خانه / Reviews / نقد و بررسی Negative: The Way of Shinobi

نقد و بررسی Negative: The Way of Shinobi

بازی Negative: The Way of Shinobi میتوان یک عنوان سینوسی و پر اشکال در یکی از جذاب ترین سبک های بازی دانست. بازی در سال 2021 و برای سیستم رایانه های شخصی و همچنین پلتفرم نسل هشتمی Nintendo Switch منتشر شده است.

قبل از بررسی هر چیزی بهتر است به این مساله اشاره ای بکنیم، بازی به هیچ عنوان در حد عناوین PC و یا یک کنسول نسل هشتمی نخواهد بود و بهتر بود تا به عنوان یک بازی برای سیستم عامل های موبایل مانند اندروید و iOS منتشر میشد، البته در این صورت باز هم مشکلات بازی پابر جا میماند اما در هر حالت تجربه ی بازی و سطح آن به سیستم عامل های موبایل بسیار نزدیک تر از کنسول و یا رایانه های شخصی میباشد، علاوه براین بازی از عناوین بسیاری در همین سبک که بر روی سیستم عامل های موبایل منتشر شده اند کپی برداری کرده است و صرفا با سخت تر کردن و اضافه کردن المان مخفی کاری به عنوان یکی از قسمت های اصلی مبارزه سعی در متفاوت کردن بازی خود از دیگر عناوین داشته است.

 

جلوه های گرافیکی بازی بسیار محدود خواهند بود، همچنین در بیشتر قسمت های بازی مانند انیمیشن ها و مکانیزم های حرکتی از بازی های معروف سبک خود که در اندروید منتشر شده اند الگو و یا بهتر بگویم کپی برداری کرده است، المان ها و طراحی های عناوینی مانند Ninja Arashi و Ninja Warrior در بازی به چشم خواهند خورد، البته این طراحی ها نسبت به عناوین اصلی خود مخصوصا عنوان Ninja Arashi بسیار محدود تر بوده و صرفا در سبک های ساختاری شباهت خواهد داشت، تنوع در میان دشمنان بازی بسیار کم خواهد بود، بالای نود درصد دشمنانتان از طراحی ظاهری یک شکل و همچنین سیستم های نبرد مشابه استفاده خواهند کرد، طراحی ظاهری باس های بازی خوب بوده و کمی متنوع تر از دیگر دشمنان درون بازی است اما مشکل اینجاست که آن ها نیز در سیستم های درگیری و مبارزه یک شکل خواهند بود، همچنین پلتفرم های بازی و طراحی سطوح موجود در آن ها بسیار بد کار شده و دلیل بیشتر مرگ های بازی نیز میتوان همین سطوح درون بازی باشد، بازی از رنگ های سیاه و سفید برای عنوان خود استفاده کرده و پلتفرم های بازی نیز به رنگ خاکستری و تا حد بسیار زیادی نامرئی و یک رنگ با محیط خواهند بود. بهترین قسمت بازی و همچنین شاید قسمت کمتر کپی برداری شده بازی اما برخی از انیمیشن های بازیکن مخصوصا در میان پرش ها می باشد که به شکل جذاب و تقریبا متنوعی کار شده اند، همچنین طراحی شخصیت بازی هم شکل جالبی به خود داشته و حالت صورتش در نوع خود میتواند جذاب باشد.

بازی در بسیاری از قسمت های خود از عناوین معروف موجود در سیستم عامل اندروید کپی برداری کرده و همچنین طراحی سطوح بازی و تنوع ظاهری در میان دشمنان شما به شدت پایین و همچنین بسیار ضعیف کار شده اند، انیمیشن های بازی اما در سطح خوبی قرار داشته و طراحی چره شخصیت شما در نوع خود جالب است.

مکانیزم پیش روی در بازی بسیار ساده است، شما باید از روی سکو ها و پلتفرم های درون بازی پریده و خود را به انتهای مرحله برسانید و یا در برخی اوقات به صورت مخفی کاری به دشمنانتان نزدیک شده و آن ها را از پا در بیاورید. سیستم پلتفرم های بازی میتوانند بسیار خسته کننده باشند، آن هم به این دلیل که شما از ابتدا تا انتها باید فقط با انجام پرش بر روی آن ها به پیش روی ادامه داده و هیچ مکانیزم دیگری وجود نداشته و همچنین بخاطر بد بودن طیف رنگی آن ها باعث مرگ های بسیاری در بازی خواهد شد.

بازی در حالت کلی یک عنوان نا امید کننده و ضعیف محسوب میشود و توانایی بالایی برای جذب مخاطی را دارا نخواهد بود، مشکلات بازی در برخی اوقات به قدری تاثیر گذار میشوند که ادامه ی بازی تبدیل به کابوس خواهد شد و با توجه به تمامی این مشکلات و مسائل تجربه و خرید بازی اصلا توصیه نخواهد شد.

5

5

مزایا

  • انیمیشن های جذاب مخصوصا هنگام پرش
معایب

  • طراحی بد پلتفرم ها
  • عنوان کاملا کپی برداری شده
  • سیستم بسیار ضعیف مخفی کاری
  • تنوع پایین در دشمنان

0

0

0

0

0

گرافیک - 5
گیم پلی - 3
داستان - 4
موسیقی - 4

4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی My Riding Stables 2 A New Adventure

بازی my riding stables 2 a new adventure یک بازی یا ژانر آموزشی، ورزشی، شبیه …