خانه / Reviews / نقد و بررسی Ikenfell

نقد و بررسی Ikenfell

سلام امروز با نقد و بررسی بازی Ikenfell همراه شما هستیم.
اگر شما علاقه مند به بازی های  نقش آفرینی نوبتی هستید که در ان به دنبال گمشده ی خود می‌گردید پیشنهاد می کنم این نقد و بررسی را از تیم رایانه‌ای IRG Review از دست ندهید.

شما در این بازی نقش دخترکی را بازی می‌کنید که  به صورت ناگهانی خواهر خود را از دست داده و حالا نیز به دنبال این است که خواهر گمشده خود را پیدا کند جالب است که بدانید خواهر او او یک جادوگر بوده که دارای توانایی های زیادی برای جادو کردن می باشد او که در مدرسه درس می خواند که تمامی دانش‌آموزان دارای قدرت های عجیب و غریب بودند حالا قیب شده و و مدرسه نیز به یک مکان متروکه تبدیل شده زیرا احساس می‌شود در آنجا جانورانی وجود دارد.
شما در شروع داستان بازی دانش آموزان دیگری را پیدا می کنید که خواهر شما را می شناسند و شما را برای رسیدن به خواهرتان کمک خواهد کرد.
جالب است که بدانید شما  در اول بازی به مرور زمان متوجه می شوید که درست مثل خواهرت قدرت های جادویی دارید و می‌‌توانید از خود در برابر هیولا های موجود در این بازی دفاع کنید.

اولین نکته جالب این بازی این است که شما در ابتدا فکر می کنید که این بازی نقشه کوچکی دارد و به مکانهای محدودی ختم می شود اما توسعه دهندگان بازی نقشه بسیار بزرگ ساخته اند جزئیات بسیار زیادی در بازی وجود دارد که شما قادر به کشف کردن آن هستید.
فضا و جوی بازی بسیار مرموز بوده و به خوبی به  داستان بازی متصل بوده است.

شما در طول بازی بیشتر به دنبال این بوده که پازل های موجود در بازی و نقشه را حل کرده و بتوانید به مرحله بعد بروید هر چند که امکان دارد دشمنان شما به شما حمله کرده و شما را وارد درگیری بکنند.

سیستم درگیر این بازی برای یک بازی ساده بسیار پیشرفته بوده دارای گزینه های بسیار زیادی می باشد تا شما بتوانید نهایت لذت و استفاده را از این بازی ببرید. تمامی دستورات حمله به صورت مربعی بوده و هر شخصیت و قهرمان در بازی دارای جادو ها و تاکتیک های خاص خود برای درگیری می باشد.
یکی از گزینه های جالب درگیر این است که شما می توانید با زمان بندی مناسب حملات خود را قویتر انجام داده و زمانی که نیازمند دفاع بوده نیز می توانید تا حد توان از شخصیت‌های خود در بازی استفاده کنید.
همچنین میتوانید در درگیری های موجود از قارچ‌ها استفاده کنید تا شخصیت های شما قدرت خود را چندین برابر کنند.

گزینه در این بازی وجود دارد که شما می توانید از تمامی درگیری و گرفته و به عنوان برنده در آن بیرون بیایید.
شاید تعجب کنید اما این می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که بیشتر علاقه مند به ماجراجویی این بازی و حل کردن پازل هستند تا به درگیری.

گرافیک این بازی به صورت پیکسلی و ۱۶ بیتی بوده که حس نوستالژیک را در ما زنده میکند هرچند که احساس می کنید این بازی در سالیان بسیار دور توسعه یافته است اما گیم پلی بازی مدرن بوده و بازیکنان این دوره را نیز به چالش می‌کشد تا بتوانند تجربه بسیار تازه ای را داشته باشند.

نکته منفی که در مورد گیم پلی بازی وجود دارد این است که بازیکنان امکان دارد احساس گیجی بکند و و در اول بازی ندانم که چه مسیری را باید رفت تا بتوانند به نتیجه مورد علاقه خود برسند.

موسیقی و ساند افکت های موجود در بازی  کاملا نرمال بوده و می توان به آن یک امتیاز خیلی متوسط داد زیرا تمرکز این بازی بر روی موسیقی آن نیست و بیشتر در محور داستان و گیم پلی آن می چرخد.
درست است که دیالوگ های باز صدا ندارند و از طریق متن پخش می‌شود ولی این موضوع چیزی از نمره ی صدای بازی کم نمی‌کند.

داستان و ماموریت های این بازی به گونه ای ساخته شده است تا شما را هیجان زده نگه دارد و شما همیشه دنبال خواهر گمشده خود بگردید تا بتوانید آن را پیدا کنید هر چند که گاهی اوقات درگیری های بازی شما را خسته می‌کند و شما فقط بخواهید به پایان ان برسید اما خط داستانی بازی هیچ وقت خسته کننده نمی‌شود.

در کل می توان این بازی را  برای طرفداران سبک خودش یک بازی مناسب دانست و ارزش امتحان کردن را می توان به آن نظر مثبت داد.
هرچند که سیستم درگیری و داستان بازی امکان دارد در جاهایی برای شما تکراری شود اما  در کل بازی Ikenfell  ارزش امتحان کردن را دارد.

5

5

مزایا

  • داستان خوب
  • سیستم درگیری خوب
معایب

  • امکان داره خسته کننده و تکراری شود.
  • سخت بودن بیش از حد بعضی از درگیری ها.

0

0

0

0

0

گرافیگ - 6
گیم پلی - 5
داستان - 6.5
موسیقی - 5

5.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …