خانه / Reviews / نقد و بررسی Factotum 90

نقد و بررسی Factotum 90

اگر قبلاً این بازی را بررسی نکرده اید، Factotum 90 یک بازی معمایی است که با 30 سطح مختلف برای کنترل دو ربات توسط شما آماده است. فقط می توانید یکی از این ربات ها را کنترل کنید و باید از آن ها استفاده کنید تا راهی برای بازگرداندن نیرو به کشتی شکسته خود پیدا کنید که کشتی تان با چیزی در فضای عمیق برخورد کرد و شما را به دام انداخت. شما در اعماق فضا هستید. در فضا، هیچ کس نمی تواند صدای شما را بشنود هنگامی که فریاد می کشید وقتی نمی توانید یک معما را در Factotum 90 بفهمید! اگر شما از طرفداران سرگرم کننده، بازی کوتاه، بازی های معمایی با یک استعداد منحصر به فرد هستید، ممکن است Factotum 90 فقط برای شما مناسب باشد. برق خاموش است و همه درها قفل شده اند. حمایت از زندگی کمی ناکامی است. تنها امید شما این است که 2 ربات خرچنگ مانند را از طریق کشتی خلبانی کنید تا مشکل را کشف کنید و امیدوارم شما را نجات دهد. 2 روبات خرچنگ مانند به اسم باب و نوئل را که در Factotum 90 هستند را هدایت کنید.

در این بازی 30 سطح وجود دارد و در هر یک، شما باید هر دو ربات را از یک طرف یک اتاق به طرف دیگر، با غلبه بر معما ها و موانع در راه برای بیش تر قسمت ها، این بازی در مورد آزمایش و خطا است – نوئل را به سطح بفرستید و سوئیچ را پیدا کنید، روی سوئیچ بایستید و یک سکو را پایین بیاورد، باربارا را روی سکو حرکت دهید، سوئیچ دیگری با Babs پیدا کنید که به پیشرفت Noel امکان می دهد. شما می توانید در هر زمان یکی از پدال های ربات خود را کنترل کنید اما با تقسیم صفحه می توانید از نظر هر دو ربات منطقه مشاهده کنید. این مسئله باعث می شود که بسیاری از خطا ها صورت نگیرد زیرا شما نسبت به آنچه که هر مرحله انجام داده است کاملاً مسئولیت دارید.

Factotum 90 همه چیز را در لیست بازی های معمایی نشان می دهد. افزایش مداوم در دشواری و پیچیدگی، داستانی سست برای پیوند دادن همه این ها با یکدیگر و معرفی تدریجی عناصر جدید معما وجود دارد. در میان این مکانیک بازی های جدید بلوک های انفجاری وجود دارد که می تواند موانع خاصی را از بین ببرد، لیزرهایی که توسط روبات ها که شما را از یک قسمت از اتاق به بخش دیگر منتقل می کنند هدایت می شوند. هیچ یک از معماهای موجود در Factotum 90 خیلی هم سخت نیست. از مجموع 30 سطح فقط 3 سطح وجود دارد که می تواند پیچیده یا گیج کننده تلقی شود. و دلیل این امر این است که بازی به ندرت از مکانیک های عالی استفاده می کند. در بازی سیستمی که یک کپی نوری از ربات شما ایجاد می کند و هر حرکت شما را تکرار می کند، به شدت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

ترکیب عناصر معما در مقایسه با بسیاری از بازی های مثل Factotum 90 نسبتاً کم عمق است. این باعث نمی شود آن ها لذت بخش تر شوند. در حقیقت، این بازی راهی دارد که بدون اینکه مجبور شود تلاش زیادی انجام دهد، بازیکن را راهنمایی می کند. طول معماهای انفرادی کوتاه و مختصر هستند. از نظر بصری، Factotum 90 با رنگ خاکستری قهوه ای رنگ است، به نظر می رسد در اطراف لبه ها کمی خشن به نظر می رسد. این بازی اغلب نشانگرهایی از با نئون صورتی و زرد در منوها را نشان می دهد، اما این به هیچ رنگ معنی داری در بازی تبدیل نمی شود. Factotum 90 یک بازی معمای ساده است که به بازیکن خیلی نیاز ندارد.

اگر به دنبال یک معمای پر پیچ و خم هستید این بازی مناسب شما نیست. گیم پلی بازی شامل هدایت روبات های شما با جابجایی بین آن ها و همکاری با یکدیگر برای رسیدن به آسانسور در آن طرف سطح است. در مسیر شما سکوهای متحرک، گرداب های پر پیچ، جعبه هایی که باید جابجا شوند، پل هایی که باید فشرده شوند، پل های سبکی هستند که باید تنظیم شوند و مواد آلی سبز که باید منفجر شود، حرکت می کنند. این یک بازی یک معما و ماجراجویی فضایی است که همه با یکدیگر مخلوط شده اند. برای برخی این که دو شخصیت مختلف را در یک صفحه برای حل معماها کنترل می کنید لذت بخش است.

5

5

مزایا

  • کنترل دو ربات در دو صفحه
  • موسیقی جذاب
معایب

  • بازی گاهی دشوار می شود
  • بازی کوتاه است و گاهی تکراری می شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 7
گیم پلی - 6
موسیقی - 6

6.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …