خانه / Reviews / نقد و بررسی Endless Fables: Dark Moor

نقد و بررسی Endless Fables: Dark Moor

سلام به همراهان همیشگی و گیم دوستان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی بسیار جذاب و البته دوست داشتنی Endless Fables: Dark Moor  در خدمت شما گیم دوستان هسنیم پس در ادامه ی مطالب با ما همراه باشید.

این بازی در تاریخ ۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۸ به دست شرکت sunward games تولید و برنامه نویسی شد و سپس توسط شرکت artifex mundi منتشر و وارد بازار شد این بازی در سبک پازلی معمایی درست شده است که مطمئنم که طرفدار های بسیاری دارد. این بازی برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، nintendo Switch و PC و سیستم عامل های Linux ، Android و MAC OS در دسترس و قابل خریداری است.

بازی Endless Fables: Dark Moor جزو مجموعه ی بی پایان Dark Moor است که همیشه سعی داشته است داستانی ترسناک را در قالب معما هایی ارائه کند که باید بگویم با این که زیاد ترسناک نیست اما در قسمت معمایی واقعا خوب کار شده و توانسته بازی خوبی را ارائه دهند داستان های بازی در هر سری از قسمت های بازی متفاوت است که این بار در این قسمت از افسانیه ی فولکلور اسکاتلندی با ترکیبی از چاشنی معما بار دیگر توانستند گیمر ها و طرفداران این مجموعه را سوپرایز کنند. داستان بازی از جایی شروع می شود که شما تصمیم میگیرید به مناسبت تولد خواهر زادیتان به اسکاتلند سفر کنید اما در بین راه متوجه می شوید که این کودک توسط شرور ترین بانوی قرن دزدیده و ربوده شده ، در پی این اتفاق شما تصمیم میگیرید به سمت جزیره ای بروید که احالی آنجا می توانند به شما کمک کنند.

در بازی جدا از وجود شخصیت های دوست داشتنی هیولا های زیادی هم در بازی وجود دارند که معروف ترین آن ها اسبی جادویی به نام Kelpie است و هم چنین موجودات خزنده و چندش آور در بازی وجود دارند که به گونه ای طراحی شده که سعی بر این داشته اند تا حس ترس را به خوبی به وجود بیاورند. اما متاسفانه حس ترس به زودی از بین می رود و بازی به یک بازی معمایی تبدیل می شود . البته باید بدانید که بازی معما های بسیار جالبی دارد و شما را وادار به فکر کردن و دقت کردن می کند ا بتوانید مراحل گیم پلی را رد کنید ، دقت کردن از این نظر که ممکن است شما در بازی با بک گراند بسیار شلوغ رو به رو شوید که مجبور شوید وسایلی را یدا کنید ، خیلیی از وقت ها وسایلی که شما نیاز دارید پنهان شده اند و شما در طول بازی باید معما هاییحل کنید تا بتوانید آن وسیله ها را یدا کنید.

خوشبختانه بازی مینی بازی هایی دارد که بسیار گبم پلی را متنوع و دوست داشتنی می کند که میتوان گفت دوست داشتنی ترین آن ها شطرنج و تکان دادن مهره های آن است و اما دوست داشتنی ترین مینی گیم آن حل کردن معمای درخت خانوادگی است! بازی نبرد های خسته کننده ی کوچکی دارد که گاهی آن قدر زیاد خواهد شد که انرژیی برای مبارزه با باس ها و غول ها باقی نمی ماند و همین مورد باعث می شود که شما نتوانید به سرعت پیشرفت کنید و احساس می کنید که بازی کمی کند جلو می رود .

گرافیک بازی به گونه ای است که شما از دیدن تصاویر و رنگ ها لذت می برید اما کیفیت مطلوبی را نمی بینید و در بعضی از قسمت های ازی با افت فریم بسیار بدی مواجه می شوید ، در طراحی تصاویر که بسیار فانتزی هستند بسیار تصاویر را خلاقانه طرح کرده اند و گاهی شما را مجبور می کند به تصاویر دقت کنید تا متوجه آن شوید چرا که تصاویر گاهی شلوغ می شوند ، موسیقی بازی با این که بسیار با فضا و تصاویر هم خوانی دارند اما کمی تکراری است ، گاهی سکوت در بازی حکم فرما میشود و این یعنی این که شما با معمایی نسبتا پیچیده رو به رو هستید. به طور کلی باید گفت این بازی آنقدر هم که سازندگان ادعا دارند ترسناک نیست و بیشتر یک بازی معماییی و جذاب است

ممنون که در این نقد و بررسی با ما همراه بودید.

5

5

مزایا

  • اشیاء پنهان در بازی
  • پاداش های زیاد در بازی
  • گیم پلی سرگرم کننده
معایب

  • مبارزه های تکراری با باس های تکراری
  • بازی زیاد ترسناک نیست

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 6.5
موسیقی - 5

6.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Under the Jolly Roger

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز و دوست داشتنی وب سایت IRG Review امروز …