خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Tortuga: A Pirate’s Tale

نقد و بررسی بازی Tortuga: A Pirate’s Tale

یکی از موضوعاتی که در دنیای بازیهای ویدئویی کمتر به آن پرداخته شده، موضوع نبردهای دریایی است که تاکنون فقط شاهد انتشار عناوین از این سبک بوده ایم. البته به نظر می رسد در سال میلادی جاری باید منتظر عرضه چندین بازی با محوریت نبرد با کشتی‌های دزدان دریایی باشیم که بدون شک یکی از مورد انتظارترین آنها بازی Skull and Bones است که اگرچه تاریخ عرضه این عنوان باز هم با تاخیر مواجه شده است، اما هنوز هم تعداد محدودی عناوین مستقل وجود دارند که به موضوع جنگ‌های دریایی و نبرد کشتی‌ها پرداخته اند و به گیمرها کمک می کند زندگی دزدان دریایی را تجربه کنند. جدیدترین موردی که تضمین می‌کند شما وارد ماجراجویی‌های کاملا جدیدی ‌شوید، بازیی Tortuga – A Pirate’s Tale است که توسط توسعه دهنده آلمانی Gaming Minds Studios طراحی و ساخته شده و به وسیله کمپانی مشهور Kalypso Media برای کنسول‌های جدید و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.
Tortuga – A Pirate’s Tale بازی‌ای است که در نهایت به شما این امکان را می‌دهد که رئیس همه دزدان دریایی شوید و بر آنها حکمرانی کنید. این عنوان شبیه بازی Sea of Thieves نیست و حتی مانند بازی Sail Forth هم نیست و مطمئنا هیچ شباهتی با عنوان Ship Graveyard Simulator ندارد.

در عوض این بازی جدید شما را به دریای کارائیب قرن هفدهم می برد، در حالی که ناوگان مهیبی از ملوانان ایجاد می کنید که به دنبال غارت جهان از همه گنج ها هستند. این یک شبیه ساز دزدان دریایی با مبارزات به سبک نوبتی یا Turn-Based است که به نوعی مهارت های مدیریتی شما را مورد آزمایش قرار می دهد. مبارزات نوبتی بازی در یک شبکه شش ضلعی انجام می شود که به صورت کشتی به کشتی و رو در رو مبارزه می کنید. این فقط یک نوع بازی جنگی از نوع کشتی به کشتی است که می توانید به شهرها نیز حمله کنید، اما هیچ نوع مکانیک خارج از کشتی در اینجا وجود ندارد شما همواره سوار بر کشتی هستید. گیم پلی بازی طوری طراحی شده که هر چه بیشتر آن را انجام دهید، با موارد جدیدتری روبرو می شوید و چیزهای تازه‌ای را یاد می گیرید، برای مثال من پس از بازی کردن این عنوان برای بیش از یک هفته، تازه سطح خاصی از جذابیت را در آن پیدا کردم که متوجه نشدم برای بار قبلی آن را از دست داده بودم. من به طور جدی از زمانی که روی این بازی صرف کردم، واقعا لذت بردم.


بازی Tortuga A Pirates Tale فقط دارای بخش تک‌نفره است که در آن شما به عنوان یک دزد دریایی کم رتبه بازی می کنید، در ابتدا تقریبا با هیچ چیز شروع به کار می کنید، کوچکترین کشتی بازی را دارید، تعداد انگشت شماری خدمه دارید و باید راه خود را برای داشتن ناوگانی از کشتی های دزدان دریایی و کاپیتان ها هموار کنید و به کاپیتان های تحت کنترل خود برای انجام این کار فرمان دهید. شما در انواع نبردهای دریایی با کشتی های متعلق به انگلیسی در برابر یک اسپانیایی همراه با دزدان دریایی دیگری که در دریا هستند، شرکت می کنید و کشتی های آنها را می گیرید، کشتی های آنها را غارت می کنید، خدمه و کاپیتان های آنها را تحت اختیار درمی آورید و بدین ترتیب در نقشه پهناور بازی پیشروی می کنید. شما همچنین به شهرهای مختلفی می روید که این نقشه نسبتا بزرگ به شما ارائه می دهد و در این مکان ها می توانید کشتی آسیب دیده خود را تعمیر می‌کنند، آن را ارتقا دهید، شخصی سازی کرده و مأموریت‌ها را انجام دهید.
به عنوان کاپیتان منتخب کشتی، وظیفه دارید غنایم و ثروت را میان خدمه خود تقسیم کنید. در بخشی تحت عنوان “مقالات ضبط شده” به وضوح ماموریت هایی را که قبل از ترک بندر در نظر می گیرید، مشخص می کند. مهمترین و حیاتی ترین جنبه های نقش آفرینی بازی به تصمیمات شما به عنوان کاپیتان بستگی دارد. این بدان معنی است که شما باید قبل از حرکت کشتی خود در مورد این “مقاله های ضبط شده” که اهداف و وظیفه در دست انجام را مشخص می کند، موافق یا مخالف باشید و اتفاق نظر داشته باشید.

