خانه / Reviews / نقد و بررسی Flipon

نقد و بررسی Flipon

بازی Flipon را میتوان جزو سبک های بسیار کلایک و قدیمی پازلی دسته بندی کرد. سبک هایی که با جور کردن رنگ هایمشابه بلوک ها و یا اشکال مختلف آن ها باید در بازی به پیشروی بپردازید. بازی Tetris را نیز میتوان جزو کلاسیک ترین و ابتدایی ترین این آثار معرفی کرد که واقعا در زمان خودش یک عنوان عالی و سرگرم کننده بود. Flipon در سال 2020 و برای کنسول دستی Nintendo Switch و همچنین سیستم عامل های اندروید و رایانه های شخصی منتشر شده است.

گرافیک بازی به دلیل سبک و نوع آن در بیشتر اوقات از تنوع های خاصی بهره نمیبرد و عمده قسمت های اصلی بازی را تصاویر پس زمینه و همچنین بلوک های درون بازی تشکیل میدهند. با این حال تصاویر پس زمینه بازی عمدتا یک شکل و تکراری بوده و شما تغییرات زیادی را در آن ها شاهد نخواهید بود که بهتر بود بازی این تصاویر را کمی متفاوت تر و جذاب تر از چیزی که الان وجود دارد در بازی قرار میداد. در بازی اغلب با تصاویری تیره و سورمه ای رنگی روبرو هستیم که آنچنان با دیگر تصاویر تفاوتی نخواهند داشت و وقتی هم که آن ها عوض شوند در بیشتر اوقات شکل کلی طرح ها و همچنین رنگ های تصاویر تغییر خواهند کرد. اما کیفیت بلوک های بازی خوب و قابل قبول هستند. در بازی از انواع مختلفی از بلوک ها از طرح ها و رنگ های مختلفی روبرو خواهیم بود که علاوه بر متفاوت بودن طرح های آن ها کارایی های متفاوتی را نیز دارا میباشند. همچنین انیمیشن های بازی نیز به خوبی کار شده اند و منفجر کردن بلوک ها و یا سیستم زنجیره ای بازی دارای انیمیشن های بسیار جذابی هستند.

بازی در قسمت تصاویر پس زمینه و تنوع در آن ها آنچنان خوب و موفق ظاهر نشده اما کیفیت طراحی بلوک ها و همچنین تنوع در آن ها و معدود انیمیشن های بازی بسیار خوب و جذاب کار شده است.

شما در بازی و به محض شروع آن به یک قسمت داستانی منتقل شده که صرفا جنبه آموزشی و معرفی را دارد و بازی از آن به نوعی برای شروع بازی و یادگیری مکانیزم های درون آن استفاده خواهد کرد اما در کل ایده جای دادن داستان در این سبک از بازی های پازلی حالا به هر نوعی هم که باشد بازهم جالب و خوب است و همچنین وجود قسمت چند نفره و بازی با دوستان در آن میتواند به جذابیت بازی بیافزاید. شکل بازی هم بسیار ساده و روان است. شما باید به صورت افقی جای بلوک ها را با یکدیگر عوض کنید و هنگامی رنگ های در حالت های عمودی یا افقی به تعداد 3 برسند و 3 بلوک یک رنگ یا بیشتر در کنار هم قرار بگیرند آن ها از صفحه بازی محو میشوند. سیستم کلی بازی هم به این صورت است که بلوک ها بر روی هم انبار شده و شما باید آن ها را قبل از اینکه از یک حد مشخص بیشتر شوند با جور کردن رنگ ها و محو کردن آن ها کم کنید. وجود مهارت ها در بازی نیز تجربه آن را کمی متفاوت تر کرده و شما باید برای پیشروی بهتر در مراحل مهارت های خود را باز منید. مهارت هایی مثل قابلیت زنجیر کردن بلوک ها به یکدیگر و یا خالی کردن یک خط عمودی به ضورت محدود و برای یک بازی.

شما بازی را به صورت داسانی و چندنفره میتوانید تجربه کنید. همچنین باید با جابه جایی بلوک ها آن ها را از صفحه بازی محو کرده تا بتوانید در بازی برنده شوید. قابلیت ها و مهارت های مختلفی نیز در بازی وجود دارد که لذت تجربه آن را بیشتر خواهد کرد.

بازی شاید عنوانی نباشد که بتوانید تمام مدت به تجربه آن بپرداید اما برای کوتاه مدت و سرگرم شدن در زمان محدود میتواند به شدت مفید واقع شود. تجربه این بازی برای طرفداران سبک های کلاسیک پازلی میتواند سرگرم کننده و لذت بخش باشد و قیمت 3 تا 4 دلاری بازی نیز واقعا مناسب بازی خود عنوان می باشد.

5

5

مزایا

  • وجود قابلیت چند نفره
  • سیستم مهارت های بازی
  • بلوک های متنوع
معایب

  • عدم تناسب سختی در برخی اوقات
  • تصاویر پس زمینه تکراری

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 7.5
داستان - 6
موسیقی - 5.5

6.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …