خانه / Reviews / نقد و بررسی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

نقد و بررسی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

یک بازی جدید دیگر توسط HolyCow برای ننتیندو منتشر شده است که امروز به نقد و بررسی آن در سایت IRG Review خواهیم پرداخت. شاید اسم این توسعه دهنده بازی به گوشتان نخورده باشد ولی باید بگوییم در زمینه تولید بازی های جدید این شرکت هندی با استفاده از المنت ها و عناصر فرهنگی خودشان توانسته اند در این پنج سال بازی های جذاب  متفاوتی را معرفی کنند که امروز با معرفی بازی Mystic Pillars A Story-Based Puzzle Game به تحلیل آن خواهیم پرداخت.

بازی Mystic Pillars A Story-Based Puzzle Game را باید یکی از بازی های پازلی بسیار جذاب سال 2020 خواند که با یک استراتژی جذاب که در محیطی کارتونی و با گرفیکی دلپذیر طراحی شده است با یک سبک پازل بازی جدیدی را معرفی کرده است. البته وقتی می گوییم یک سبک منظور این است که بازی به خودی خود بر اساس یک محور حل مسئله تولید شده است که اگر بتوانید این روش حل را به خوبی یاد بگیرید در انجام بازی Mystic Pillars A Story-Based Puzzle Game اصلا مشکلی نخواهید داشت.

همانطور که از اسکرین شات های بازی مشخص است بازی Mystic Pillars A Story-Based Puzzle Game دارای ستون هایی است که در آسمان قرار دارند. این ستون ها به شکلی سه بعدی طراحی شده اند. البته دوربین بازی نمی تواند که به دور این ستون ها بچرخد و تصویر آن ثابت است. هر کدام از این ستون ها در هر یک از وجه های خودشان در قسمت بالایی آن سوراخ هایی وجود دارند. این سوراخ ها محل هایی برای جم ها و یا همان الماس های بازی هستند.

این الماس ها به صورت خودکار و بر اساس آنچه بازی می خواهد به عنوان مسئله در اختیار شما بگذارد در بازی به صورت پیشفرض بر روی ستون ها قرار می گیرند. در ابتدای بازی دو یا چند ستون از دل ابر ها بیرون می آیند که بر روی اولین ستونی که مشاهده می کنید چند قسمت از آن جاهای خالی با نور جم های آن روشن است.

بعضی از ستون ها نیز ممکن است روشن و یا خاموش باشند و همگی بستگی به مسئله ای دارد که در آن مرحله مجبور به انجامش هستید. حال پیدا کردن راه حل مسئله با در دست داشتن پترن اصلی آنچه باید به آن برسید در بازی ممکن است. همانطور که مشخص است در بالای سمت راست تصویر یک برد وجود دارد که در آن اعدادی بر روی آن نوشته شده است. این اعداد نشانه های اصلی هستند که در بازی Mystic Pillars A Story-Based Puzzle Game باید بر روی ستون های بازی نوشته شوند. اگر بر روی ستونی از بازی عدد 5 نوشته شده است و در پترنی که باید آن را به بازی تحویل دهید عدد 3 حل شده است در نتیجه باید همه ستون ها به همان شکل در بیاید.

اما کم کردن عدد های هر ستون و یا زیاد کردن آنها به حرکت شما از روی هر ستون به ستون بعدی بستگی دارد. با هر بار حرکتی که بین ستون ها می کنید یکی از جم های بازی را به ستون بعدی منتقل می کنید. در نتیجه برای اینکه جم های یک ستون را کاملا بتوانید کم کنید ممکن است چند بار نیاز داشته باشید که بین ستون ها رفت و آمد کنید. همینطور برای انجام حرکت های شما در بازی محدودیت هایی در نظر گرفته شده است و نمی توانید تا جایی که دوست دارید و ممکن است بین ستون ها رفت و آمد کنید و برای نشان دادن محدودیت در زیر پترن بازی عددی گذاشته شده است که تعداد حرکت های مجاز شما را نشان می دهد. در نتیجه باید با هوش و ذکاوت بتوانید قبل از حرکت های خود مسیر درست را برای اینکه تعداد جم های مناسب را با کمترین حرکات به ستون های مورد نظر منتقل کنید تشخیص داده تا بتوانید مراحل را پشت سر بگذارید.

در کل بازی هایی که تیم توسعه دهنده HolyCow منتشر می کند همگی در رده پازل های بسیار خوب هوشی قرار می گیرند که می تواند در زمان اتلاف وقت و یا بازی های جانبی شما به پروش هوشی شما بپردازد. محیط بازی بسیار نرم و روان است و سطح سختی مراحل به خوبی مشخص شده است. همینطور آموزش عملی در ابتدای بازی برای یادگیری کامل بازی Mystic Pillars A Story-Based Puzzle Game در بازی قرار داده شده است.

5

5

مزایا

  • پازل بسیار یونیک و خاص مخصوص بازی
  • طراحی با داستان های جذاب هندی
  • محیط آرام پر از رنگ های جذاب
معایب

  • فقط یک نوع پازل و گیم پلی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 6
گیم پلی - 6
موسیقی متن - 7

6.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی TOEM

بازی TOEM از آن دسته بازی هایی است که به راحتی می توان با یک …