خانه / Reviews / نقد و بررسی Defentron

نقد و بررسی Defentron

بازی Defentron را میتوان یک بازی سرگرم کننده با پالت های رنگی بسیار جذاب و همچنین یک عنوان کلاسیک در سبک دفاع از قلعه یا Tower Defence نامید. بازی در سال 2020 و برای پلتفرم Nintendo Switch و همچنین سیستم رایانه های شخصی منتشر شده است.

بازی ترکیبی از گیم پلی کلاسیک بازی های این سبک و همچنین سیستم گرافیکی مدرن میباشد، البته مدرن نه به این منظور که گرافیک فنی بسیار سنگینی در بازی وجود دارد، و بیشتر به خاطر سیستم های رنگی سایبری بازی به مدرن و امروزی بودن شباهت خواهد داشت، ترکیب رنگ های بازی بسیار خوب و جذاب هستند، طراحی های بازی شاید از جزییات کاملی بهره مند نباشند، اما کیفیت بافت هایشان خوب و همچنین طراحی های مینیمال بسیار خوب و بامزه ای را برای سازه های بازی ایجاد کرده اند، تنوع ظاهری زیادی را در میان دشمنان و سازه های بازی شاهد نخواهیم بود، اما رعایت حدودی تنوع در همین سطح نیز قابل قبول خواهد بود اما جای بهتر شدن را هم دارا بود، سیستم صدا گذاری بازی روند متوسطی داشته و نه آنقدر خوب است که هیجان بازی را چندین برابر کند و نه آنقدر بد که از هیجان بازی کم کند، همچنین موسیقی های بازی نیز تعداد بسیار معدودی را شامل میشوند که با این وجود اما میتوانند شما را سرگرم کرده و احساسات مختلف را در طول بازی به بازیکن منتقل کنند.

جلوه های تصویری بازی تا حد بسیار زیادی از طراحی های مینیمالیستی سایبری پیروی میکند و پالت های رنگی موجود در درون آن ها بسیار هماهنگ و خوب کار شده اند، تنوع در میان سازه ها و دشمنان نیز در حد قابل قبولی بوده و همچنین موسیقی های بازی نیز تا حد راضی کننده ای خوب کار شده اند.

سیستم گیم پلی بازی نیز تا حد زیادی تحت تاثیر عناوین کلاسیک این سبک قرار دارد، در ابتدای بازی شما بازی را فقط با یک ساختمان یا برجک شروع میکنید، شما باید این برجک ها را در میان راه ویروس هایی که قصد حمله به مقر یا هسته اصلی شما را دارند قرار داده تا بتوانند از آن ها دفاع کنند، پس از مدتی بازی و پیشروی برجک های جدیدتری نیز به شما اضافه خواهند شد که قابلیت های متفاوت تری را نیز خواهند داشت، یکی از آن ها قدرت ضربه پایینی دارد اما میتواند حرکت دشمنان را آرام کند. همچنین یکی دیگر از آن ها نیز سرعت بسیار بالایی در شلیک داشته و برجک دیگری نیز ضربات سنگین تری را در زمان طولانی تر شلیک کرده که میتواند به چندین دشمن آسیب برساند. همچنین دشمنان و ویروس های بازی نیز به همین شکل به چندین دسته تقسیم میشوند، دشنمنانی که سرعت زیاد و آسیب های کم دارند، دشمنانی که میتوانند سلامتی خودشان را بازیابی کنند، دشمنانی که سپری به همراه داشته و یا آن هایی که سرعتشان کم اما آسیب بسیار زیادی وارد خواهند کرد، این تنوع در میان دشمنان و همچنین برجک های دفاعی باعث بوجود آوردن استراتژی های زیادی خواهد شد و سیستم ارتقای برجک ها نیز به آن ها بسیار کمک خواهد کرد. همچنین مشکلات کوچکی نیز مانند برخی از کنترل ها و جای گذاری آن ها در بازی وجود خواهد داشت اما آنچنان مهم نخواهد بود که بتواند تاثیری در تجربه کلی بازی داشته باشد و بازی همچنان از جذابیت زیادی برخوردار است.

شما باید برای دفاع در برابر ویروس های مخرب شروع به ساخت برجک هایی کنید، تنوع در میان برجک ها و همچنین دشمنان و ویروس های بازی در حد قابل قبولی خواهد بود و همچنین سیستم های مبارزه ای آن ها متفاوت و تاثیر گذار خواهند بود.

بازی در حالت کلی یک تجربه بسیار با ارزش از یک عنوان کلاسیک دفاع از قلعه است و شما میتوانید لذت بسیاری را از بازی و تجربه های درون آن ببرید، همچنین در بازی تنوع و سیستم های مبارزه ای به خوبی کار شده اند که پیشروی در آن را وابسته به استراتژیک های مختلف و موثر خواهد کرد و طرفداران این سبک از بازی ها را تا حد بسیار زیادی از عنوان خود راضی نگه خواهد داشت.

5

5

مزایا

  • جلوه های رنگی و گرافیکی خوب
  • سیستم های متنوع مبارزه
  • تنوع خوب در میان دشمنان و برجک ها
  • ترکیب خوب سبک های کلاسیک و مدرن
معایب

  • برخی از کنترل های بازی
  • انیمیشن های کار نشده

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 7.5
موسیقی - 8

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و برسی Bake ‘n Switch

خیلی از ما بازی های سبک شوتر و مبارزه ای را قبلا تجربه کرده ایم …