی هیجان انگیز و جذاب خود بسیاری از کمبودهای دیگر قسمت های خود را به خوبی جبران می کند.

از لحاظ گیم پلی، بازی Madshot از الگوی استاندارد و رایج سایر عناوین روگ لایت تبعیت می کند. به این صورت که مراحلی که به صورت رویه‌ای ایجاد می‌شوند، باعث می‌شوند هر اجرای شما احساس تازگی داشته باشد و به همین علت همواره انواع مختلفی از دشمنان را پیش روی شما قرار می دهد. با اینکه این ویژگی همیشه منصفانه به نظر نمی رسد، اما این بخشی از سرگرمی بازی است. با هم تاکید می کنم که در این بازی شما بسیار خواهید مرد، بنابراین اصلا نباید ناامید شوید و همواره بایستی با قدرت تمام به پیشرفت خود ادامه دهید.


با پیشرفت در بازی می‌توانید با سلاح‌ها و توانایی‌های مختلف، کاراکتر خود را ارتقا دهید و به این منظور یک درخت مهارت طراحی شده که تمام توانایی های خاص را به مرور زمان دریافت می کنید. شما همچنین می توانید مسیر خود را با سطوح مختلف انتخاب کنید که به شما پاداش های اضافی می دهد. همچنین اگر بمیرید، همه چیز را به جز ماده ای به نام اتر از دست می دهید. از این ماده برای تجهیز و ارتقای کاراکتر شما استفاده می شود تا هر اجرا قابل تحمل تر شود. همچنین طی مسیر می توانید ترکیبات کشنده ایجاد کنید و از آنها به نفع خود استفاده نمایید.

دشمنان متنوع هستند و هر کدام تهدید خاص خود را به همراه دارند. در پایان برخی مراحل با یک باس فایت روبرو می شوید که این ها همان لحظات حماسی گیم پلی را تشکیل می دهند. در مجموع می توان گفت چیزهای زیادی برای دوست داشتن در Madshot وجود دارد که حتی می توان آن را جزو عناوین برجسته روگ لایت در نظر گرفت. اگر از طرفداران بازی های سرعتی هستید، این بازی می تواند چالش خوبی را ارائه دهد.

اگر بخواهیم از لحاظ جلوه های بصری بازی Madshot را مورد ارزیابی قرار دهیم، می توانیم بگوییم گرافیک آن واقعا چشمگیر است. مراحل به خوبی طراحی شده اند و از نظر بصری جذاب هستند. مدل‌ کاراکترهای بازی، جزئیات و انیمیشن بسیار خوبی دارند و طراحی صدا نیز عالی است و هر شلیک گلوله و انفجار به طرز رضایت بخشی تاثیرگذار است.

در کل، Madshot یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز است که پتانسیل های زیادی برای رشد و توسعه دارد. گیم پلی سریع و آکروباتیک دارد و به راحتی می توانید ساعت های زیادی خودتان را در دنیای زیبای به سبک لاوکرفتی آن محو نمایید. با این حال، برخی از مشکلات تعادلی در گیم پلی وجود دارد که روی تجربه بازی تا حد زیادی تاثیر گذاشته اند. با این حال منصفانه است که بگوییم این یک بازی اعتیادآور است و حتی شاید این موضوع کمی بیش از حد اغراق باشد. ولی ارزش تکرارپذیری بالایی داشته و من آن را به همه علاقمندان به بازی های سبک روگ لایت پیشنهاد می کنم.

5

5

مزایا

  • گیم پلی سرعتی و هیجان انگیز
  • سبک هنری خیره کننده و جلوه های بصری چشمگیر
  • ارزش پخش مجدد بالایی دارد
  • طراحی بسیار جالب هیولاها و دشمنان
معایب

  • روایت داستانی بازی کم عمق است
  • ممکن است پس از مدتی حالت تکراری پیدا کند

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8
داستان - 7
موسیقی - 8.5

8.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

با اینکه من از طرفداران دوآتیشه بازیهای موسیقی محور یا به اصطلاح “ریتمی” نیستم، ولی …