خانه / Reviews / نقد و بررسی Warsaw

نقد و بررسی Warsaw

بازی Warsaw را میتوان یک اثر فوق العاده با مضمون شورش و استقامت نامید. بازی که المان های جذاب و دقیقی را در عنوان خود به کار برده و شما را ساعت ها غرق خود خواهد کرد. بازی Warsaw در سال 2019 و برای پلتفرم های نسل هشتمی Nintendo Switch , Xbox One , Playstation 4 و همینطور رایانه های شخصی منتشر شده است.

شما در عمق و هسته اصلی جنگ هستید. یک جنگ واقعی. نه از آن جنگ هایی که در عناوین معروف نشان داده میشود و شما با یک مسلسل در دست شروع به قتل عام دشمنان کرده و به پیشروی ادامه می دهید، این عناوین بازی های سرگرم کننده هستند اما اگر میخواهید یک تجربه واقعی تر از جنگ و مخصوصا جنگ های چریکی و تاکتیکی درون شهری را داشته باشید این عنوان در کوچه و پس کوچه های ورشو در حال مقاومت و ایستادگی بوده و انتظار شما را برای فرماندگی نیرو هایش خواهد کشید.

بازی یک تجربه واقعی از جنگ های چریکی را به تصویر کشیده و شما را غرق خود خواهد کرد.

شما به عنوان فرمانده و مسئول گروه های شورشی در سال 1944 در ورشو هستید. جایی در عمق جنگ جهانی دوم. جایی که قدر آنطرف تر از شما یک میلیون شهروند و غیر نظامی در حال سوختن و مرگ هستند. این دیوانه وار است. وقت آن رسیده تا قدرت گروه های مقاومت را نازی ها نشان داده و با تدابیر تاکتیکی خود این مقاومت با به قدری به طول بی انجامید تا ارتش آلمان نازی دست از تصرف شهر برداشته و ورشو آزاد شود. و در این بین تاکتیک های شما حیاتی ترین قسمت این شورش را تشکیل می دهد. داستان بازی به شدت هر چه تمام تر فوق العاده است. چهره های واقعی و بی رحم جنگ را به شما نشان داده و در لحظاتی خاص چنان احساسات شما را بر انگیخته خواهد کرد که انگار شما در میدان اصلی نیرد و همان تجربه ها قرار دارید. این بازی و شخصیت پردازی هایش شما را در خود غرق کرده و به سال 1944 میبرد و پس از اتمام بازی هم تاثیرش در یاد شما خواهد ماند. این بازی داستان استقامت است. استقامتی قابل تقدیر و ستایش.

شما فرمانده شورش ها علیه آلمان نازی هستید که ورشو را اشغال کرده است. داستان بازی بسیار فوق العاده و تاثیر گذار است و لحظه لحظه یک مقاومت مقدس را برایتان تداعی میکند.

اما خب وجود یک داستان و روایت خوب در کنار یک گیم پلی عالی لذتی چندین برابر را به مخاطب ارائه خواهد داد. در بازی شما فقط در حال شلیک کردن و جنگ با سربازن نخواهید بود. شما رهبر مقاومت هستید و مسولیت های دیگری نیز بر دوشتان خواهد بود. بازی المان ها زیاد و فوق العاده ای را در یک بازی گنجانده، از یک اکشن و شوتر تر و تمیز گرفته تا مدیریت منابع و سیستم های تعاملی و جمع آوری منابع و همیچنین المان های مخفی کاری و جنگ های تاکتیکی. این قسمت ها به قدری خوب و فوق العاده در کنار یکدیگر پیوند خورده اند که حاصل آن یک گیم پلی جذاب و پر تنوع را به شما ارائه خواهد داد. در قسمتی از بازی شما وظیفه ترور اشخاص معروف و سران ارتش نازی مستقر در ورشو را دارید که وجود المان های دقیق مخفی کاری در بازی بسیار آن را لذت بخش تر خواهد کرد. همچنین پیدا کردن ابزار و وسایلی خاص. درگیری های منطقه ای و شبیه خون زدن به دسته های کوچک تر ارتش.

گیم پلی بازی فوق العاده کار شده ترکیب المان های مختلفی مثل  مدیریت منابع و مخفی کاری و همینطور المان های دیگر بسیار خوب از کار درآمده.

اما بازی صرفا محدود به درگیری ها و قتل ها به اشکال مختلف نیست. بلکه این یکی از بخش های بازی به شمار میرود. شما باید تجارتی را راه انداخته تا توانایی برآورده کردن نیاز های تیم های شورشی تان از جمله تامین منابع و مهمات را بر عهده داشته باشید. علاوه بر آن در مهمترین قسمت آن به جذب سربازان و چریک های بیشتر بپردازید. چون درگیری ها بسیار بی رحمانه بوده و شخصیت ها و سربازان شما در طول بازی خواهند مرد و باید جایگزینی برای آن ها انتخاب کنید. در بازی داستان صرفا از طریق مراحل و پیشروی در آن ها توضیح داده نشده و شما میتوانید به انجام قسمت های داستانی جدا از مراحل اصلی بپردازید. و یا برای جمع آوری منابع گروهی را به سطح شهر بفرستید. همچنین شما باید بتوانید روحیه افراد خود را بالا ببرید. در شهر مناطقی وجود دارند که در تصرف شما و افرادتان هستند. شما باید توجه ویژه ای به آن ها داشته باشید و به این مناطق به شکل منظم و با برنامه سرباز و مهمات بفرستید. چیزی که در این مناطق مهم است روحیه و استقامت افراد درون آن است و هنگامی روحیه آن پایین آمده و استقامتشان درهم بشکند آن منطقه به تصرف دشمن و نازی ها در خواهد آمد.

گیم پلی بسیار متنوع است. از رسیدگی به مناطق تحت تصرف خود گرفته تا تامین مهمات و سرباز های جدید، شما باید دائما در تکاپو بوده و روحیه افراد خود را بالا ببرید.

در نهایت بازی شاید اشکالات کوچکی را به همراه خود داشته باشد اما در تجربه اصلی بازی آنچنان تاثیر گذار نخواهند بود و شما را با خود ساعت ها همراه و سرگرم نگه خواهند داشت. به یاد داشته باشید این یک تجربه واقعی و دلخراش از جنگ است و بیشتر  از هرچیز شما و قدرت بالای استقامتتان مهم است. این بازی برگی از تاریخ است که به زیبایی هرچه تمام تر ورق خواهد خورد و تجربه آن نه فقط به دسته ای خاص از گیمر های و طرفداران سبکی خاص از آن، بلکه به تمامی گیمر ها توصیه می شود.

5

5

مزایا

  • روایت تلخ اما عالی از جنگ
  • ایجاد حس رهبریت واقعی
  • سیستم مرگ شخصیت ها
معایب

  • کمبود تاکتیک ها در نبرد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 9
موسیقی - 8

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …