خانه / Reviews / نقد و بررسی Jack Axe

نقد و بررسی Jack Axe

یکی از بازی های پیش پا افتاده و تازه انتشار یافته در ژانر بازی های ماجراجویی باید همین بازی  Jack Axe باشد که هنوز چند ماهی نیست که از انتشار آن گذشته است. در زمینه بازیهای آرکید و ماجراجویی گیمر های واقعی می دانند که یک پلتفرمر خوب چقدر می تواند آنها را سرگرم کند و تا به حال بازی  Jack Axe به خوبی خودش ار در خیلی از زمینه ها نشان داده است. در همین راستا امروز ما به معرفی و نقد و بررسی این بازی در سایت IRG Review برای شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

داستان اصلی بازی در باره شخصیت جذاب است که در ابتدای بازی به بالای یک بلندی می رود که وقتی به آنجا می رسد یک تبر را پیدا می کند. در ابتدا او فکر می کند که این تبر یک سلاحی ساده است ولی وقتی آن را به دست می گیرد متوجه می شود که این تبر جادویی قدرت های خارق العاده ای دارد که خوب می تواند از آن برای نابود کردن دشمنان استفاده کند. از ظاهر کارکتر اصلی می توان نتیجه گرفت که این کارکتر یک وایکینگ است. ولی خوب وقتی تبر را در دست دارد او به پادشاه شهرش تبدیل می شود. پادشاهی که نبرد هایش را خودش انجام می دهد.

اما در مورد گیم پلی بازی باید گفت که  Jack Axe یک سرگرمی به تمام معنا است. اگر از بازی های ماجراجویی لذت می برید که جای خودش را دارد ولی اگر اهل این ژانر های بازی نیز نباشید کافی است چند مرحله از این گیم را بازی کنید تا ببینید به چه مقدار درجه سرگرمی آن بالا است. البته قسمت های سختی در بازی نیز وجود دارند که نیازمند مهارت های گیمری هستند. مانند قسمت هایی که نقشه بازی بیشتر عمودی می شوند و شما باید با استفاده از دبل جامپ های جک بتوانید به بالاترین نقطه مپ بازی برسید. در کنار این ها  خود گیم پلی بازی با استفاده از حرکت های جک در بازی انجام می شود. دبل جامپ ها و همینطور اسلاید های سرعتی که توسط کارکتر اصلی بازی انجام می شوند آنقدر اعتیاد آور هستند که انجام این بازی را بسیار سرگرم کننده جلوه می دهند. همینطور انفجار ها و خراب کاری هایی که بعد از استفاده از قدرت های تبری شما در بازی اتفاق می افتد با نشان دادن افکت های تصویری و همینطور لرزش صفحه بازی همراه می شود که به طور کلاسیک برای دیدمان ما بسیار چشم نواز هستند.

اندازه کارکتر اصلی بسیار کوچک است و داشتن این همه قدرت نابودی اجسام و دشمنان در بازی  Jack Axe بسیار حس خوبی به گیمر ها دست می دهد. همینطور داشتن اندازه کوچک آن باعث می شود که دز همه جا بتواند جا بشود که به همراه موسیقی الکترونیکی و شاد بازی محیط گیم کامل می شود. استایل بازی در کل شبیه به بازی هایی ماند سوپر ماریو است ویل خوب المنت های به روزی در بازی قرار داده شده است که خط قرمز هایی بین این دو بازی بوجود می آورد. پنج دنیای بزرگ در بازی قرار داده شده است که هر کدام از آنها با این که طراحی گرافیکی خاص خودشان را دارند ولی شامل مراحل مختلفی نیز هستند که همگی در همان استایل دنیای خودشان قابل انجام می باشند.

همینطور نوع استایل طراحی بازی با اینکه شبیه به نقاشی های پیلسکی می باشند ولی استفاده از رنگ های شاد و متنوع و همینطور افکت های پیکسلی و جذاب که با نرم بودن به روز بازی همراه است در مجموع درجه سرگرمی این بازی را به شکل خوبی بالا میبرند. تنها مشکل بازی نداشتن نریشین و صدا های SFX مناسب و در حد این بازی است که خوب در این زمینه نا امید شدیم ولی در کنار این ها نقاشیهای انیمیشنی هر کارکتر در زمان گفتن دیالوگ ها در بالای کادر دیالوگ نمایش داده می شوند که خوب دیدنی هستند.

در مجموع باید گفت که اگر از بازی های روزمره ماجراجویی خودتان خسته شده اید و به دنبال یک بازی کم حجم با خاصیت سرگرمی بالا می گردید بازی  Jack Axe یک انتخاب بسیار مناسب برای شما می باشد. مخصوصا برای گیمر هایی که این بازی ها را در اسکرین های کوچک انجام می دهند بازی  Jack Axe می تواند یک همراه خوب در دنیای ننتیندو در دستگاه ها اجرای بازی باشد.

5

5

مزایا

  • ماجراجویی بسیار سرگرم کننده
  • طراحی کارکتر های جذاب
  • بک گراند های رنگارنگ زیبا
  • موسیقی هماهنگ با تم بازی
  • گیم پلی همراه با افکت های تصویری
معایب

  • ندارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 7
گیم پلی - 8
موسیقی متن - 7

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی PowerSlave Exhumed

بازی ای که امروز در وب سایت IRG Review قصد نقد و بررسی آن را …