خانه / Reviews / نقد و بررسی Pixel Devil and the Broken Cartridge

نقد و بررسی Pixel Devil and the Broken Cartridge

در این پست وب سایت IRG Review قصد داریم به بررسی بازی Pixel Devil and the Broken Cartridge بپردازیم. این بازی یک بازی با گرافیک پیکسلی و کلاسیک می باشد که دارای طرفداران بسیاری در سراسر دنیا می باشد پس اگر شما هم از طرفداران این ژانر از بازی ها هستید، با ما در این نقد و بررسی همراه شوید.

در ابتدا باید اشاره کرد که بازی Pixel Devil and the Broken Cartridge برای پلتفرم های نینتندو سوئیچ، رایانه های شخصی ویندوزی وهم چنین برای کنسول های نسل هشتمی مانند ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 به بازار منتشر شده است و توانسته است نقدهای مثبتی را نیز از طرف بازیکنان این پلتفرم های مختلف بدست آورد.

بازی دارای داستان بسیار پیچیده با گره های داستانی خاص و المان های یک داستان قوی نمی باشد. و چندان حرفی برای گفتن ندارد. در این داستانم شما در یک محیط دو بعدی قرار می گیرید و در نقش شخصیت اصلی بازی به مبارزه با دشمنان خود در بازی می پردازید و باید از دست آن ها جان سالم بدست ببرید.

از جمله سلاح هایی که در این راه در دست دارید می توان به یک اسلحه ی کمری خاص اشاره کرد که مانند کارتریج های پرینتر عمل می کند و نام بازی هم در واقع از این نوع اسحه و خاص بودن آن برگرفته شده است. و باید با این سلاح ها با دشمنان مبارزه کنید، همچنین المان های خاص دیگری نیز که مخصوص این ژانر از بازی است در بازی وجود دارد مانند پریدن از روی موانع و از زمینی به زمین دیگر و تله های مختلفی که در بازی تعبیه شده است.

همانطور که می دانید این ژانر از بازی دارای یک سری المان های خاص می باشد که آن را برجسته و خاص و دوست داشتنی می کند مانند محیط دو بعدی بازی و هم چنین وجود دشمنان ریز و درشت بسیار و از همه برجسته تر وجود تله های بسیار در سراسر بازی و وجود گمجینه ها و امتیازات مخفی در بازی که با اندکی کوشش می توانید آن ها را کشف کنید و پول و امتیاز برای خود جمع آوری نمایید.

طراحی هوش مصنوعی دشمنان خوب بوده است و البته باید اشاره کرد که می توانست بسیار بهتر هم باشد اما نسبت به سطح و ابعاد این بازی کوچک قابل قبول بوده است و بطور مثال دشمنان اصلی بازی دارای تفاوت های ریز و درشت می باشند و شکست دادن هر کدام از آن ها قلق خاص خود را دارد هر چند زمان زیادی را هم از شما نمی گیرد و نسبتا هم ساده است و شما را به کستن نمی دهد.

گیم پلی بازی بسیار روان و دوست داشتنی است و برای طرفداران این ژانر و حتی کسانی که علاقه ای به این ژانر از بازی های رایانه ای ندارند نیز می تواند جالب باشد. کنترل شخصیت بازی آسان و روان است و به راحتی در جریان بازی قرار یم گیرید و بر موج آن سوار می شوید. البته از نکات ضعیف گیم پلی باید به کوتاه بودن زمان آن اشاره کرد.

همانطور که بالاتر به طور اجمالی اشاره کردیم گیم پلی بازی بسیار کوتاه است و بین 1 الی 2 ساعت به راحتی جمع و جور می شود و این یک نکته ی بسیار منفی برای Pixel Devil and the Broken Cartridge به حساب می آید. گیم پلی بسیار کوتاه است و البته روان بودن آن نیز بر سریع تر تمام شدن این بازی بسیار تاثیرگذار بوده است اما کمپانی سازنده می توانست روی این امر بیشتر کار کند.

دنیای بازی و نقشه ی آن نسبتا متنوع و جالب می باشد و می توانید در دنیای نسبتا بزرگ و با جزئیات متفاوت گردش کنید و در آن ها به مبارزه با دشمنان خودتان بپردازید. در بازی بطور کلی 4 نقطه ی مختلف برای بازی وجود دارد که هر کدام از آن ها برای شما ماجراجویی هایی متفاوت در بر دارند.

درست است که نقشه های متنوعی در بازی وجود دارد و امکان تجربه یهمه ی آن ها نیز برای شما فراهم است که این مسئله یه یکی از نکات بازی بدل می شود هنگامی که این نکته را نیز به آن اضافه کنیم که در Pixel Devil and the Broken Cartridge مراحل و مناطق بازی تکراری نمی شوند و هر مرحله تجربه ای جدید و متفاوت را برای شما در بر دارد.

بطور کلی می توان گفت که Pixel Devil and the Broken Cartridge یک بازی خوب در ژانر کلاسیک می باشد که این پتانسیل را دارد تا حتی طرفداران بسیار سرسخت این ژانر را هم از خود راضی سازد. هرچند بازی خالی از ایراد نیست و بعضا آدم را دلسرد می کند مانند گیم پلی بسیار کوتاه و هوش مصنوعی نه چندان قوی، اما تجربه ی بازی کردن آن بر بازی نکردن اش فائق می آید و قطعا به تجربه ای جذاب و دوست داشتنی برای شما بدل خواهد شد.

 

5

5

مزایا

  • گرافیک پیکسلی
  • ایده داستانی قابل توجه
  • تکراری نشدن مراحل بازی
معایب

  • موسیقی ناهماهنگ با ریتم بازی
  • کوتاه بودن گیم پلی بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7.5
داستان - 7
موسیقی - 6.5

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Under the Jolly Roger

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز و دوست داشتنی وب سایت IRG Review امروز …