خانه / Reviews / نقد و بررسی One Dog Story

نقد و بررسی One Dog Story

سلام به تمامی دوستان و گیم دوستان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی جذاب و دوست داشتنی One Dog Story در خدمت شما عزیزان هستیم پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

این بازی در تاریخ 28 آپریل 2017 به دست شرکت Big Way Games ساخته و برنامه نویسی شده است و سپس توسط شرکت همین شرکت یعنی Big Way Games در بازار عرصه و منتشر شد. این بازی هم اکنون ببر روی پلتفرم PC و سیستم عامل Linux ر دسترس و قابل خریداری است و تا اکنون خبری موجود نیست که آیا این شرکت ها قصد توسعه ی بازی خودشان را دارند یا نه.

خب در ابتدا باید بگویم که بازی One Dog Story در حقیقت یک بازی با سبک داستانی Kickstarter است که متاسفانه زیاد خوب کار نشده است البته این موضوع لطمه ی زیادی به بازی نزده است اما افکاری که سازنده داشته است را به خوبی بیان نکرده است پس اگر قصد تجبه ی این بازی را دارید باید بگویم که هر چیزی که در بازی مشاهده می کنید قرار بوده است چندین برابر عمیق تر و بهتر باشد. شاید این موارد باعثشود که فک کنید با بازی ضعیفی رو به رو هستید اما باید به شما بگویم که این بازی پلتفرمینگ دوبعدی جذابیت هایی داره که حتی ممکنه این بازی را برای شما به یک بازی دوست داشتنی تبدیل کند.

سگ ها دوسدان وفا دار همیشگی انسان ها هستند و حالا شما در این بازی به جای یک سگ ایفای نقش خواهید کرد که به نظرم این اولین مورد از جذابیت بازی است. شما در بازی نقش سگی را ایفا می کنید که توانایی صحبت کردن دارد . لباس ها و دست کش های زیبا و جالبی به تن دارد که او را بیشتر شبیه به یک انسان کرده است . شما در بازی یک سگ غیر معمولی و عجیب هیسید که حتی به مبارزه هم میروید و در ضرب و شتم بسیار قوی هستید . شما در بازی یک سفر در زمان را شروع می کنید و با اسلحه ای که دارید به جست و جوی بیگانگان می روید و سعی می کنید آن ها را نابود کنید ، در این قسمت از بازی شما حس می کنید کخ درگیر بیگانگان و یک اتمسفر مالیخولیایی شده اید که سازندگان بازی هم دقیقا همین هدف را داشته اند.

به صورت کلی به نظرم بازی داستان جالب و دوست داشتنی دارد که به شخصه من را بسیار سرگرم کرد و از تجربه ی ان بسیار لذت بردم هرچند بازی ایرادات دارد که نباید آن ها را نادیده گررفت مثلا یکی از این ایراد ها افت فریم بازی بود که بسیار من را اذیت و ناراحت کرد و یا صدا یشگی شخصیت ها که به نظرم به قدر کافی خوب نیست و لحن ها زیاد مشخص نیستند و شما احساس می کنید که یک ربات در حال صحبت کردن است و همین دلیل باعث شد که من فکر کنم داستان به صورت درستی در بازی روایت نمی شود . در طول گیم پلی دشمنان زیادیبر سر راه شما قرار می گیرند که باید گفت بسیار با شکوه و خوب طراحی شده اند که با جنونی زیاد سعی دارند که شما را از بین ببرید و در این قسمت از بازی است که شما نه تنها باید از اسلحیتان بلکه از دفترچه خاطرلت و رایانه های موجود در بازی استفاده کنید و از از آن ها برای نابودی موجودات کمک بگیرید.

گیم پلی بازی بسیار ساده و آسان است و سختی زیادی در آن وجود ندارد که شما لذت بازی را از دست بدهید ، باس ها و غول هایی که با آن ها رو به رو میشوید با چندین تکنیک که در طول بازی یاد می گیرید می میرند ، تنها چیزی که کمی در قسمت کنترلی بازی من را ازار داد این بود که پرش ها بسیار کند بودند و کمی طول می کشید تا من جستی بزنم اما خب کم کم به آن عادت کردم. حوش ختانه درر بازی من کمی احساس طنز می کردم چرا که اسلحه های شما کی غیر معمول است مثل خفاش بیسبالی و یا مرغ انفجاری که با هر دفعه استفاده از آن ها به راحتی می خندیدم و برایم جالب بود.

گرافیک بازی به صورت انییمیشنی است و به خوبی طراحی شده است شخصیت ها بسیار زیبا و با دقت طراحی شده اند ، متاسفانه در بازی افت فریم وجود دارد و کمی آزار دهنده است ، از رنگ ها به خوبی استفاده شده است که باعث تنوع و تفاوت در مراحل شده بود. موسیقی بازی کمی خسته کننده و تکراری بود و من را خسته کرد اما باید گفت که به صورت کلی با فضا و تصاویر هم خوانی خوبی داشت.

ممنون که در این نقد و بررسی با ما همراه بودید.

5

5

مزایا

  • شخصیت اصلی ان سگ است
  • باس ها خوب طراحی شده اند
  • گیم پلی سرگرم کننده است
معایب

  • موسیقی بازی تکراری و خسته کننده است
  • افت فریم وجود دارد
  • سیستم کنترلی کمی ضعف دارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 6
موسیقی - 4.5

5.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Under the Jolly Roger

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز و دوست داشتنی وب سایت IRG Review امروز …