خانه / Reviews / نقد و بررسی Hard West: Ultimate Edition

نقد و بررسی Hard West: Ultimate Edition

بازی Hard West: Ultimate Edition را میتوان یک عنوان وسترن خلاق و ترکیبی از ژانر اصلی استراتژیکی و المان های ژانر های دیگر دانست. بازی در سال 2020 و برای کنسول های نسل هشتمی و همینطور رایانه های شخصی منتش شده است.

بازی از نظر گرافیکی خوب و قابل قبول است. شما با تصاویر تاریک و کمی هولناکی از غرب وحشی و یک دنیای وسترن روبرو هستید و ترکیب این فضا ها با یکدیگر اتمسفری فوق العاده جذاب و گیرا را به مخاطب ارائه میدهند. همچنین به دلیل وجود داستان ها و سناریو های مختلف از تنوع شخصیت ها و دشمنان بسیار بالایی مواجه هستیم. شما تقریبا در سرتاسر تجربه خود در بازی با افت کیفیت و فریمی روبرو نخواهید شد و همچنین کیفیت بافت های بازی برای یک  عنوان استراتژیک بسیار خوب کار شده است. انیمیشن های بازی نیز از جذابیت های خاص خود برخوردار بوده و تقریبا میتوان گفت که با جلوه های بصری و گرافیکی مناسب و خوبی در طول تجربه بازی مواجه خواهیم شد ولی این به معنای  بی نقصی کامل نیست. برخی جزییات بازی و نقشه ها جای کار شدن بیشتر هم داشتند اما در هیمن حد نیز قابل قبول هستند.

بازی اتمسفری بسیار درگیر کننده و جذاب داشته و تنوع در دشمنان و مکان ها و شخصیت های بازی به خوبی رعایت شده. بازی تجربه ثابتی از کیفیت را ارائه داده و شما را تا حد زیادی راضی خواهد کرد.

بازی یک عنوان استراتژیک تاکتیکی با ترکیب  المان های جزیی از سبک های مختلفی مانند RPG و Moba هستند. همانطور که گفته شد در بازی چندین سناریو و داستان وجود دارد. شما در هر سناریو وظایف خاص و اهداف  متفاوتی را دنبال خواهید کرد. در اولین داستان بازی شما یک خانواده در حال  مسافرت هستید که توسط راهزن ها گیر افتاده و بر اثر درگیری مادر شما مرده و سر او را نیز قطع میکنند. پس از این مسائل پدر نیز به حالت جنون در آمده و درگیر یک طلسم هولناک میشود و شما وظایف اصلی بازی از جمع آوری طلا و استخراج آن، تنظیم و مراقبت از خانواده، ردیابی قاتلان مادر برای انتقام مرگ وحشیانه او و همچنین پیدا کردن دارو و یا راه درمانی برای پدر که در طلسم گرفتار شده از جمله کار  های شماست.

بازی از چندین داستان متفاوت تشکیل شده و غالب آن ها ترسناک یا دلهره آور و خشن هستند. شما در بیشتر قسمت ها باید چندین وظیفه را همزمان انجام داده و به نبرد نیز بپردازید.

سیستم های نبرد و گیم پلی بازی جزو اصلی ترین قسمت های بازی به شمار میروند. شما در نبرد های تاکتیکی حضور داشته و در ازای هر شخصیت قابل بازی میتوانید در هر دور دو حرکت انجام دهید. اگر بخواهید از توانایی های خود استفاده کنید دیگر قدرت انجام حرکت را از دست خواهید داد. در بازی المان های زیادی وجود دارد، شما مانند یک بازی نقش آفرینی به دنبال منابع و جمع آوری آن ها بپردازید و همچنین سیستم مهارت های شما نیز میتواند در بازی هایتان تاثیر گذار باشد. و همینطور در بازی آیتم هایی را به دست خواهید آورد که دقیقا مانند بازی های استراتژیک موبا عمل میکنند. توانایی هایی نظیر دزیدن جون دشمنان که یعنی هنگام پایین بودن سلامتی شما  میتوانید آن را با یکی از دشمنان خود عوض کرده که خب دقیقا مثل یکی از ضربات و لول های قهرمان محبوب من در بازی Dota 2 است یعنی هیرو تروربلید یا سول کیپر. به هر حال شما توانایی های زیادی در بازی داشته و تمام این ها میتواند نبر هایتان را بسیار جذاب تر از قبل کند.

سیستم های نبرد بازی نوبتی و بسیار خلاقانه کار شده اند. شما باید با جمع آوری منابع و بالا بردن سیستم مهارت خود بتوانید قدرتتان را در جنگ های افزایش داده و از آیتم های متنوعی در آن استفاده کنید.

در حالت کلی بازی یک تجربه سرگرم کننده و نیازمند تاکتیک را به مخاطب ارائه خواهد داد. شما باید بتوانید با جمع آوری و مدیریت منابع و انجام دیگر وظایف خود به پیشروی در بازی ادامه دهید. گرافیک بازی خوب و همچنین سیستم های بازی و گیم پلی آن بسیار متنوع است. داستان های بازی نیز غالبا درگیر کننده و جذاب است و بازی ارزش تجربه آن عنوان را خوهد داشت.

5

5

مزایا

  • ترکیب خوب المان های مختلف در بازی
  • سیستم مبارزات جذاب
  • گرافیک و اتمسفر خوب
معایب

  • موسیقی های تکراری و نا مناسب با فضای بازی
  • گنگ بودن و گیج کننده بودن داستان در برخی اوقات

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 7
موسیقی - 6

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …