خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Minimal Move

نقد و بررسی بازی Minimal Move

بازی Minimal Move یک بازی ماجراجویی پازلی و پلتفرمی است که از ابتدا تا انتهای خود جذاب است، بدون اینکه شما را خسته یا ناامید کند. همه چیز در این عنوان به اندازه کافی متعادل است تا بتواند یک تجربه سرگرم کننده را ارائه دهد. اغلب معماهای بازی می توانند به خوی ذهن شما را درگیر کرده و مهارت های پلتفرمر و معمایی شما را با چالش روبرو سازد. این بازی در بسیاری از جنبه های خود تا حدود زیادی موفق عمل می کند و اگرچه پس از رسیدن به پایان سفر چهار ساعته خود، شاید احساس ناتمام بودن بازی را تصور کنید. در ادامه با نقد و بررسی این بازی از ظرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.
این بازی توسط Tako Studio ساخته شده که یک تیم سازنده بازی مستقل فرانسوی-ژاپنی است و این بازی اولین محصول آنها محسوب می شود. وقایع داستانی بازی در یک دنیای مکعب سه بعدی مرموز رخ می دهد، شما به دنبال هدف دو محقق فضایی به نام های Kaiton و Izu می روید تا دنیای شگفت انگیز بازی را اکتشاف کنید و در نهایت با کنترل این دو قهرمان، به حقیقتی که این دنیای جادویی را تشکیل می دهد، دست خواهید یافت.

در واقع این دو کاوشگر یا محقق بین سیاره ای به دنبال یافتن منبع یک سیگنال مرموز، راهی یک سیاره جدید می شوند که آنها را به دنیایی متشکل از مکعب ها و پورتال ها هدایت می کند. این زوج باید مسیر خود را در این دنیای مملو از مکعب ها طی کنند تا در نهایت به پورتال ها برسند که به عنوان خروجی هر مرحله در نظر گرفته می شوند و آنها را به عمق سیاره مرموز می رساند. همانطور که مشاهده می کنید، بازی دارای محتوای داستان جذابی است که مطمئنم تا انتهای خود شما را مشغول نگه می دارد. می‌توانید بازی Minimal Move را به‌صورت انفرادی با جابه‌جایی بین هر یک از شخصیت‌ها و یا در همکاری مشارکتی به صورت Co-op انجام دهید که البته تمرکز اصلی گیم پلی روی همکاری با یک پلیر واقعی است.

هر کدام از دو قهرمان داستان قابلیت ویژه‌ای دارند که آنها را در محل معماها یاری می سازند. کیتون می‌تواند مکعب‌ها را بچرخاند، در حالی که ایزو می‌تواند مکعب‌ها را به سمت بالا، پایین، چپ و راست حرکت دهد، بنابراین در بازی، حل معما به صورت مشارکتی نیز وجود دارد و این ویژگی واقعا قابل تحسین است، سختی بازی با پیشرفت در مراحل افزایش می یابد و برخی تله ها و مکانیسم های جدیدی که بعدا ظاهر می شوند نیز اضافه می شوند که به وسیله همکاری دو نفره، آسان تر و راحت تر انجام می شوند و علاوه بر همکاری با یکدیگر، کیتون و ایزو همچنین می توانند برای یکدیگر دردسر ایجاد کنند که در ای مواقع باید کاملا مواظب باشید. مراحل بازی در چندین دنیای مختلف دنبال می شود که هر کدام تم خاص خود را دارند.


از نظر گیم پلی در اصل بازی Minimal Move یک عنوانی پازل مشارکتی مبتنی بر عبور از انواع سکوها است که علاوه بر حل ساده معماها، از یک سیستم سطح بندی نیز استفاده می کند که بسیار جالب است. هر مرحله دارای یک سیستم درجه بندی است که سه ستاره در دسترس در اختیار شما قرار می دهد و با هر بار استفاده از قدرت یک شخصیت، تعداد دفعات تعیین شده شما را قبل از از دست دادن یک ستاره کاهش می دهد. شما به راحتی می توانید هر مرحله را از منوی اصلی تکرار کنید و این موضوع که به تلاش خود ادامه دهید تا زمانی که هر سه ستاره را برای هر کدام از مراحل کسب کنید، بسیار وسوسه انگیز است. بازی نسبتا کوتاه است و شما به راحتی می توانید آن را در یک روز یا بیشتر به پایان برسانید.
از نظر گرافیک و جلوه‌های بصری، این بازی بسیار خوب ظاهر شده و عملکرد بسیار درخشانی دارد. سبک هنری خاص به کار رفته در آن شما را به یاد برخی عناوین قدیمی پلتفرمر می اندازد و می تواند حس نوستالوژیکی خاص را القا کند. در این میان یک موسیقی متن جذاب نیز وجود دارد که اگرچه صدای کمی دارد، ولی در عین حال خوب است. شخصیت های داستان به زبان خاص خودشان صحبت می کنند و به همین علت صداپیشگی به آن معنایی که در دیگر عناوین وجود دارد، در این بازی به کار نرفته است.

اگر از طرفداران عناوین معمایی با گیم پلی به سبک مشارکتی دونفره هستید، بازی Minimal Move می تواند لحظات بسیار خوشی را برای شما و دوستانتان به ارمغان آورد. این یک عنوان معمایی نسبتا عالی با محتوای حل پازل همراه با سختی متوسط ​​و مناسب برای تمام سنین است. با این حال، به دلیل تمرکز خود بازی، تضاد بین حل پازل و همکاری با یک هوش مصنوعی به خوبی متعادل نیست و در نتیجه یک تعامل منفی دوطرفه ایجاد می شود و بنابراین، بازی مشارکتی واقعی بهتر از بازی تک نفره است. تجربه این عنوان برای بازیکنانی که از بازی های پازل سطحی خوششان می آید و دوستداران بازی های مشارکتی را دوست دارند، توصیه می شود.

5

5

مزایا

  • بخش Co-op بسیار سرگرم کننده و دقیق
  • قابلیت چرخش دوربین به‌صورت سه‌بعدی
  • ارائه پازل‌ها و معماهای متعدد و جذاب
  • ارائه مراحل متنوع همراه با جلوه‌های بصری چشم نواز
  • محتوای داستانی جذاب
معایب

  • همکاری مشارکتی در برخی موارد تقریبا غیر قابل بازی است
  • گاهی اوقات کنترل شخصیت ها عملکرد نامناسبی دارد
  • نسبتا کوتاه است

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 8
داستان - 8
موسیقی - 7.5

7.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Scramballed!

بازی Scramballed! یک عنوان آرکید متفاوت در سبک های اکشن و مبارزه ای مبتنی بر …