سپس، طلا و گنج‌هایی که از نبردها به دست آوردید، باید به طور مساوی بین خدمه شما توزیع شود و اگر این کار را نکنید، ممکن است منجر به شورش خدمه شود. به همین دلیل است که تصمیم گیری در مورد پذیرش کدام ماموریت ها و نحوه پاداش دادن به خدمه پس از تکمیل آنها برای روحیه خدمه و شهرت شما بسیار مهم است. آنچه که در بازی Tortuga – A Pirate’s Tale مهمتر است، این موضوع است که تصمیم بگیرید چه کسی را با خود متحد کنید و چه کسی را دشمن خود سازید. با ارتقای رتبه به عنوان یک کاپیتان، با دزدان دریایی تاریخی روبرو خواهید شد و این کاملا به شما بستگی دارد که چگونه با آنها تعامل کنید. با این حال، هر کدام از این افراد مزایا و معایبی دارند. در حالی که هدف شما این است که ناوگان خود را گسترش دهید و یک ناوگان قوی تر بسازید، برخی دزدان دریایی ممکن است بهترین انتخاب نباشند. با کسب تجربه‌ و پیشرفت در بازی، مهارت‌های مختلفی را بدست می آورید که بیش از 35 توانایی مختلف وجود دارد.
همانطور که گفتیم، این بازی یک عنوان استراتژی نوبتی است، در یک مبارزه، به نوبت تصمیماتی که می گیرید، اموری نظیر حمله، پیشرفت و تعمیر را روی یک شبکه شش ضلعی انجام می دهید. با این حال، شرایط نبرد دریایی نیز وجود دارد و هنگام انتخاب زمان و نحوه درگیری باید در نظر گرفته شود.


این بازی دارای بیش از 25 ساعت گیم پلی هیجان انگیز است که طی آن امکان استفاده از 18 نوع منحصربفرد از کشتی‌های تاریخی قابل شخصی سازی وجود دارد. طراحی محیط‌ها و جزئیات گرافیکی بازی در حد بسیار خوبی انجام شده و صداگذاری محیطی نیز عملکرد عالی دارد. بازی Tortuga: A Pirate’s Tale یک شبیه‌ساز نبردهای دریایی مبتنی بر نوبت و مدیریتی است که در آن می توانید در دریاهای آزاد کشتی رانی کرده و به غارت گنج‌ها و جمع آوری انواع منابع بپردازید و در مجموع می توانید زندگی یک دزد دریایی را تجربه کنید. در این عنوان می توانید فرماندهی ناوگانی از کشتی های دزدان دریایی را برای حمله به دریای کارائیب به عهده بگیرید که در جست و جوی طلا و ثروت است. بازی با گیم پلی جذاب خود به راحتی می تواند پلیرهای با سلایق مختلف را به خود جذب کند.

5

5

مزایا

  • دارای 18 نوع منحصربفرد از کشتی‌های تاریخی
  • ارائه گیم پلی استراتژی نوبتی بسیار هیجان انگیز
  • اصالت تاریخی به دوران طلایی دزدان دریایی
  • ارائه چالش های زیاد و منحصر به فرد
معایب

  • گیم پلی پس از مدتی بازی کردن ممکن است خسته کننده شود
  • به برخی جزئیات بازی کم توجهی شده است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8.5
داستان - 8
موسیقی - 8

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …