خانه / Reviews / نقد و بررسی MO: Astray

نقد و بررسی MO: Astray

بازی MO: Astray را میتوان اثری جذاب اما با کاستی هایی در قسمت های مختلف آن دانست. بازی برای کنسول نسل هشتمی Nintendo Switch و همینطور سیستم عامل های اندروید و ویندوز در سال 2019 منتشر شده است.

جلوه های گرافیکی بازی به صورت پیکسلی و دو بعدی کار شده و همچنین بسیار متنوع و خوش ساخت است. شما در سرتاسر مسیر بازی با طراحی های خاص هنری روبرو خواهید شد که شما را تحت تاثیر قرار می دهند. منکه از همان منوی ابتدای بازی برای شروع و شکل و شمایل طراحی آزمایشگاه بازی به شدت لذت بردم، دیگر چه برسد به طراحی های درون بازی، چیزی که مهم است سطح گرافیک و لزوما سه بعدی بودن و واقع گرایانه بودن آن نیست. شما نمیتوانید تمام بازی ها را به این شکل بازی کنید. اصلا اهمیتی ندارد وقتی طراحی های بازی به این شدت خوب و لذت بخش هستند. شما از تنوع بسیار بالایی در زمین های بازی و نقشه ها بهره میبرید. شاید پیش زمینه بیشتر آن ها نیز یکسان باشد اما به هیچ وجه از نظر طراحی و جزییات و چیدن المان ها در تصویر یکسان نخواهند بود. تنوع در دشمنانتان نیز تا حد زیادی بالا است و این تنوع را در مقابل باس های بازی به شدت احساس خواهید کرد. آن ها از نظر ظاهری بسیار دقیق و متفاوت کار شده اند و حتی مکانیزم های حمله بیشتر آن ها نیز متفاوت است. جلوه های گرافیکی بازی این امکان را برای شما مهیا میکنند تا بتوانید ساعت ها در بازی غرق شده و حداقل از نظر تنوع و تفاوت شما را خسته نخواهند کرد. علاوه بر این با وجود دو بعدی بازی مکانیک ها و سیستم های حرکتی بسیار روان و قابل قبول کار شده اند. جهش ها و چسبیدن ها، سر خوردن یا پریدن بر روی سر یک موجود دیگر. تمامی این ها به قدری روان و خوب ساخته شده که شما را در نوع خود شگفت زده خواهند کرد. بازی با جلوه های گرافیکی خود به سیستم دو بعدی بازی جان میبخشد و این یکی از بهترین قسمت های بازی به شمار میرود.

گرافیک دو بعدی و پیکسلی بازی یکی از درخشان ترین قسمت های این عنوان به شمار میرود. تنوع در آن بی نظیر است و به هیچ وجه تکراری نخواهد شد. سیستم های حرکتی نیز بسیار پویا دقیق کار شده اند و در کل شما را شگفت زده خواهند کرد.

شما یک موجود چسبناک آبی رنگ به نام مو هستید که با سر خوردن و لغزیدن بر روی سطوح به پیش روی ادامه می دهید. البته که این فقط یک شروع ساده است و بازی به تدریج المان های زیاد و مختلف دیگری را در دسترس شما قرار خواهد داد و شما میتوانید با دریافت آن مهارت ها کار های متفاوت دیگری نیز انجام دهید. قدرت های پریدن و چسبیدن به تمام  سطوح بازی و بیشتر کردن مسافت پرش ها، روش های مختلف نبرد با دشمنان و تحت کنترل گرفتن آن ها و بسیاری از دیگر کار ها. هدف شما در بازی پیشروی در سطوح و مبارزه با هیولا ها و موجودات زیر زمینی می باشد که در اثر فجایع مختلفی در رو و زیر زمین به وجود آمده اند، دقیقا مثل خود شما که به همین شکل در آزمایشگاه تولید شده اید. گیم پلی بازی بسیار روان است. فرض اینکه یک موجود چسبنده چگونه توانایی پیشرفت در محیط ها و طی کردن آن ها را دارد مشکل است اما لکه ی آبی ما به سرعت میتواند خودش را از جایی کنده و به سطح دیگری بپرد و یا به شکل روان روی زمین ها سر بخورد یا اصلا همه ی این ها حوصله اتان را سر میبرد و به دست و چا برای ادامه نیاز دارید؟ مشکلی نیست با کمی پیشروی در بازی و به دست آوردن قابلیت کنترل به راحتی میتوانید بر روی یکی از موجودات نزدیکتان پرش کرده و کنترل مغز او را در دستانتان بگیرید و دیگر لازم به پرش و لغزش نخواهد بود. آن موجود شما را به سمت جلو خواهد برد.

گیم پلی بازی نیز خلاقانه و روان ساخته شده است. شما المان های زیادی برای پیش روی و مبارزه در اختیار دارید که به تدریج در بازی به شما اضافه خواهد شد.

در حالت کلی بازی از ترکیب مکانیزم های مختلف و ابزار های متنوع توانسته به خوبی از پس جذب مخاطبان خود بر بیاید. گرافیک بازی بدون شک مملو از طراحی های چشم گیر و لذت بخش است. شما در تنوع طرح های و جلوه های آن غرق شده و این بسیار لذت بخش خواهد بود و همچنین وجود یک سیستم گیم پلی کم نقص و جالب به شما دلایل بیشتری برای تجربه این عنوان خواهد داد. بازی از قیمت بسیار بالایی برخوردار نیست و علاوه بر آن شما میتوانید که حدودا بازی تا 7 ساعت تمام کرده و این قیمت برای حجم مناسب گیم پلی خوب میباشد.

5

5

مزایا

  • تنوع بالا در جلوه های گرافیکی و نقشه ها
  • المان های خلاقانه با گیم پلی متفاوت
  • تنوع در سیستم های حمله
معایب

  • موسیقی بی روح بازی
  • برخی مشکلات کنترلی
  • بارگزاری نسبتا طولانی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8
داستان - 6
موسیقی - 6

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …