خانه / Reviews / نقد و بررسی la mulana

نقد و بررسی la mulana

اگر فکر می کنید Hollow Knight یا Dark Souls بازی کودکان است، این بازی را ببینید که یک بازی با این ژانر برای شما است. در ادامه ما قصد داریم بازی La Mulana را به شما معرفی کنیم و برایتان نقد و بررسی کنیم.

خیلی ها وقتی بزرگ ‌تر می شوند، خودشان را در بازی‌ های ویدیویی می بینند که آرزو می کنند کاش در زمان دیگری در زندگی شان بازی می کردند، دوره‌ ای که زمان بیش تری داشتند و لذت بیش تری در بازی ‌های ویدیویی پیدا می کردند. برای رسیدن به این هدف، خیلی ها دوست دارند که La Mulana را بازی کنند، چون از عمق و حیرتی که در این شاهکار نهفته ‌است می توان قدردانی کرد.

در La Mulana، نام بازی مشکل است. شما در این بازی خواهید مرد. همان طور که او از میان خرابه‌ های باستانی و مقبره‌ ها عبور می ‌کند، شما به عنوان یک باستان ‌شناس مدرن مانند ایندیانا جونز بازی می ‌کنید. هر کدام از این مناطق متمایز و بزرگ هستند. هرچه بیش تر به La Mulana سفر کنید، تعداد اماکن نامعقول زیاد می شود. این یک بازی طولانی است.

این سفر به سبک بازی گیم پلی Metroidvania نشانه هایی می بخشد، به طوری که Lemeza در جستجوی اقلامی است که مناطق جدید را باز می‌ کنند، از رئیسان شیطانی عبور می ‌کند و از بسیاری از اسرار می گذرد. تعداد کمی از این معماها به طرز ناخوشایندی در تلاش هستند، اساسا نیازمند یادداشت‌ برداری و اکتشاف در این دنیا هستند، و در اکثر موارد ازین کار لذت می برید. وقتی حل مساله چالش برانگیز باشد و با ماهیت بی ‌رحم بقیه بازی ترکیب بشود لذت بازی بیش تر خواهد شد. La Mulana مجموعه ‌ای از خرابه‌ های باستانی است که مهارت‌ های بازی ویدیویی شما را به طور فیزیکی و ذهنی آزمایش خواهند کرد. در عین حال، گاهی از این بازی خسته می شوید چون La Mulana یک بازی نفس‌گیر است. اما تنها می‌ توان با اطمینان به کسانی این بازی را توصیه کرد که خواهان سخت ‌ترین و شدیدترین انواع گیم پلی ها هستند.

از بسیاری جهات، La Mulana شبیه داستان غار است. ماجراجویی اکشن – ماجراجویی هستند که طی چند سال گذشته توسعه یافته ‌اند. آن ‌ها در اصل به عنوان یک برنامه رایگان در ژاپن در دسترس بودند و پس از انتشار تکه ‌های ترجمه انگلیسی در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شدند. در نهایت آن‌ ها اطلاعات به روز شده را دریافت کردند که به همراه برخی از ترفندهای اضافی آن به سیستم ها منتقل شدند.

بر خلاف معماها، بازیکنان با تمام توانایی‌ ها باید قادر به درک زیبایی این بازی‌ باشند. La Mulana نسبتا مینیمالیستی است، با جلوه‌ های بصری پیکسلی که شبیه چیزی بین یک بازی جذاب است. این دنباله به طور حتم یک پیشرفت در این زمینه است، با اثرات گرافیکی دقیق‌ تر و انیمیشن ‌های هموارتر. با این حال هر این بازی با داشتن موسیقی واقعا برجسته، پر از آهنگ ‌های با انرژی بالا و ملودی های به یاد ماندنی است، که با هم متحد شده ‌اند. این شاید کمی کنایه آمیز باشد، زیرا این بازی معمولا بسیار آهسته و روش مند می ‌باشد در حالی که موسیقی چیزی جز آن نیست. این کار به عنوان یک محرک مناسب برای ادامه دادن بازی شما در طول معمای پیچیده عمل می ‌کند و همچنین یک ضربه محکم برای حرکت به زمانی که نا امیدانه در میان خرابه ‌ها گم می‌ شوید، ارائه می ‌دهد.

هیچ شکی به درخشش فنی این بازی به عنوان بازی معمایی وجود ندارد. آن‌ها با درگیری های ذهنی ای پر شده ‌اند که مغز شما را برای ده‌ ها و ده ‌ها ساعت تا پایان بازی مصرف می ‌کنند، و احساس اینکه بالاخره حل آن‌ ها فراتر از مقایسه با دیگر معماها است. معما به طور کامل مورد نیاز است، و بازی ‌ها می ‌توانند با اشارات مرموز خود و تله ‌ها به طور کامل بی ‌رحمانه رفتار کنند. برای همه، و خصوصا طرفداران این ژانر احتمالا لذتی فراوان به همراه داشته باشد. با این حال، اگر شما آماده هستید از طریق برخی از دشوارترین، چالش برانگیزترین و پاداش دهنده ترین معماهای بازی محک زده شوید این بازی را شروع کنید.

شما باید آنچه را که در حال ورود به آن هستید را درک کنید و لذت شما به این بستگی دارد که آیا درست این بازی را انتخاب کرده ‌اید یا نه. حتی با راهنما، اشیا می ‌توانند نسبتا گیج ‌کننده باشند، زیرا ارائه نقشه به طور کامل با نقشه نشان ‌داده ‌شده به صورت آنلاین، گاهی معنی ندارد. به طور کامل این امکان وجود دارد که یک راهنما را دنبال کرده یا آن را مشخص کند، اما همه چیز بستگی به هوش و ذکاوت شما دارد.

5

5

مزایا

  • مبارزات هیجانی و چالش برانگیز
  • مرحله های متفاوت و جالب
معایب

  • دو بعدی بودن بازی با چنین سبکی
  • موسیقی استرس زا

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
موسیقی - 6.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 7.5

6.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …