خانه / Reviews / نقد و بررسی Here be Dragons

نقد و بررسی Here be Dragons

بازی Here be Dragons را میتوان یک اثر سرگرم کننده و در عین حال تاکتیکی و نیازمند به هوش بالا دانست. بازی برای کنسول های نسل هشتمی Xbox One , Nintendo Switch , Playstation 4 و سیستم عامل Windows در سال 2019 منتشر شده است.

جلوه های گرافیکی و بصری بازی چیزی بیشتر از آنکه در ظاهرش است خوب و زیباست. شما اغلب با یک تصویر نقشه مانند روبرو هستید اما در پس این تصاویر جلوه های بصری نابی قرار گرفته که به شدت مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار میدهد. سیستم های حرکتی بازی بسیار جالب و خوب کار شده اند و همچنین طراحی های تصاویر شخصیت ها و موجودات بازی نیز بسیار متنوع و کارتونی است و حای دادن تمام این تصاویر در سیستم پس زمینه نقشه مانند بازی ایده جذاب و درخور تشویق است. شما خود را در میان نقشه های دزدان دریایی و یا نقشه های گنجی پیدا میکنید که در حال حرکت و جنب و جوش هستند. طراحی ها شما جذب خود کرده و معدود انیمیشن های بازی نیز به شدت خوب خلاقانه در تصویر ظاهر می شوند و به راستی داشتن فضایی جذاب در بازی نیازمند پردازش گرافیک های سنگین نبوده و بازی این را به خوبی به ما ثابت خواهد کرد.

طراحی های بازی در عین سادگی زیبایی های وصف نشدنی ای داشته و شما را به سرعت در خود غرق خواهند کرد. گنجادن تصاویر در پس زمینه نقشه مانند بازی نیز ایده ی بسیار خوبی است.

گیم پلی تاکتیکی بازی بسیار خوش ساخت و هوشمندانه است. شما باید قبل از هر حرکت استراتژی خود را دانسته و بر حسب آن عمل کنید. به علاوه آنکه استفاده درست از قابلیت های بازی به شما امکان موفقیت و پیشروی آسان تر در بازی را ارائه خواهد داد. بازی عناصر تعاملی و جانبی نداشته و شما باید تمام دقت خود را بر روی نبرد ها و جنگ هایتان صرف کنید. بازی در ابتدا یک قسمت آموزشی داشته و پس از ان و توضیح مختصری در رابطه با مکانیزم های بازی شما را وارد جنگ های واقعی خواهد کرد. مکانیزم کلی این جنگ ها نیز از بازی ها C&C الهام گرفته شده. سیستم نبرد ها به طور کلی به سه بخش تاس ریختن، حمله و استفاده از تاس ها دسته بندی می شود. در ابتدا شما باید منتظر تاس انداختن شوید و پس از آن به هر بازیکن که در جنگ حضور دارد یک شماره تعلق میگیرد و هر شمار نیز کار مخصوص به خودش را انجام خواهد داد و قابلیت های خاص خودش را دارا است. یک شماره سیستم سربازان و حمله شما را قوی کرده  و شماره ای دیگر به شما قابلیت بهبود و بازگرداندن سلامتی سربازانتان را می دهد. پس از این مرحله بازیکنان در هر دور که نوبتشان باشد شروع به حمله خواهند کرد و بر اساس اختلاف آمار یا عدد های سیستم حمله شما با دفاع دشمنتان خساراتی را وارد خواهید کرد. مثلا اگر عدد قدرت حمله شما 5 باشد و عدد دفاع سربازان حریف 3، اختلاف عدد بین شما و آن ها به 2 خواهد رسید و بنابراین شما به اندازه 2 واحد از سلامتی دشمن کم کرده و به آن ها آسیب میزنید. پس از این دور نیز نوبت به استفاده از قابلیت های تاس هایتان رسیده و این روند تا پایان جنگ ادامه پیدا خواهد کرد.

سیستم گیم پلی بسیار ساده ولی در عین حال نیازمند برنامه ریزی و داشتن استراتژی مناسب در هر دفاع و حمله است. تمام قابلیت های تاس های بازی مهم بوده و به شما در بهتر دفاع کردن یا حمله کمک خواهند کرد.

داستان بازی هم در  مورد کریستف کلمب است که برای ماموریتی مهم تر از کشف مکان های جدید راهی مناطقی در اقیانوس و میان اروپای غربی و قاره ی آمریکا شده و برای از بین بردن هیولا ها و تهدیدات دریای به آن جا سفر خواهد کرد. بازی چندین پیچیدگی و شاخ و برگ به داستان داده و آن تا  حد قابل قبولی جذاب نگه خواهد داشت. از طرفی صدا گذاری های بازی نیز خوب و قابل قبول بوده اما  موسیقی ها مخصوصا در برخی مواقع به شدت آزار دهنده خواهند بود.

بازی از داستان پردازی قابل قبول در کنار صداگذاری خوب بهره برده اما موسیقی ها در برخی اوقات بسیار آزار دهنده هستند.

در حالت کلی شما میتوانید برای مدت قابل توجهی و تا پایان گیم پلی خود را سرگرم بازی و مکانیزم های جذاب آن بکنید. سیستم گرافیکی و جلوه های آن به شدت زیبا و بی نظیر بوده و میتواند شما را جذب ویژگی های ساده خود کند. گیم پلی بازی نیز بر خلاف ظاهرش بسیار مهیج و نیازمند تاکتیک است. این بازی را به هیچ وجه دست کم نگیرید چون هر لحظه یک چیز ساده دیگر اما واقعا لذت بخش و خلاقانه را برای شما رو کرده و شما را هیجان زده خواهد کرد.

5

5

مزایا

  • گرافیک بصری بسیار خوب
  • ایده های جذاب در بازی
  • سیستم نبرد های جذاب
معایب

  • موسیقی آزار دهنده در برخی اوقات

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8
داستان - 7.5
موسیقی - 5

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …