خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

ساخت نسخه دنباله برای یک بازی ویدئویی کار طاقت فرسا و دشواری است که یکی از چالش های اصلی هر توسعه دهنده به حساب می آید. اگر عنوان مورد نظر یک بازی ترسناک باشد، این امر بسیار چالش برانگیزتر می شود، زیرا در این صورت باید دنباله را به عنوان یک چشم انداز ترسناک در نظر گرفت و این دیدگاه را در طول کل فرآیند ساخت بازی رعایت کرد. از یک طرف، اگر نسخه اول یک بازی خوب پیش رفته باشد و مخاطب آن را دوست داشته باشد، تولید بازی دیگری در همان مسیر مانند فرایند چاپ پول است که این سهولت کار را می رساند. اما نکته منفی این است که مخاطب خواهان تجربه جدیدی است، البته در دنیایی مشابه.

گاهی اوقات ماجراجویی یکنواخت می شود و مخاطب به سرعت از قالب تکراری آن خسته می شود. در مورد سری بازی های Horror Tale نیز می توانم بگویم انگار همین دیروز بود که داشتم اولین بازی این سری یعنی Horror Tale 1: Kidnapper را بازی می کردم. اکنون که دنباله این بازی تحت عنوان Horror Tale 2: Samantha منتشر شده، باید کار خاصی انجام دهد تا بتواند من را درگیر کند. اما آیا موفق به انجام این کار می شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال، توجه شما را به مطالعه مقاله نقد و بررسی این بازی که از طرف تیم IRG Review به رشته تحریر درآمده، در ادامه جلب می کنیم.

فرنچایز Horror Tale در ابتدا به عنوان یک بازی موبایلی منتشر شد، اما کم کم راه خود را به کنسول های نسل جدید باز کرد و اکنون شاهد عرضه هر دو نسخه آن برای PS5، Xbox S|X و PC هستیم. پیش زمینه داستانی این فرانچایز واقعا ساده است، همانطور که مکانیک های این بازی مبتنی بر مخفی کاری حل پازل نیز ساده هستند و بیشتر به نظر می رسد این بازی برای مخاطبین کم سن و سال ساخته شده است.

داستان این مجموعه در مکان ترسناکی به نام Lakewitch اتفاق می افتد که در آن، کودکان توسط افرادی که ماسک خرگوش بر چهره شان گذاشته اند، ربوده می شوند. در اولین ماجراجویی این سری یعنی Horror Tale 1: Kidnapper، شما به این طرف و آن طرف می دویدید و سعی می کردید معمای حادثه ربوده شدن کودکان را حل کنید و همچنین سعی می کردید که تکلیف آدم ربا را مشخص کنید. در این قسمت دوم که Horror Tale 2: Samantha نام دارد، یک بار دیگر بازی را در یک زندان شروع می کنید. با فرار، زندانی دیگری به نام سامانتا را پیدا می کنید و وظیفه دارید او و خودتان را از حیله های شیطانی آدم ربا رها کنید.


از لحاظ گیم پلی، Horror Tale 2: Samantha به صورت اول شخص بازی می شود و همه چیز تقریباً شبیه بازی اول است و در اینجا نیز سطوح دشواری مختلفی وجود دارد. اگر شما یکی از کسانی هستید که می‌خواهید خود را از نظر مهارت‌های مخفیانه خود به طور کامل آزمایش کنند، می‌توانید روی این بازی حساب کنید.

دقیقا مشابه نسخه اول، در حین حل معماهایی که شما را به یافتن پاسخ معمای اصلی می رساند، باید از چنگال آدم ربا فرار کنید. زیرا او همواره در حال گشت زنی در محیط اطراف است و در درجات دشواری بالا، هوش مصنوعی او بسیار قوی تر می شود و حل معماها را برای شما بسیار دشوار می کند. موارد بسیاری در دنیای بازی برای مخفی شدن شما تعبیه شده اند که می توانید از آنها استفاده نمایید.

از لحاظ بصری، Horror Tale 2: Samantha از سبک گرافیکی چیزی شبیه به تجربه سری پرطرفدار Telltale Games استفاده می کند و شباهت زیادی به فرانچایز The Walking Dead دارد. تمام کارتون هایی که با سبک رئالیسم آمیخته شده اند، نزدیک ترین چیزی است که می توانم درمورد گرافیک بازی آن را توصیف کنم. اگرچه این ایده واقعا خوب کار می کند و توجه به جزئیات در طراحی مراحل واقعا عالی عمل می کند.

جلوه های صوتی نیز بسیار خوب است، با موسیقی متن در حالت گوش بزنگ که باعث می شود ضربان قلب شما در هنگام تعقیب و گریز افزایش یابد و همچنین یک موسیقی متن هوشمندانه و در عین حال پرتنش، در لحظات حرکت قهرمان داستان، حس خاصی را ایجاد می کند که واقعا قابل تحسین است.

به جرات می توان گفت که اگر از Horror Tale 1: Kidnapper خوشتان آمد، این فصل جدید را هم به خوبی انجام خواهید داد. داستان در Horror Tale 2: Samantha خوب است و روشی که جهان بازی مدام به خودش چیزهای جدید اضافه می کند به طور هوشمندانه ای اعتیادآور است. شاید از نظر گیم پلی چیز جدیدی در مقایسه با بازی اصلی در این نسخه وجود نداشته باشد، اما Horror Tale 2: Samantha می‌داند چه می‌خواهد، اهداف خود را به‌خوبی ارائه می‌کند و حال و هوای فوق‌العاده‌ای را به سبک عناوین اتاق فرار ارائه می‌دهد.

5

5

مزایا

  • طراحی عالی مراحل بازی
  • موسیقی متن جذاب و دلربا
  • از همان کلیات نسخه قبلی خود استفاده کرده است
  • سبک گرافیکی قابل توجه
معایب

  • بیش از حد به نسخه اول خود وابسته است و شباهت های آنها بسیار زیاد است

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 8
موسیقی - 9

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …