خانه / Reviews / نقد و بررسی Arcade Spirits: The New Challengers

نقد و بررسی Arcade Spirits: The New Challengers

شاید در مورد بازی های داستانی گیمرهای قدیمی و با سابقه بدانند که بازی Arcade Spirits The New Challengers نه تنها یک بازی بسیار ریشه داری است بلکه در زمان خودش به عنوان اولین بازی های رمان-داستانی به خوبی توانسته بود توجه همه را جلب کند و در بین گیم های و جشنواره ها جایزه های زیادی را بدست آورده بوده است. اما امروز با معرفی یک نسخه ای جدید از آن به نقد و بررسی این بازی در سایت IRG Review برای شما گیمر های عزیز و کاربران محترم خواهیم پرداخت.

بعضی مواقع بازی های داستانی به بوجود آوردن اتمسفر های خاصی که در جلوه های بازیشان ایجاد می کنند گیم های به یادماندنی را برای گیمرها بوجود می آورند که امروز باز هم با یک بازی دیگر به نام Arcade Spirits The New Challengers طرف هستیم. این بازی با استایلی قدیمی و لی با سبکی به روز پا به عرصه بازی های داستانی و ویژوالی گذاشته است که خوب فعلا استور بازی های ننتیندو پر است از اینگونه بازی ها ولی بازی Arcade Spirits The New Challengers خواص خاصی را در خود دارد که شاید از دیگر بازی های خودش را بتواند جدا کند. به طور مثال کل بازی و استایل لنز آن همیشه به شکل نئونی و بنفش مانندی است که حس بازی های آرکیدی قدیمی را به شما القا می کند. خود داستان بازی نیز در دوران قدی و در ادامه آنچه از بازی های قبلی آن به یاد مانده است از سر گیری شده است. با این حال امکانات مختلفی به بازی اضافه شده است که بیکی از آنها مربوط به ایجاد کارکتر در ابتدای بازی است. در این بازی می توانید برای شخصیت خود جنسیت لباس کلاه و  …. را به انتخاب رنگی که دوست دارید ایجاد کنید.

فقط مشکل اصلی این است که نمی توانید صورت آنه ارا آنطور که می خواهید به شکلی که دوست دارید تغییر دهید که خوب از یک بازی با این قیمت و در این ژانر اصلا توقع همچین توسعه هایی نمی رود. اما داستان بازی در مورد گیم است. البته می دانیم که خود بازی یک گیم است! ولی داستان این بازی درم ورد یک گیمری است که می خواهد در دنیای بازی های آرکید و گیم های ویدئویی قهرمان دنیا شود. یک شاپ بزرگ بازی های آرکید در نزدیکی خانه شخصیت اصلی قرار دارد که شما دائما به آنجا می روید. بعد از اینکه صاحب فروشگاه شما را از مسابقات جهانی مطلع می سازد شما با استفاده از دستیار صوتی خودتان که به نام آیریس در بازی شناخته می شود خودتان را برای بازی های آرکید آماده خواهید کرد.

البته اگر بازی اصلی Arcade Spirits The New Challengers را انجام داده باشید می بینید که کارکتر آیریس در آنجا نیز حضور دارد و تفاوت آن با محصول تازه این شرکت این است که شما در بازی از آیریس بیشتر به عنوان یک نریشین استفاده خواهید کرد. قسمت هایی از بازی که اطلاعات آن قرار است  به شما منتقل شود و شرایطی که کارکتر در آن قرار دارد در بازی توسط این دستیار صوتی در گیم نریت می شود. که آنها را به صورت زیرنویس هایی در باکس های نئونی پایین صفحه بازی می توانید مشاهده کنید. سه دکمه مختلف در این باکس وجود دارد. اولین دکمه مربوط به ریوایند یا برگرداندن متن قبلی است که از آن رد شده اید. دومی مربوط به اسکیپ کردن متن ها است و سومی نیز گزینه پخش اتوماتیک داستان بازی را به عهده دارد. ولی خوب ویژگی اصلی گیم پلی بازی Arcade Spirits The New Challengers مربوط به انتخاب های شما در بازی دارد. شما در داستان بازی انتخاب های مختلفی می کنید که در نهایت منجر به بالارفتن قدرت های شما در نمودار بازی و افزایش توانایی های شما می شود.

توانایی های شما در Arcade Spirits The New Challengers یه پنج دسته تقسیم شده اس که شامل درجه خوشحالی شما، درجه عدالت، دوست داشتن، جذابیت و همینطور مهارت های گیمری شما می شود که بنا بر انتخاب های داستانی شما در موقعیت هایی که در اختیارتان قرار میگیرد این درجه ها به صورت خود به خودی و اتوماتیک برای شما تنظیم می شوند که خوب جالب است بدانید در انتهای بازی اخلاقیات شما و انتخاب های خود شما کارکترتان را در بازی به چه شکلی شبیه به شما می کند.

در مجموع باید گفت که بازیArcade Spirits The New Challengers با داشتن جلوه ای جذاب و زیبا و فریبنده ای که دارد می تواند یک انتخاب خوب در بین بازی های داستان با پایان های متفاوتی باشد که خوب با این که ایراداتی در رابطه با طراحی های سطح پایین و تفاوت کیفیت های تصاویر در بازی مشاهده می کنیم ولی خوب یکی از مهمترین ایراد هایی که به بازی می گیریم داشت قیمت بالای 19.99 دلاری است که شاید برای خیلی از بازیکنان فاکتور اصلی برای انتخاب بازی باشد.

5

5

مزایا

  • ادامه داستان نوستالژیک قبلی
  • قابلیت شخصی سازی
  • ساتایل و آمبیانس جالب بازی
معایب

  • داستان به چند شاخه بی ربط تقسیم می شود
  • کیفیت طراحی بک گراند ها پایین است

0

0

0

0

0

گرافیک - 5
داستان - 6
گیم پلی - 7
موسیقی متن - 4

5.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی PowerSlave Exhumed

بازی ای که امروز در وب سایت IRG Review قصد نقد و بررسی آن را …