خانه / Reviews / نقد و بررسی Cubers: Arena

نقد و بررسی Cubers: Arena

بازی Cubers: Arena را میتوان یک اثر متوسط دانست. بازی در سال 2019 و برای کنسول های نسل هشتمی و همینطور سیستم عامل Windows منتشر شده و در دسترس قرار دارد.

جلوه های بصری و گرافیکی تا حد قابل قبولی ارائه شده اند و در برخی صحنه ها شما را تا حد بسیاری جذب خواهد کرد. شاید بهترین ویژگی بازی انیمیشن ها و بدترین قسمت آن هم عدم تنوع در دشمنان. انیمیشن های بازی بسیار خوب و شگفت انگیزند، هنگام ضربات و افکت های قدرت های ویژه ای مثل گلوله های آتش و باران در بازی به زیبایی کار شده اند و جذابیت خاصی به بازی خواهند داد. همچنین انیمیشن های ضربات هم خوب و هم بامزه کار شده اند. اما از نظر تنوع بازی مشکلاتی از قبیل یکسان بودن ظاهری اکثر دشمنان و همینطور تنوع کم در زمین های مختلف بازی بسیار حس شده و کمی هم شما را اذیت خواهد کرد. کیفیت بافت ها بسیار خوب بوده و شما در طول بازی و مخصوصا صحنه های شلوغ و سنگین تر آن هیچگونه افت کیفیتی را شاهد نخواهید بود. شاید اگر کمی وقت بیشتری برای طراحی دشمنان مختلف در بازی صرف میشد و همینطور با توجه به کیفیت بالای زمین های بازی تنوعی هم در آن ها و جزییاتشان وجود داشت بازی بسیار بهتر از چیزی که الان هست شده و همچنین لذت بیشتری را به مخاطبان خود منتقل میکرد.

جلوه های گرافیکی بازی و بخصوص انیمیشن ها بسیار خوب و با کیفیت کار شده اند و در بازی شاهد هیچگونه افت کیفیتی نخواهیم بود اما بازی از نظر تنوع ظاهری دشمنان و زمین های بازی دارای مشکلاتی بوده و ممکن است شما را خسته کند.

شما یک جنگنده هستید، آن هم از نوع کروی یا دایره ای. وظیفه شما کسب افتخار در  نبرد ها و جنگیدن با دشمنان بزرگ و کوچک و به دست آوردن آزادیتان است. گیم پلی بازی از چندین قسمت خوب و بد تشکیل شده و همچنین برخی از مشکلات قبلی خود در قسمت گرافیک را به دوش خواهد کشید. کیفیت ضربات و سیستم های مبارزه بسیار خوب و متنوع کار شده و درگیری های زیاد و پر تعداد و همچنین سرگرم کننده را شاهد هستیم. شما باید در ابتدای بازی با یک شمشیر و چند نوع محدود سیستم حمله به جنگ با دشمنان بروید و در هر زمین مسابقه به پیروزی دست پیدا کنید. شما در انتهای هر بازی به عنوان جایزه مقداری طلا و ژتون دریافت کرده که به توسط آن قادر خواهید بود سلاح ها و مهارت های خود را تقویت کنید. سیستم مهارت و تقویت بازی به خوبی کار شده و برخی از آن ها بسیار جذاب و تاثیر گذار هستند. اما مشکل اصلی این است که بازی در قسمت های سخت خود بسیار به این موارد وابسته بوده و شما باید بیشتر از داشتن مهارت در بازی سلاح داشته باشید. دشمنانتان نیز مثل قسمت گرافیک که تنوعی در ظاهر نداشتند در باطن هم همینطور هستند. آن ها تقریبا از سیستم های مشابهی برای حمله و همینطور حرکت بهره می برند و شما هیچ تنوعی را در آن ها مشاهده نخواهید کرد. فقط و فقط تعداد آن ها بیشتر و همچنینن ضرباتشان آسیب بیشتری وارد میکند. اما از نظر روش های مبارزه متفاوت به هیچ وجه شاهد تغییر در آن ها نیستیم. اینکه دشمنان هم از نظر ظاهری و هم از نظر روش های حمله یکسان هستند بسیار آزار دهنده خواهد بود.

بازی از مشکل عدم تنوع در قسمت های مبارزه و گیم پلی نیز رنج میبرد اما سیستم های مبارزه و همینطور سیستم های مهارت و سلاح ها در بازی بسیار خوب کار شده اند.

در حالت کلی بازی Cubers: Arena یک تجربه خوب از نظر گرافیکی و همینطور سیستم های مبارزه و تفاوت در روش های حمله است. بازی از این نظر بسیار خوب و با ارزش است اما باید تحمل یکسان و یکنواخت بودن دشمنان از نظر ظاهری و سیستم های مبارزاتی را داشته و از تکراری شدن آن خسته نشوید. بدون شک اگر مشکلات بازی کمی جدی تر گرفته میشد و سازندگان کمی تنوع در بازی را به کار میگرفتند الان شاهد یک عنوان بسیار موفق تر بودیم اما هنوز بازی جای یک بار تجربه را خواهد داشت.

5

5

مزایا

  • انیمیشن های بسیار خوب
  • جلوه های گرافیکی فوق العاده
  • سیستم مهارت عالی
  • تنوع بالا در سلاح ها
معایب

  • عدم تنوع در زمین های مسابقه
  • عدم تنوع در سیستم مبارزات دشمنان و ظاهر آن ها
  • تاثیر بیش از حد سلاح ها در بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6.5
داستان - 5
موسیقی - 6

6.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …