خانه / Reviews / نقد و بررسی Potata: Fairy Flower

نقد و بررسی Potata: Fairy Flower

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی جذاب و پازلی Potata: Fairy Flower در خدمت شما هستیم پس در ادامه ی مطالب با ما باشید تا بدونید این بازی چطور است.

این بازی در تاریخ 17 دسامبر 2019 به دست شرکت های Potata Company و Sometimes You ساخته و برنامه نویسی شد و سپس به واسطه ی شرکت های Potata Company ، OverGamez و Sometimes You به بازار عرصه شد و در بین دوستداران بازی های پازلی مورد توجه خوبی قرار گرفت. این بازی برای پلتفرم های Playstation ، Nintendo switch ، Xbox one و PC در دسترس و قابل خریداری است.

بازی حول محور جادوگری جوان و پر جنب و جوش می گذرد که عاشق گیاهان و اجنه ها است و این عشق و علاقه ی شخصیت اصلی یعنی potata او را مجبور به رهایی و نادیده گرفتن وضایف و کار های روزمره ی خسته کننده می کند و او در پی علاقه اش به سفر می رود سفر هایی که در آن با معما ها و پازل هایی رو به رو می شود که مسیر سختی را برای او درست می کند و مسیر و معما ها یک گیم پلی  نسبتا خوب را درست کرده اند. داستان بازی در جست و جو و اکتشاف potata خلاصه میشود که به نظرم طراحان تمام اخلاقیات یک گربه را در نظر گرفته اند و سپس potata را شخصیت پردازی کرده اند.

گیم پلی بازی از جایی شروع می شود که potata برای پیدا کردن مواد مورد نظر یرای پخت سوپ برای حیوان خانگی مریضش راهی جنگل میشود و به اهداف خود فکر می کند potata جادوگر جوانی است که در حال آموزش دیدن است او زیبا فکر می کند اما در عمل همه چیز خوب پیش نمی رود و شما در بازی باید سعی کنید تا مرتکب خطا نشوید و سعی کنید potata را به اهدافش برسانید. خوش بختانه داستان بازی به خوبی با گیم پلی ترکیب شده و تجربه ی زیبایی را درست کرده است.

گیم پلی بازی بسیار راحت و روان است و هیچ گاه شما احساس نمی کنید که بازی بسیار سخت شده و دیگر نمیتوانید ادامه دهید ، کنترل ها در بازی ساده هستند و به خوبی انجام میشوند و در طول بازی مشکلی با کنترل شخصیت نداشتم ، شما در بازی میتوانید راه بروید و بدوید و هم چنان می توانید با زدن دکمه ای پرش کنید و با نگه داشتن همین دکمه پرش خای طولانی انجام دهید و به نظرم با مزه ترین صحنه های بازی صحنه های پرش potata است چرا که چیزی که توسط طراحان طراحی شده است potata کمی چاق است و پرش های موفقت آمیز و دیدنی دارد.

خب ایراداتی که در بازی وجود دارد این است که اگر عادت به بازی های معمایی و یا پازلی نداشته باشید ممکن است معما ها برای شما دشوار باشد و ممکن است برای شما خیلی زمان گیر باشد و زمان زیادی را صرف آن کنید باید در کل بگویم بازی ، بازی دشواری نیست اما اگر در این سبک تازه وارد هستید و این بازی را انتخاب کرده اید خودتان را برای یک چالش آماده کنید ، چالش های متنوع در دنیای رنگی و جادویی. در طول گیم پلی بازی دیالوگ هایی در بازی رد و بدل میشود که در پرانتز قرار می گیرند دیالوگ ها زیبا و به راحتی بیان میشوند اما به نظر من این دیالوگ ها کاملا غیر ضروری بودند چرا که راهنمایی در آن وجود نداشت و کمی به داستان بازی بی ربط بود و این مورد در بازی مرا خسته می کرد چرا که کمتر گیمری وجود دارد که دیالوگ ها را به صورت نوشتاری دنبال کند ، آن هم نوشتاری که چیزی را در بازی تغییر نمی دهد.

گرافیک بازی بسیار زیبا است و دنیایی که شما در آن در حال بازی کردند هستید هر آن چیزی که باید در یک دنیای واقعی و خیالی وجود داشته باشد را دارد ، رنگ ها به زیباییی به کار برده شده اند و دنیایی که در آن قرار دارید ترکیب فوق الععاده ای از پالت رنگ های گرم است. شخصیت اصلی به زیبایی طراحی شده و این طراحی با مزه باعث می شود خیلی زود عاشق شخصیت potata شوید و با او احساس هم بستگی کنید. قسمت صمعی در این بازی یکی از بهترین قسمت های بازی است چرا که افکت های صوتی جالبی در بازی به کار رفته است که با تصویر به خوبی مچ شده است هم چنین موسیقی بازی شما را به دوران کودکی می کشاند چرا که بسیار شاد و زیبا و تا حدی کودکانه است ،موسیقی هایی که در این بازی استفاده شده اند در سبک indie هستند و نا خود آگاه به شما لذت خوبی می دهد که کمی با آرامش ترکیب شده است

ممنون که در این نقد و بررسی با ما همراه بودید

5

5

مزایا

  • گرافیک بسیار زیبا
  • موسیقی قوی و دلپذیر
  • کنترل آسان در گیم پلی
معایب

  • معما ها گاهی بی رحمانه دشوار میشوند
  • گفت و گو ها کاملا غیر ضروری اند

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7.5
داستان - 7.5
موسیقی - 8

7.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …