خانه / Reviews / نقد و بررسی DON’T GIVE UP: A Cynical Tale

نقد و بررسی DON’T GIVE UP: A Cynical Tale

همیشه با بازی های ایفای نقشی که به صورت دو بعدی منتشر می شوند هیجان زده می شویم و بازی  DON’T GIVE UP A Cynical Tale نیز از این قضیه مستثنی نیست. امروز با نقد و بررسی این بازی جذاب در سایت IRG Review در خدمت شما مخاطبین گرامی هستیم.

بازی  DON’T GIVE UP A Cynical Tale یکی از محصولات سال 2021 می باشد که با ظاهر ساده و پیکسلی اش شاید شما را از انجام دادنش کمی دلزده کند اما این بازی مانند اکثر بازی های ایفای نقش دو بعدی دارای محتوای خوب و جذاب است. اکثر بازی هایی که به این شکل منتشر می شوند معمولا دارای داستان های جذاب با گیم پلی لذت بخشی هستند که یادگاری خوبی برای مخاطبان گیمری مورد علاقه در این ژانر بوجود می آورند.

یکی از دلایلی محبوبیت این بازی ها این است که توسعه دهندگان بازی با استفاده از گرافیک ساده بازی دیگر دغدغه ای برای توسعه های جانبی بازی ندارند. زیرا ساخت فنی گرافیک بازی و افکت های دو بعدی بسیار ساده تر از آن است که توسعه دهندگان را بخواهد با گیم پلی و برنامه نویسی های قسمت های دیگر بازی درگیر کنند. در نتیجه تمرکز و انرژی توسعه دهندگان بیشتر برو روی ساخت بازی و داستان و توسعه دادن گیم پلی بازی متمرکز می شود که در نتیجه محصول های پر داستانی رقم می خورد که گیم پلی های طولانی و جذابی را مانند بازی  DON’T GIVE UP A Cynical Tale بوجود می آورند. البته نسخه های دیگری از داستان های Don’t give up قبلا توسط این شرکت معرفی شده بود و همینطور که خدمتتان عرض کردیم بازی های اینچنینی از بازی های محبوب در استور های بازی هستند که در نتیجه آن نسخه جدید تر آن در آخر سال 2021 نیز معرفی شده است.

اما داستان بازی توسط شخصیت اصلی جذابی جلو می رود که دارای نقاط ضعف فراوانی است. البته این نقد منفی نیست و فقط به شرح اخلاقیات کارکتر اصل بازی می پردازیم. شما در بازی نقش یک دانش آموزی را بازی می کنید که ماموریت و تسک های مختلفی را باید به ثمر برساند و در میانه های را با افراد مختلفی وارد دیلوگ هایی می شوید که در آن متوجه نقاط ضعف فراوانی در اعتماد به نفس و مشکلات شخصی این کارکتر می شوید که همگی به جذابیت داستان بازی بسیار کمک کرده اند. در بازی  DON’T GIVE UP A Cynical Tale شما فقط ماموریت انجام دادن پازل ها را بر عهده ندارید. داستان بازی بسیار بزرگتر از یک نقشه ماجراجویی است و در اصل شما ایفای نقش شخصیت واقعی را انجام می دهید که در دنیای های مختلفی در حال زندگی است.

از خانه به خانه ای دیگر و در محیط های عمومی رفت آمد می کنید و هر کجا که داستان نیاز داشته باشد که باشید محیطش توسط تیم توسعه دهنده ساخته شده است. اگر قرار است به خانه کسی بروید باید با مترو به آنجا سفر کنید. بازی دارای خاصیت های جذابی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف است. دیالوگ های مطرح شده و حرف هایی که رد و بدل می شود دارای پیغام های شخصی و جذابی است که به گیمر ها این فضا را القا می کند که واقعا دارند به جای آن شخصیت زندگی می کنند. با اینکه شما نقاط ضعف و اخلاقیات این کارکتر را متوجه می شوید می توانید با استفاده از گزینه های مختلفی که در شرایط مختلف داستانی بازی برای این کارکتر در مسیر راهش قرار می گیرد آن را به سمتی که می خواهید سوق داده و بازی را با پایانی که خودتان دوست دارید به اتمام برسانید.

گرافیک بازی همانطور که از تصاویر آن مشخص است دارای استایل پیکسلی اما با رنگ ها شاد و متنوعی است. انواع اقسام افکت های آرکیدی و قدیمی در بازی وجود دارند که بیشتر برای اینکه داستان بازی را جذاب کنند به کار گرفته می شوند که همراه با موسیقی متن دیجیتالی با ترک های متفاوت که بستگی به محیط هایی که در آن قرار دارید تغییر می کنند.

در مجموع بازی  DON’T GIVE UP A Cynical Tale را باید یک رمان داستانی جذاب با پازل های خوب و بدون باگ در نظر گرفت که شما را به دنیای شخصی کارکتر جذابی می برد که اگر از طرفداران بازی های RPG و همینطور استایل گرافیکی پیکسلی باشید حتما از بازی  DON’T GIVE UP A Cynical Tale لذت خواهید برد.

5

5

مزایا

  • داستان بسیار جذاب
  • داشتن خاصیت ایفای نقش با پایان های متفاوت
  • استایل پیکسلی جذاب
  • پازل های خوب و سرگرم کننده در خود بازی
معایب

  • موسیقی ضعیف در بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
داستان - 9
گیم پلی - 8
موسیقی متن - 6

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی TOEM

بازی TOEM از آن دسته بازی هایی است که به راحتی می توان با یک …